Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328768/bmid_jedine-prave-lasky-YFY-328768.jpg 4 596 183

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

One True Loves , 2016

Brambu
18.04.2019 4 z 5

Jedná se o velmi nápaditý příběh. Je to trošku zase něco jiného, než co jsem zvyklá číst, ale nadchlo mě to. Autorka si pohrává s nápadem, co se stane, když nás pravá láska zničehonic jednoho dne opustí, umře. Dokáže se člověk přes takovou situaci vůbec přenést, opět se zamilovat a znovu najít pravou lásku? A aby toho nebylo málo, autorka nám tuto první lásku "oživí" a navrátí ji do našeho života. Dokážete si představit, co to s člověkem udělá? Byl to moc zajímavý námět, který nutí člověka k zamyšlení. Rozhodně se pustím do dalších knih od autorky.

Kukicka
09.04.2019 4 z 5

Uz davno mi u zadne knizky netekly slzy jak hrachy. Nechtela bych byt v kuzi hlavni hrdinky. Na jedne strane manzel, ktereho jste milovali od stredni skoly, nazyvali ho svoji prvni a jedinou laskou a po roce manzelstvi vas o nej zivot pripravil a na druhe strane snoubenec, ktery vas po letech trapeni vratil do zivota a naucil znovu milovat...

katallinka
17.03.2019 5 z 5

Už dlouho jsem si u knihy nepobrečela. Autorka je skvělá vytvořila příběh plný emocí. Chvíli jsem se musela usmívat a na to se mi oči zalévaly slzami. Doufám, že od této autorky výjde více tak skvělých knížek. Všem moc doporučuji přečíst.

kiraa
15.03.2019 4 z 5

Emma mě s jejími pocity bavila. Ať už to bylo štěstí, smutek nebo zoufalství. Líbilo se mi, jakým způsobem se znovu učí žít a objevuje krásu ve starých i zapomenutých věcech. Jediný, co bych udělala jinak, je důvod zmizení Jesseho. Nějak mi prostě ten moderní Robinson nešel pod kůži a vymyslela bych mu jinej karambol. Naposloucháno v audio formě a za volantem. Normálně jsem zbožňovala kolony i ucpaný křižovatky.

Monni
03.03.2019 4 z 5

Khiha se mi strašně líbila. V jednu chvilku jsem brečela a o tři stránky dál jsem se smála.

Byl to opravdu zážitek a přemýšlela jsem koho by si měla vybrat. Asi zhruba za polovinou mi bylo jasné koho si vybere, ale nebyla jsem si úplně na 100% jistá, bylo to cca 90% :D, ale uhodla jsem to. Krásně se dalo do příběhu vžít a cítit s postavami.

Hlavní postavy jsem si oblíbila a byly sympatické a celkově knihu můžu jedině doporučit. Přemýšlela jsem jak bych se zachovala já na jejich místě a dospěla jsem k tomu, že naprosto netuším. Muselo to být pro hlavní postavy neskutečně složité.

Dlouho jsem si lámala hlavu nad tím jak knihu ohodntit. Nakonec dávám 4,5*/5*. Nechám si půl hvězdičky pro ostatní knihy, které se chystám od této autorky číst.

Maňule
27.02.2019 5 z 5

Nádherný příběh, vůbec jsem nečekala, že mě tak dostane. Jsou zde výborně a pro mě uvěřitelně zachyceny pocity hlavní hrdinky. Silný příběh a volba, která není předvídatelná ani jednoduchá, tak si přichystejte kapesníčky a čtěte.
Doporučuji!

Laza27
25.02.2019 3 z 5

Už jsem na tento typ knih stará. Má to přesah, jsou tam dobře prezetnované důležité vztahové pravdy, stojí to za přečtení, ale ve dvaceti :-)

simona5r
10.02.2019 3 z 5

Téma bylo zajímavé, ale já jsem se u čtení hrozně nudila až mě místy přeslazené opakování iritovalo. Čekala jsem dle doporučeni od knihy víc.

jjanca
25.01.2019 2 z 5

Asi som mala príliš veľké očakávania. Kniha sa čítala ľahko, to nie že nie, ideálna oddychovka. Avšak ku koncu som sa už tešila, že príbeh končí. Je z nej hrozne cítiť, že knihu napísala žena - to nereálne konanie postáv, hlavne mužských. V polovici knihy som odhadla ako skončí. Autorka však má aj pekné myšlienky. Za mňa 2,5/5*.

LaCoccinelle
24.01.2019 5 z 5

Silný příběh, skvěle se čte. Asi jsem dneska nějaká přecitlivělá, ale co se vrátil Jesse až do konce knížky jsem probrečela.

Sabča92
16.01.2019 4 z 5

Dala jsem na doporučení přátel a opravdu jsem se nesekla. Toto bylo mimořádně silné dojemné. Nejedná se o klasickou bezduchou romanci, milostný trojúhelník je zapeklitý a mě opravdu bavil. Oblíbila jsem si Sama, ačkoliv mi bylo Jesse líto, Sam mi byl sympatičtější. Hlavní hrdince tleskám, protože její situace nebyla ani trochu příjemná. Ze začátku si mě sice nezískala (neměla úctu k celoživotní práci svých rodičů, neměla ráda knihy) ale později se změnila a právě její nové já mi sedlo. Četla jsem před rokem knihu Všechno, co máme, která má stejnou zápletku a přiznám se, že onu knihu mám radši. Ale Jediné pravé lásky byly skvělé! Opravdu ze srdce doporučuji :-)

Smavla
08.01.2019 4 z 5

Knihu jsem si půjčila s tím, že to bude klasická romantická oddechovka. Ale musím říct, že to byla velmi silná kniha která toho ve mě spoustu zanechala.

