Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/bmid_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4 1053 256

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

Lenka0007
27.09.2020 2 z 5

Nejsem cílová skupina. I kdybych byla, neorientovala jsem se v postavách. I díky té nepřehlednosti a pomalému rozjezdu jsem nedočetla.

PetraBery
26.09.2020 4 z 5

Pět studentů zůstává po škole, přežijí ale pouze čtyři. Středoškolské prostředí, střídání čtyř vypravěčů, domněnky, pátrání, odhalování tajemství, přátelství i láska. V knize nechybí nic, povedené YA čtení. Ráda si přečtu i druhý díl.

MajaT.
25.09.2020 5 z 5

Fak dos dobrý a zajímavý ????

keselylenka
21.09.2020 5 z 5

Čtivé, chytlavé dílo, kde závěr byl možná trochu očekávatelný. Každopádně se knížka dobře četla, postavy byly reálné a sympatické.

akinomV
07.09.2020 4 z 5

Velké překvapení od knížky od které jsem nic moc nečekala. Sice nejsem cílová skupina, ale příběh mě opravdu bavil, líbilo se mi drobné pátrání i osobní linky jednotlivých podezřelých. Výborná oddechovka!

terez_knihomol
04.09.2020 5 z 5

Kniha mě hodně bavila a přečetla jsem ji za jeden den. Ačkoliv nejsem cílová skupina kniha mě překvapila a vůbec jsem se u ní nenudila. Kdo hledá zajímavý příběh spojený s krimi prvkytak nebude litovat.

Theliel
25.08.2020 5 z 5

Velmi se mi tahle kniha líbila, je velice čtivá, líbí se mi vyprávění z více pohledu postav, vžila jsem se do nich a aspoň každé postavě porozuměla, víc se s každou seznámila. Miluji knihy young adult a tahle byla fakt úžasná a trochu něco jiného než čtu normálně. Jdu pokračovat ve čtení další dílu. Doporučuji:))

kytarka
16.08.2020 5 z 5

Vůbec nejsem cílová skupina, nicméně tohle se mi fakt líbilo, vůbec bych to nečekala.
Když jsou žáci po škole a jeden z nich náhodně zemře, strhne se vyšetřování co se stalo. Hlavními podezřelými jsou žáci co tam se Simonem byli, jen že nikdo z nich to neudělal. Následuje vyšetřování a pomalé odhalení toho co se opravdu stalo.
Za mě super a jdu se hned pustit do druhého dílu.

Ivet1990
15.08.2020 5 z 5

Hledala jsem nějakou detektivní oddychovku, která by se dala vsunout mezi romány. Což touhle knihou se to podařilo. Kniha je určena pro mladší ročníky tím pádem jsem čekala, že mě nebude moct bavit, ale zbytečně jsem jí odsouvala do pozadí. Kniha se velmi dobře četla, ale také musím přiznat, že mě pár stránek trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, který byl napsaný ze 4 úhlů pohledu, který se mi nakonec líbil, protože se člověk dokázal víc do děje vžít a vcítit do postav. Kniha mě opravdu bavila číst

Kačkaknihomol
14.08.2020 3 z 5

Jeden z nás lže, tedy spíš Každý z nás lže a je jen otázkou času, kdy kostlivce čtyř teenagerů vyjdou ze skříně. Líbilo se mi, že se autorka opravdu snažila dát každé postavě nějaký význam; aby se vymanila ze své udělené škatulky. Což se jí povedlo. ALE! Vadil mi styl psaní. Přestože se jedná o čtyři individuální lidi, přemýšlí prakticky stejně. Takže se to potom trochu míchalo dohromady.

Detektivní zápletka je na stejném levelu jako zápletky takové Pauly Hawkins. Nejedná se o nic sofistikovaného a kdovíjak propracovaného, a to lidi baví. Ano, v mnoha věcech to je až naivně hloupoučké (dospělí tady téměř neexistují), ale na hezký večer, kdy se člověk chce jenom (za)bavit, to výborně stačí.

buldozer5
08.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla knížka psaná přímo pro mě. Se zajímavým příběhem a pěknou zápletkou, se sympatickými postavami, s kterými vás baví trávit čas a s dobrým koncem, který jsem u této knížky nutně potřeboval.
Autorka umí opravdu dobře vykreslit postavy tak, aby byly uvěřitelné a jejich rozhovory naprosto přirozené. Kolikrát se mi u YA knížek stává, že jsou dialogy mezi postavami trochu neohrabané, ať už za to může autor nebo překlad, tady se ale všechno vydařilo.
Slyšel jsem, že se chystá další díl a já si ho rozhodně nenechám ujít!

