Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/bmid_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4 1053 256

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

AlixPrincess
06.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Zajímavý námět, líbilo se mi střídání pohledů hlavních postav, ale konci mi to přišlo strašně rozvleklé. Konec mě zklamal, doufala jsem, že Simona opravdu zavraždil někdo z Bayviewské čtyřky. Z nějakého neznámého důvodu mi byl Cooper hrozně nesympatický a doufala jsem, že to on bude vrah (spolu s "dokonalou" Bronwyn). Vztahu mezi Natem a Bronwyn jsem nefandila, přišlo mi to strašně klišé. Nejvíc se mi líbila Addy po své "proměně."
Za mě lepší průměr.

Veronika828
06.02.2022 5 z 5

SUPER !!! Tohle byla přesně ta kniha, kterou nezavřete, dokud se nedozvíte, jak skončí.
Jsem strašně vděčná za to, že jsem se do této knihy pustila, okamžitě mě vtáhla do děje a zlepšila mi náladu.

Angie.D
03.02.2022 5 z 5

Do knižky som sa pustila z dôvodu, že vyšiel seriál a rada mám najskôr prečítaný podklad a potom až pozerám. Nečakala som, že to bude až tak dobré :) Čítalo sa to ľahko, strany utekali jedna za druhou, napätie sa stupňovalo a od druhej polovice som už knižku nemohla odložiť kým som ju neprečítala.
Kapitoly sa striedali z pohľadu každého z "Bayview four" a tak si čitateľ môže postupne utvárať názor na ich charaktery a tipovať kto čo urobil. Páčila sa mi aj romantická dejová linka, ktorá nebola nasilu a nepotlačila do úzadia hlavný dej o vražde a vyšetrovaní. Pričom tí dvaja mali teda riadnu chémiu :)
Jediný "problém", ktorý som s knihou mala bol, že postavy mali zvláštne mená. Tým, že som knihu čítala v angličtine sa mi niekoľko krát počas čítania stalo, že som si predstavovala muža a niekedy až po pár kapitolách som zistila, že je to vlastne žena, len má akoby mužské meno :D

terakera
12.01.2022 4 z 5

Na tuto YA detektivku jsem měla veliká očekávání jelikož je hodně opěvovaná na internetu. Tohle si musíte přečíst! Ta atmosféra která při čtení knize houstla jako hrom vás nabudí aby jste četli dál a dál a zjišťovali, kdo se skrývá za vraždou podivného studenta Simona. Vše se odehrává na Bayviewské střední a příběh vnímáme rovnou ze čtyr pohledů. Asi tak jako většině mi nejvíce sedla Bronwyn, společně s Natem. Knize nechyběla čtivost a vyvíjela se opravdu skvěle ale ten konec, ten mě zklamal. Čekala jsem něco z čeho si sednu na zadek ale bohůžel jsem závěrečné vyvrcholení prokoukla dřívé než bylo odhaleno. Přesto to byla skvělá kniha a já ji můžu doporučit.

PerfectionistKa
09.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Premiantka, bad boy, školní kráska, baseballová hvězda a místní Gossip Girl se sejdou po škole. Jeden z nich ale neodejde živý. Víc k tomu neřeknu, tohle si prostě musíte přečíst!

YA thrillery jsou už odnepaměti moje oblíbená oblast v seriálovém světě. V tom knižním však bylo tohle setkání s tímto žánrem moje první a jsem mega ráda, že jsem začala zrovna s takovou peckou. Téma mě zaujalo samo o sobě a úplně miluju jednak klišé nesourodé skupinky, která musí nakonec spolupracovat, jednak více POVs.

Nebudu vám lhát, nejvíc mě bavili Natewyn (hlavně teda Nate a až potom Bronwyn), protože knížky s úplnou absencí romantiky jdou pokud možno mimo mě. Hodně mě překvapil vývoj Addy, se kterou jsem se na začátku ani za boha nemohla ztotožnit, přičemž na konci mi přišla super. Líbilo se mi, jak to bylo celé vymyšlené, i když nemůžu říct, že mě to nenapadlo. Ale to vůbec nevadí, náramně jsem si to užila a už se těším na další autorčiny knihy!

