Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/bmid_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4 1053 256

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

Fortuna7
20.12.2022 4 z 5

Určitě to je zatím nejlepší kniha od autorky, kterou jsem četla, ale mně prostě nesedí její styl psaní. Vždycky mám problém se do jejích knih začíst a hlavně mi přijde, že v knize je skvělý zvrat a pak se tam nic moc neděje až do dalšího zvratu. Přišlo mi, že ve většině knihy chyběla i nějaká akce, neprobíhalo skoro žádné vyšetřování a k rozuzlení celého příběhu se postavy dostaly tak trochu náhodou... Konec mě ale vcelku překvapil.

Biba_with_Book
03.11.2022 5 z 5

Tak tohle se cetlo samo! Prakticky az do posledni chvile jsem netusila jak se to vyvine.
Sice tyhle "teen" pribehy nemam moc rada, ale tohle mi sedlo. Prehledne i pres mnozstvi postav a jejich dejovych linek.

uzivatel80373
05.10.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Díky poutavému ději mě moc zaujala. Opravdu mě bavila, taky díky tomu že byla psaná z pohledu každé postavy zvlášt. Děj je promyšlený tak, aby nic nebylo takové jak se čtenáři na první pohled zdá. Někdy mi to i připomínalo detektivní knížku. Určitě si přečtu i další knihy.

miskaseverliska
22.09.2022 4 z 5

YA thriller který byl můj první a jsem neskutečně ráda, že jsem nesáhla s výběrem vedle. Kniha se četla opravdu rychle, zvraty tam byly a vraha jsem uhádla až chvilku před odhalením, romantická linka byla taky super, protože tu já můžu všude :). Všem milovníkům YA doporučuji.

Kuxka
20.09.2022 5 z 5

To bylo fakt super, úplně jsem to zhltla. Od autorky už jsem četla Rodina především a určitě se pustím i do dalších jejích knih. Moc se mi líbí, když je knížka psaná z pohledu více postav, nejvíc jsem se těšila na části Natea a Bronwyn. Postupem času jsem si zamilovala celou Bayviewskou čtyřku a nemohla jsem se srovnat s představou, že by to někdo z nich udělal.
Fakt doporučuji!

Spoiler:

Už na začátku mi Nate a Bronwyn hrozně připomínali Jonaha a Milly (z Rodina především), věděla/doufala jsem, že se dají dohromady a hrozně hrozně moc jsem nechtěla, aby to vyšlo na Natea. Toho mi mimochodem hrozně začala připomínat jedna písnička - Teeth (5 seconds of summer). To, že to byla vlastně sebevražda mě dost překvapilo a, jak Simon zamýšlel, jsem předpokládala, že to udělala Addy.

zaandulee
28.07.2022 5 z 5

Recenzi píšu zpětně, knihu jsem četla již před 2 roky, ale pořád si pamatuji, jak mě bavila, opravdu moc. Byla to jedna z mých prvních knih a navíc 1. thriller. Většinou nevyhledávám knihy psané z pohledu více postav, max. 2, ale tady mi to nevadilo. I když jsem měla své oblíbence - Bronwyn a Nata.

Kniha je opravdu skvěle napsaná, je napínavá, čtivá, detektivní, je tu i romantická linka a neustálé záhady, kterou jsou na konci rozuzleny. S knihou jsem rozhodně spokojená a doporučuji ji přečíst. :)

LusSyNDA
17.07.2022 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Napínavé od začátku do konce. Už se těším až si to celé zopakuji na Netflixu.

MichaelaS081
26.06.2022 1 z 5

Knihu jsem nedočetla nebavila mě.

Lexie321
12.06.2022 5 z 5

Kniha som si chcela prečítať skôr ako sa pustím do Netflix serialu a som rada, že som to urobila. Napísaná bola skvele. Aj keď z teen drama som už dospela, dej bol natoľko zaujímavý, že mi high school prostredie nevadilo. Všetky hlavné postavy boli veľmi sympatické a dobre sa čítali takže oblubenca by som si ani nevedala vybrať. Záhada to bola zaujmava a mrzi ma jedine, že kniha nemala viac strán lebo bola naozaj super. Maximálne odporúčam. Je to bomba.

Majulle
05.05.2022 2 z 5

Ze začátku čtení mi dělalo hodně problém se v postavách zorientovat, jelikož se střídají čtyři postavy, ale nakonec jsem si zvykla. Knížka byla čtivá, autorčina první. Určitě stojí za přečtení, čekala jsem spíše více vyšetřování a zápletek ale přišlo mi že knížka byla spíše o vztazích postav a na konci přišlo najednou rozuzlení. dávám 3/5 :)

MollyCornelia
01.05.2022 3 z 5

3*/5*
Většina knihy byla zábavná a dobře napsaná, na prvotinu velmi slušné. Střídání postav mi ovšem nesedělo, ztrácela jsem se v úhlech pohledů a nemohly jsem si nikdy na osobu pořádně zvyknout a vcítit se do ní, protože přišla další postava.
Konec mě trochu zklamal, čekala jsem velké bum, které tak úplně nepřišlo.
Doporučuji holkám i klukům od 13 let.

greenie05
16.04.2022 5 z 5

Musím se přiznat, že tak úplně nesplnila moje očekávání. Čekala jsem trochu víc akce a napětí, ale i navzdory tomu mě to vlastně bavilo. Postavy byly napsány velmi dobře a hlavně zajímavě a je vidět, že celkově měla autorka příběh hodně promyšlený.