Lofda
30.12.2018 4 z 5

Nádherná knížka, silný příběh.. Byly okamžiky, kdy jsem Emmu tak úplně nechápala, ale pravdou je, že si asi lze jen těžko představit, čím vším si musela projít.. Určitě mohu doporučit k přečtení!

Martinaa24
27.12.2018 5 z 5

Vůbec nevím kde začít. Pro mě to byla rozhodně TOP kniha plná emocí a rozhodně bych nečekala takový konec. Rozhodně doporučuji přečíst

gordon13
07.12.2018 5 z 5

Krásný příběh, těch "Miluji Tě" tam už bylo skoro moc, hlavně ke konci, ale nic to nemění na tom, že je to nadprůměrně hezký román, plný emocí a perfektně vykreslených pocitů, citlivý a něžný...

Aterianna
12.09.2018 5 z 5

Dodnes opravdu nerozumím tomu, jak jsem se k Jediným pravým láskám dostala. 98% mnou přečtených knih jsou detektivní thriller romány, z oblasti filmu to samé.
Prostě vše, od úplného prvního pohledu, kdy by mě zarazil už jen titul – považovala bych ho za hranice kýče (nevím, prostě je pro mne "láska" opravdu ohrané slovo/zjevení, kor v názvu) po tématiku, charaktery postav.. by me v jiném životě (Možná v jiném životě .. :) ) odradilo a knihu bych nezačala číst nebo nedokončila. Tento případ to ale není: Nic z předtím zmiňovaného mě neodradilo, nijak (zvlášť) neiritovalo a závěr, kterého jsem se obávala už od přečtení obsahu, ale upřímně jsem se na něj v obavách těšila, mě více než mile překvapil.
Skoro bych nejraději lidem, jako jsem já, kteří těmto slaďárnám moc nehoví, ten závěr prozradila, a citovala některé myšlenky, ještě předtím, než by začali sami číst. Tím bych je navnadila a kniha by neměla "jen" 85 %!

cukrovka
06.09.2018 5 z 5

Hodně čtivá knížka plná emocí. Emma prochází příjemným i tragickým obdobím a stojí před složitým rozhodnutím. Při jejím rozhodování vidíme jak zkušenosti a věk změnily její pohled na další život.

dulcinea
08.08.2018 3 z 5

Příběh milostného trojúhelníku, jehož protagonisté byli jedním okamžikem donuceni posunout perspektivu svých životů a rozhodnout se mezi milujeme a milovali jsme.
Pravá láska je možná dar za to, že jsme odvážní. Když jedinou pravou lásku potkáme, tak o ni bojujme, protože člověk nikdy neví ...
Kolik pravých lásek může člověk potkat za život?
Pravá láska nemusí být vždy na celý život.

,,Jsem tím, kým jsem, protože jsem tě miloval."
,,Jsem tím, kým jsem, protože jsem tě milovala."
A pak se rozloučili ...

P.S: Přiznám se, že hlavní hrdinka mě dost často iritovala. A tak přemýšlím, čím mě Emma vlastně nastavila zrcadlo :-)
P.P.S: Na můj vkus bylo v knize hodně zbytečného textu. V úvahách hlavní hrdinky jsem se často ztrácela. Možná je chyba na mé straně, možná mi chybí trpělivost.

Pravá láska dokáže otevřít náruč, ať to je sebevíc těžké. A o tom to je.

Aracely
20.07.2018 5 z 5

Nádherná místy velice smutná kniha, no já nemám slov... Autorka píše opravdu skvěle, hltám stránku za stránkou a hádám, jak tohle dopadne. Pro někoho je to možná jasné, pro někoho až později... Rozhodně to není předvídatelné...
Její další kniha byla také úžasná. Hned si chci přečíst její další knihu, tak šup sem s ní :-).

,,Romantická láska je krásná věc za správných okolností. Ale správné okolnosti jsou příliš specifické a vzácné, že? Je vzácné, když milujete osobu, která miluje vás, když milujete jenom osobu, která miluje jenom vás. Jinak má vždycky někdo zlomené srdce. Ale řekla bych, že je to v první řadě asi důvod, proč je pravá láska tak lákavá. Je těžké ji nalézt a udržet si ji, jako všechny krásné věci. Jako zlato, šafrán nebo polární záři."

Doporučuji k přečtení!

kanitsuj
01.07.2018 4 z 5

Tvůrčí styl Taylor Jenkins Reidové stojí někde mezi Alexandrou Potter a Randy Susan Meyersovou. Popisuje poměrně málo pravděpodobnou situaci, ale dotýká se jí velmi reálně, nejde o absurdní pohádku pro dospělé, ale o skutečný život, o podnět k zamyšlení. Jejím oblíbeným tématem je žena mezi dvěma muži a je znát, že autorka se snaží o této problematice pečlivě přemýšlet. Síle vyprávění trochu ubírají "kýčovité" koncovky, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami z pěti, ale jistě stojí za přečtení a ráda se porozhlédnu i po překladu jejího třetího románu.