Nakonec ještě menší srovnání se seriálem, který vyšel na motivy této knihy - doporučuju obojí, ale nezapomínejte na to, že seriál je na knize opravdu pouze založen, není to přesná kopie. Koukala jsem na krátký rozhovor s autorkou, kde říkala něco o tom, že dala tvůrcům seriálu seznam jejích oblíbených scén od každé postavy, a chtěla, ať se jich tam co nejvíc objeví. Jinak se připravte na hooodně změn a na to, že kniha je určitě celkově lepší, ostatně jako knihy většinou bývají (výjimka v podobě Shadow and Bone jen potvrzuje pravidlo :D).

simsq
26.10.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Dávám 4,5/5 :)

Nelička
20.10.2021 4 z 5

Docela svižný příběh, během čtení jsem si představovala postavy z "Breakfast club" :) Ani mi nevadilo, že se jedná o Young Adult knihu (běžně je nevyhledávám). Dala bych plný počet *, ale trochu mě zklamalo celé rozuzlení. Čekala jsem trochu větší WOW....

masavole
11.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem se už dlouho těšila a rozhodně mě nezklamala. Děj rychle eskaloval a kniha byla hodně čtivá. Strašně mě bavilo postupné odhalování tajemstvích hlavních postav a jejich vzájemná skepse. Všechny postavy jsem si zamilovala, stejně jako jejich vzájemné vztahy. Bronwyn a Nate jsou strašně sladcí stejně jako přátelství v celé čtyřce. Vraha jsem odhalila trochu dříve než naše hlavní postavy, ale musím říct, že jak děj plynul podezřívala jsem vždy někoho jiného. Moc zábavná četba, rozhodně doporučuji!

Kniholapka
11.10.2021 5 z 5

Super, napínavé a čtivé z prostředí školy. Celá parta podezřelých studentů mi byla sympatická a fandila jsem jim. Do poslední chvíle jsem netušila....Rozhodně, ačkoli se jedná o YA thiller, stojí za přečtení.

Gracinka
10.09.2021 4 z 5

Pěkně se to četlo, všichni podezřelí mi byli sympatičtí. Akorát mě už v půlce napadlo, jak to vlastně všechno bylo. I když úplný konec přece jen trochu překvapil.

Ája.P
03.08.2021 4 z 5

Tuto knihu mi doporučila moje sestra. Ta z ní byla úplně nadšená, což já říct nemůžu. Ze začátku se mi strašně pletly postavy.(bylo jich tam více) Po pár stránkách jsem si je už pamatovala. Ze začátku mě ta kniha moc nebavila, chtěla jsem vědět kdo zabil Simona, ale nějak jsem se do toho nemohla začíst. Do knihy jsem se pořádně začetla až při čtení 3. části knihy. Tuto část jsem přečetla za jeden den. Ze začátku nic moc, ale konec byl super.

Verunka926
25.07.2021 3 z 5

Kniha byla opravdu čtivá a příběh mě bavil. Ovšem z konce jsem bohužel byla docela zklamaná, protože jsem jednoduše čekala nějaké velké odhalení, jak to vrah udělal. Nicméně pro léto ideální a oddechové čtení.

Anny90D
24.07.2021 3 z 5

Na knize se mi líbilo, že byla čtivá a také jak byla napsaná z pohledu několika postav. Na zadní straně knihy bylo zmíněno, že půjde o pohlcující thriller s velkým množstvím zvratů. Já jsem tam na "tolik zvratů" teda nenarazila. Příběh spíše poklidně ubíhal, takže pro mě oddychovka za 3 z 5.

Lucc93
21.07.2021 5 z 5

Upřímně, trošku mě překvapilo, že je kniha pro "young adult" čtenáře. Dle mého bych jí do této skupiny vůbec nezařazovala, ale budiž. Zezačátku jsem měla problém vyznat se v hlavních postavách (je jich větší množství), ale samozřejmě jsem byla po pár stránkách v obraze. Hned na začátku se příběh rozjel ve velkém. Super, super, moc se mi to líbilo. Mám ráda knihy tohoto typu. A samozřejmě roztomilý konec, což si myslím, že je v "young adult" nutnost :).

Komaeda
29.06.2021 4 z 5

Čtivé a zábavné. Ale lidi, stačí se zamyslet a hned vám dojde, kdo je vrah... Takže konec mě nepřekvapil. Autorka se příliš zabývá postavami, a ne tím JAK byla vražda spáchána. Ale romanci jsem si užila.

