Jediný příběh

Jediný příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418136/bmid_jediny-pribeh-a2n-418136.jpg 4 226 62

Nový Barnesův román je příběhem lásky mladého studenta a stárnoucí ženy se všemi důsledky, které přináší životům obou protagonistů. Stejně jako většina autorových románů je rozdělen do tří chronologicky následných částí, v nichž dochází k postupnému odhalování a prohlubování pohledu na osudový vztah. Milostný román na pozadí „drobného obrazu“ britské společnosti 60. let, včetně jejích zakořeněných klišé a prudérnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Odeon

The Only Story , 2018

freejazz
01.02.2019 4 z 5

veľmi zaujímavý ponor do osudov dvoch odlišných ľudí. nie je to prvoplánové, nie je to ľúbivé, nie je to romantické, nie je to drsné. je to život. je tu priestor na premýšľanie a rozuzlenie, ktoré príliš optimizmu nerozdáva. je to dobré čítanie.

Radka_p
31.12.2018 4 z 5

Kniha plná pekných myšlienok, nad ktorými autor núti zamyslieť sa. Mám pocit, že prvá veta knihy : "Chceli by ste radšej viac ľúbiť a viac aj trpieť, alebo menej ľúbiť a o to menej trpieť?", vystihuje celý jej dej. Myslela som si, že kniha bude len opisom akéhosi mladíckeho romániku, no toto bolo niečo viac, aj keď na 5 hviezdičiek mi niečo chýbalo.