Alienn
09.04.2022 5 z 5

Přestože je toto kniha pro jinou věkovou kategorii, užila jsem si jí od první stránky až do konce. A i když závěr knihy není nijak šokující, napětí a zvratů se dočkáte. Moc doporučuji.

Barbora.M
08.04.2022 4 z 5

A kdo že teda toho Simona oddělal...?
Asi tak někde v půlce jsem začala mít podezření, které se mi potvrdilo, ačkoliv vzhledem k tomu, co vše Simon na všechny ve škole věděl, to mohl být kdokoliv a nemusla být nutně podezřelá jen naše čtveřice.
Četlo se to sama, hezky to navazovalo a člověk se neztrácel v postavách jako je tomu mnohdy v jiných knížkách.
Doufám, že v pokračování budou Bronwyn a Nate spolu.

Satyrka
04.04.2022 4 z 5

Tuhle knížku jsem si koupila jen proto, protože jsem si všimla, že na Netflixu mi v doporučení běhá seriál, pak ji někdo prodával v bazaru a já se podívala na její hodnocení a řekla si, proč ne.
(Protože radši kniha než filmová verze, že :D).
A udělala jsem dobře. Pravda, ze začátku jsem se do toho musela trochu nutit, protože mi Cooper a Addy nebyli sympatičtí, říkala jsem si, že se spíš řeší, kdo s kým, ale pak se to rozjelo a já knihu nedala z ruky. Opravdu.
Za celou dobu jsem nepodezírala ani jednoho ze čtveřice, koukala jsem všude kolem, na jiné postavy, jak už mi říkali zkušenosti, ale odhalení bylo stejně nečekané. Vše má svůj smysl. Co se týče postav, líbí se mi, jak se rozvíjí, jak se mění, že jsem si pak oblíbila i Coopera a Addy. Bronwyn a Nate taky super, ty jsem asi měla společně s Maeve nejradši. Jsem ráda, že jsem si téhle knihy nakonec všimla.

_Lucie_97
16.03.2022 5 z 5

Skvělá knížka! Líbilo se mi, každou chvilku podezřívat někoho jiného. Upřímně jsem tušila, jak to dopadne, ale neodhadla jsem to úplně přesně. Takže smekám pomyslný klobouk, protože většinou se mi povede odhadnout konec velmi brzo u trillerů :D

michaela5515
11.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Četla jsem ji asi 5x a minimálně tolikrát ji ještě přečtu. S každým přečtením je furt stejně dobrá a originální. Nate s Bronwyn zůstávají jednou z těch dvojic, u kterých chci, aby spolu byli napořád, protože ta chemie je skvělá. Addy asi největší character grow a Cooperstown byl dobrej od začátku do konce.

kikikrat
10.03.2022 5 z 5

Thrillery normálně nečtu ale někdo mi říkal ať se podívám na seriál, že je dobrej a já si řikám,tahle knížka mi leží v knihovně. A teď si řikám proč jsem si ji nepřečetla dřív. Skvělá záležitost, člověk tak nějak tuší ale stejně si pořád říka kdo z nich nemluví pravdu. Zároveň si ale každého oblíbíte a přejete si aby to nebyl nikdo z nich. Kniha se navíc skvěle četla a romantická linka tomu dodala něco navíc. Doporučuji a nemůžu jinak než dát 5⭐️

Karolbookworld
07.03.2022 4 z 5

Jeden z nás lže je originální YA thriller , který vás nenechá odložit knihu .
Velkým plusem knihy jsou její hlavní hrdinové , kteří jsou opravdu různorodí , a každý si svým způsobem získá vaše čtenářské srdce .
Musím vyzdvihnout úžasnou romantickou linku mezi dvěma hlavními hrdiny , ta byla pro mě dalším důvodem číst .
Vyvrcholení celé knihy jsem neodhadla až do poslední chvíle , a věřte , opravdu vás překvapí , jak to autorka vymyslela , a co na vás celou tu dobu kula .
Hvězdičku jsem ale strhla za konec , který se mi kvůli jedné věci , kterou autorka pravedla , opravdu nelíbil .
Knihu moc doporučuji, pokud jste fanouškem YA thrillerů , či pokud s nimi chcete začít

Maeven
06.03.2022 4 z 5

Za prvé, plné klišé a po přečtení mám pocit, že jsem něco takového už někdy četl. Většinu tajemství bylo snadné uhodnout a já věděl zhruba v polovině, co se Simonovi stalo.
Ale víte vy co? Pořád to byla pekelná zábava a tohle všechno jsem s klidem překousnul. Nevím, čím to bylo. Myslím, že se mi opravdu líbil styl psaní a postavy, i když to byl typický typ teenagerů, které v takových příbězích najdete.