Allka
07.08.2020 5 z 5

Tohle bylo božííííí. Jeden z nás lže byl letos můj první YA thriller a myslím, že jsem si nemohla vybrat líp. Detektivní zápletka byla výborně promyšlená a z těch zvratů v poslední části jsem nestačila lapat po dechu, nedokázala jsem odhadnout ani prd. Ale ještě víc než dějovou linku týkající se smrti Simona cením postavy. Všichni čtyři studenti, z jejichž pohledů je příběh vyprávěný, byli prostě skvělí. Byli to lidi z masa a kostí, se kterými jsem se dokázala ztotožnit, a všichni prošli super vývojem. Neskutečně mi přirostli k srdci, dýchala bych pro ně a tak strašně moc jsem jim celou dobu držela palce, aby to s nimi dopadlo dobře...
Paráda, prostě paráda. Jdu se hned vrhnout na pokračování. :)

Murasaki
06.08.2020 5 z 5

Tohle je knížka, u které celou dobu absolutně netušíte, kdo Simona zabil. Motiv mají přeci všichni. Na škole mají všichni svůj důvod Simona nesnášet. Ke konci už jsem vyčerpala všechny svoje možnosti podezřelých a napadla mě jedna teorie o jeho smrti a světe div se, trefila jsem se. :D Ale i přes to mě to konečné odhalení úplně rozsekalo.
Ze začátku mi chvíli trvalo se začíst a zorientovat, ale postupně se to začalo rozjíždět a až do poslední strany jsem nebyla schopna přestat číst.

pavlusci
02.08.2020 5 z 5

Čtivá knížka,u které vůbec nevíte, jak to skončí! Bavila mě a rozhodně doporučuju.

Ronnie68
31.07.2020 4 z 5

Docela dobrá a čtivá kniha ... která má opravdu na konci zajímavé rozuzlení ...

bookworm_girl
30.07.2020 5 z 5

Skvělý YA thriller. Byla jsem napnutá a nedokázala jsem odhadnout konec, ani mě to nenapadlo a tím pádem jsem byla na konci docela šokovaná.
Ze začátku jsem se trošku opět nemohla začíst, trvalo mi, než mě příběh pohltil, ale když už se tak stalo, tak už mě nepustil. To je asi jediný důvod, proč ode mě nemá kniha 100% - protože začátek mě úplně nechytnul, jinak ale knížce nemám co vytknout.
Hlavní postavy jsem si oblíbila, byly hodně stereotypní, což byl pravděpodobně účel, ale žádná z nich mi vyloženě nevadila. Nejvíce se mi líbilo vyprávění z pohledu Bronwyn a Addy, Coopera jsem si taky moc oblíbila, no Natea zas až tolik ne, ale rozhodně mi nevadil.
Styl psaní autork se mi líbil, příběh byl čtivý a autorka mě opravdu do poslední chvíle napínala a neměla jsem sebemenší tušení, jak to teda bude a kdo to udělal.
Konec mě tedy, jak už jsem říkala, překvapil, jediné, co mi v knize přišlo ještě trošku navíc byl epilog, ten mi nepřišel, že by tam byl nějak extra potřeba.
Celkově se mi tento thriller ze středoškolského prostředí moc líbil, byla jsem napnutá, bylo tam několik zvratů, které mě překvapily a stejně tak i konec. Za mě určitě ANO!
Kvůli začátku, který mě moc nechytil davám 95% a 5/5!

Adél784
26.07.2020 3 z 5

Mohla být kratší tak o 60-80 stran. Četla jsem ji celkem dlouho. Celkem průměrny thriller s překvapivým koncem.
3,5/5

knihomolka27
12.07.2020 3 z 5

Nebavilo mě to tak jak jsem očekávala. Místy zbytečně zdlouhavé. Jsem ráda, že jsem si jí jenom půjčila a nekoupila. Ale i tak si další knihu od autorky přečtu třeba bude lepší.

anet.myblog
11.07.2020 3 z 5

Tahle knížka mi ale přišla zajímavá, a zaujala mě anotací, ale i obálkou. Je už trochu starší - v českém vydání ji vydalo nakladatelství Yoli v roce 2017. Knížka mě bavila. Začátek byl dobrý a prvních 100 stran mi uteklo jako nic. Někde v půlce se mi to zdálo zdlouhavé a příběh se moc neposouval dopředu. Pak jsem se ale opět začetla, a na jeden zátah jsem to musela dočíst. Už jsem opravdu potřebovala vědět kdo je vrah. Konec mě mírně překvapil, ale když se na to zpětně podívám vrah se asi dal uhádnout. Autorčin styl psaní se mi skvěle četl. Hlavní postavy byly sympatické a nakonec jsem si je oblíbila všechny úplně stejně. I když to byly takové ty klasické “šablonovité” charaktery (sportovec,premiantka,drsňák,ta oblíbená) V ději je zakomponována také romantická linka, což mě potěšilo. Knížku vám můžu doporučit, není to ale nic, co bych si přečetla znova. . Knížka mě maličko zklamala, asi jsem od ní čekala trochu víc.

petrzel
01.07.2020 5 z 5

Začátek byl dost popletený než si člověk zvykl, ale jinak super děj a překvapivý konec.