Vyděrač

Vyděrač https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292041/bmid_vyderac-0E4-292041.jpg 4 70 22

Jeff Hinkley série

Vyšetřovatele BHA Jeffa Hinkleyho požádá o pomoc nejlepší steeplový jezdec současnosti Dave Swinton. Byť je přátelství mezi žokeji a vyšetřovateli krajně neobvyklé, oni dva jsou výjimkou a Jeff se tedy hned za Davem vydává na návštěvu. Než se však stačí dozvědět nějaké podrobnosti o tom, proč miláček národa vypustil závod, pokusí se Jeffa někdo zabít – a vše nasvědčuje tomu, že to byl právě Dave! O pár hodin později je ale hvězda sportovního nebe nalezena mrtvá. Noviny se plní palcovými titulky o sebevraždě a Jeff se pouští do případu, o kterém vlastně nic neví...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Front Runner , 2015

john_silver
včera 1 z 5

Nejslabší felix, má padáka.
Tak nešikovně popsanou krizovou situaci jako tu při potápění jsem od Felixe ještě nečetl. První třetina knihy má dobrou úroveň, ale poté přibývá "co to sakra je" momentů, à la maturitní sloh na téma "Napodobte Dicka Francise". V závěrech kapitol jsem si mohl hlavu ukroutit nad tím, co vše se dá odbýt holou větou.

jarin58
13.03.2024 5 z 5

A já byl na rozdíl od ostatních docela spokojen.

Luigi1
28.04.2023 3 z 5

Tak to se Felixovi moc nepovedlo

kokrokr
01.10.2020 3 z 5

Dávám tři a půl bodu. Kniha dokáže zaujmout a dobře se čte.

Mystifica
22.08.2020 3 z 5

Klasická francisovka. Oddechová detektivka, která se dá přečíst za den nebo dva, odehrává se v dostihovém prostředí - tentokrat částečně a obsahuje romantickou dějovou linii. K dobru lze přičíst to , že jsem do posledních stránek nevěděla kdo je vrahem.

jprst
19.05.2020 3 z 5

Jedna z autorových slabších knih, taková směsice, kde je dostihové prostředí spíše jen okrajové, nechybí ani prvky červené knihovny a hlavní hrdina je prostě nezničitelný. Nicméně spád to má a určitou míru napětí také.

Jara 56
23.02.2018 4 z 5

U me dobrý, ba co dím víc než dobrý, líbilo se mě a s klidným svědomím doporučuji přečíst, kdo má tento žánr rád.

elcapitano
15.09.2017 3 z 5

Takové nějaké napůl: celkem akční, čtivé, z dostihového prostředí (jak jinak, že?) Ale nějak moc postav, děj se najednou nečekaně rozkošatěl mezi dva příběhy, postupně jsem se trochu ztrácel kdo a proč...
Navíc si úplně nepotrpím na prvoplánové rekvizity, takže bývalý příslušník afghánských speciálních sil v hlavní roli, soukromé tryskáče a dědička miliardového impéria v poslední třetině knihy?

Disease
30.08.2017 4 z 5

Zpočátku mi to přišlo tak nějak průměrné a víceméně recyklované téma ze starších knih tatíka, ale rozuzlení to přece jen zvedlo.

AlčaVaca
23.07.2017 5 z 5

Prostě "Francisovka", nezklamala :-)

vysypanel
19.03.2017 5 z 5

Výborná kniha - geny se nezapřou :-) Přečetl jsem za pár dní, i když jsem si ji zaevidoval už dávno. Vcelku napínavě napsané. Doporučuji

KikinkaV
26.02.2017 3 z 5

Moje první Francisovka a doufám, že ne poslední, ale také doufám, že ani nejlepší... Příjemná oddychová detektivka u které se bohužel téma dostihů jaksi ztratilo...

rm
18.02.2017 5 z 5

No, tak mě se to líbilo

raty
04.01.2017 4 z 5

Nekomplikované, příjemně odpočinkové čtení, které zabaví a pobaví. Jediné co mi nesedlo je let letadlem, hrátky v posteli a potápění tři týdny po operaci třinácti bodných ran, proříznutých střev a aorty. Jestli to v Anglii takhle funguje, tak klobouk dolů před jejich zdravotnictvím :-).

Danuše7
01.12.2016

Nádhera, těším se na další knihu. Francisové to maji v genech.

MajkaCZ
02.11.2016 2 z 5

Podle mě nejslabší Francisův román. Doufám, že další bude lepší.

Hella
20.10.2016 2 z 5

Mám sice slabost pro oba Francise, ale tohle byl takový slabší odvar lepších časů. První půlka dejme tomu, tam se ještě semtam nějaký kůň či dostih vyskytl, ale v druhé polovině jsem se v podstatě totálně ztratila v britských daňových předpisech ve vztahu k britským ne/rezidentům a opravdu, ale fakt :-) mě předložená zápletka nebavila.

Schonecke69
07.09.2016 5 z 5

Francise budu číst pořád :-)

čef
15.08.2016 5 z 5

A stejně si přečtu každou další francisovku i když ty první od táty byly o dost lepší a téma koňských dostihů je pro mne téměř vyčerpané. Samotná četba těchto knížek je totiž tak příjemná, bez zádrhelů a zbytečných obav!

alzbeta4340
16.07.2016 5 z 5

Za mě absolutní spokojenost. Velmi dobře se to četlo, byla to taková typická "Francisovka", včetně podrobných popisů, kterým vlakem hlavní hrdina cestuje. Závěr se mi líbil, také budu ráda, když se s Jeffem ještě někdy potkáme v další knize.