Ronny97
12.06.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé. Měla jsem pár adeptů na vraha, ale nakonec jsem byla opravdu překvapená.

badliar_id
06.06.2021 4 z 5

Všichni o knize básní/básnili, že jsem jí nutně potřebovala mít doma, abych si udělala vlastní názor. Můj druhý YA thriller a hodnotím ho stejně, jako ten první.
Začátek byl dost hektický a musela jsem se v tom pořádně zorientovat, ale pak už to šlo jako po másle.
Postavy mi hned sedly. Nejvíce Bronwyn a Nate. Bavil mě číst jejich pohled a jak všechno vnímají. Cooper byl super! U Addy jsem měla chvilku problém, ale pak v průběhu knihy už to pominulo. Vedlejší postavy byly taky fajn! Hlavně Maeve a Ash.
Líbilo se mi, jak se ke konci knihy všichni bavili dohromady a vzniklo u nich přátelství.
Děj byl dost předvídatelný, takže nečekejte nějaký super thriller, ale jinak si myslím, že kniha je docela fajn a vážně mě to bavilo. Dosti se to podobá i určitým seriálům, jako např. Riverdale, Pretty Little Liars atd.. Tam se taky řeší vraždy, drama ve škole atd..
Určitě to za přečetní stojí, ale asi to všechny neuchvátí. Málem bych zapomněla zmínit, co mi trochu na čtení vadilo. Bylo tam dost překlepů, např. mělo tam být: Sobota, 14. října, 20:00, ale bylo tam: Pondělí, 14. října, 12:00.. Plus klasika slova dohromady, chybějící slova atd..
Ale jinak jsem byla spokojená.. :dd Btw letos vyjde podle knihy seriál na který se už těším.. Postavy jsou obsazené velmi dobře!! Číhnitě na instagram autorky...

Amy05
15.04.2021 3 z 5

3,5⭐️/5⭐️
Jako první bych chtěla poděkovat @1dreamworld0, za to, že uspořádala společné čtení na tuto knížku.
Musím říct, že mám z knížky velice smíšené myšlenky. Když jsem knihu dočetla, dala jsem ji 4,5⭐️, s čím teď rozhodně nesouhlasím, ale půjdeme na to hezky popořádku. V knížce jsou 4 hlavní postavy a spoustu dalších vedlejších od každého z nich, cca prvních 30 stránek jsem se v tom hodně ztrácela, ale poté už to bylo v pohodě. Bohužel se nedá říct, že bych si nějakou postavu oblíbila, kdybych si ale musela vybrat, vyberu si Coopera, ten mi byl asi nejvíce sympatický. Děj ubýval rychle a knížka byla hodně čtivá, myslela jsem si, že se mi knížka bude číst špatně, jelikož jsem ji četla ve slovenštině, ale to se naštěstí nestalo. Kámen úrazu je, za mě, samotné rozuzlení vyšetřování, které mi prostě přišlo zbytečně jednoduché a nepromyšlené. Napadla mě taková možnost, jak by to mohlo skončit, ale říkala jsem si, že to by bylo moc jednoduché, bohužel to tak skončilo. Měla jsem v hlavě jednu naprosto geniální teorii a kdyby to tak skončilo, tak by to bylo fakt WAU, ale tak třeba někdy příště. Knížku určitě můžete vyzkoušet, ale za mě prostě lehce průměrný young adult thriller.

Ivet_V
03.04.2021 5 z 5

Četla jsem to už po druhé, takže pro mě rozuzlení nebylo žádné překvapení. Přesto se našly detaily, které jsem si nepamatovala. Postavy nebyly ploché a postupně se vyvíjeli. Na začátku jsem si oblíbila Bronwyn a Natea a postupně i ostatní. Bylo hezké pozorovat, jak mezi partičkou lidí, kteří se skoro neznají, vzniká zvláštní pouto. Tato kniha patří mezi ty lepší YA knihy.

Kolombus
26.03.2021

príbeh je od prvých stránok pútavy, dej odsýpa takže žiadne nudné pasáže. Občas človek popri čítaní zabúda ktorá osoba práve rozpráva dej, čo je malé mínus. Každopádne sa dej parádne zamotáva a ked si už myslíte, že už viete kto je vrah, BÁÁÁÁÁCCCC!!!! zvrat :D avšak, je veľa podobných kníh, takže v konečnom dôsledku nečakajte nejaký literárny prevrat. Ale musím uznať, že sa číta veľmi dobre.