Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441503/bmid_jeden-z-nas-cWF-441503.jpg 4 2650 769

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké… Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Someone We Know , 2019

ElizPetrova
16.01.2023 3 z 5

Jediné, co mě nutilo číst dál, byl fakt, že nerada nechávám knihy nedočtené. A také mě zajímalo, jak to ve finále vypadne. Vykreslení hlavních postav se mi vůbec nezamlouvalo, žádná z nich mi nebyla sympatická. Konečné rozuzlení mě trochu zklamalo. Za thriller bych knihu rozhodně neoznačila.

Lka
16.01.2023 5 z 5

Moje první zkušenost s autorkou. Kniha se mi líbila. Hned mě vtáhla do děje, i když jsem ze začátku měla problém se vyznat v postavách. Vraha jsem do poslední chvíle netušila.
Určitě se vrhnu na další knihy autorky.

Hella
16.01.2023 3 z 5

Standardně dobré, čtivé a rychle odsýpající. A překvápko na konci to jen potvrzuje.

RMarkéta
19.12.2022 4 z 5

Kupodivu jsem vytušila, kdo by mohl být vrah, ale, že to bude až takhle zamotané, tak to mě překvapilo. Maloměstskou atmosféru jsem si krásně představila, kde se téměř všichni znají. To bylo hezky vykresleno. Někdy si říkám, co se asi kolikrát děje v panelákových domech na sídlištích. Sama v jednom takovém bydlím. Přece jenom jsem taky členkou určité komunity a at´ chci nebo nechci, tak ty lidi potkávám a znám se s nimi.

Pepina19
07.12.2022 3 z 5

Poslechla jsem si audioknihu, mimochodem skvěle načtené Martinou Hudečkovou a Emilem Hruškou. Příběh nebyl špatný, ale vraha jsem uhodla celkem brzy.

jituliste
06.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Velmi příjemná detektivka, která nutí číst. Přichází jeden zvrat za druhým, vedle vyšetřování vraždy se vine ještě nitka ohledně vloupání do domů a tak je jasné, že to bude situaci pěkně komplikovat. Za mě konec překvapivý. Neříkám, že mě to nenapadlo, protože po všech těch zvratech už je podezříván každý, ale pořád tam byla pochybnost, že to určitě možné není. Asi i kvůli tomu, jak byla daná postava tak nějak mimo příběh. Setkala jsem se s komentáři, že je konec předvídatelný - zajímalo by mě, od kdy to bylo takovým čtenářům zřejmé. Indicie rozhodně chyběly a odhalily se až v úplném závěru. Do té doby to mohl být vlastně kdokoli.

Nevr
06.12.2022 5 z 5

Opět perfektní kniha, i když ne tak napínavá jako třeba Nevítaný host... Ale autorka prostě umí - do poslední chvíle přemýšlíte..

veronika9143
02.12.2022 5 z 5

Záludně napsaná kniha, která mě nepustila od začátku, až do samého konce. Je až neuvěřitelné, kolik podezřelých (reálně) dokázal autor vytvořit. Vrah se nehledá lehce a každý má své tajemství. Už je to dlouho co jsem četla Manželé od vedle a mohu obě knihy doporučit.

Terezk-a
01.12.2022 5 z 5

Naprosto fantastický!
Příběh od první stránky chytne a nepustí až dokonce!

ReziEngli
01.12.2022 4 z 5

#audiokniha - Zajímavý thriller, ačkoliv mi tedy místy přišel hrozně zdlouhavý. Pro mě to byla teprve druhá autorčina kniha, ale byla jsem vcelku spokojená :-) Postavy mi vcelku sedly tak nějak všechny. Bylo zajímavé sledovat jejich obavy z vyšetřování vraždy.

Nikol1212
29.11.2022 4 z 5

Za mě fajn čtení, i když rozuzlení bylo chvílema dost zdlouhavé, trvalo jim to :-D nebylo to pro mě úplně předvídatelné co se závěru týče.. a ani to nebyl žádný děsivý triller. I tak hodnotím kladně...

Anie94
18.11.2022 3 z 5

Z teto knihy jsem byla ponekud zklamanejsi nez z predchozich knih. Tim nechci rict, ze by byla vylozene spatna. Byla ctiva a byla i napinava, ale na druhou stranu mela i par neomluvitelnych chyb. Tak napriklad byl pribeh ponekud predvidatelny a pokud clovek cetl pozorne, nebylo tezke odhadnout vraha. Nestasne bylo take to, ze se jen chodilo od jednoho "podezreleho" k druhemu, ktery vybalil dalsi spinu na sve sousedy, a tak to slo porad dal.

Postavy zili tady a ted a clovek jim moc do hlavy nevidel a neznal jejich minulost ani motivy. Hodne se sceny opakovali a ke konci uz me pribeh dost nudil.

Bylo to prijemne cteni, ale nic svetoborneho. Autorka umi napsat i lepsi pribehy. S diky tedy vracim do knihovny. 3-3,5 ⭐/5 ⭐

knihomolka27
17.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak ...mám k tomu dva postřehy.
Mnoho čtenářů tvrdí, že tato kniha od Shari je možná vůbec ta nejlepší, a že dalece převyšuje všechny ty ostatní - Upřímně, já to tak moc zásadně nepozoruju. Jako ona, této knize se podařilo vyvarovat se několika velmi trpkých nešvarů minulých autorčiných knih, ale jinak má své vlastní chyby, tu a tam stejné jako v jiných knihách od Shari, někde své vlastní. Takže ne, nepovažuji tuto knihu za tu vůbec nejlepší, a vlastně mám ty knihy všechny tak nějak na podobné pocitové úrovni, ale řečeno objektivně, musím souhlasit, že tato kniha od autorky patří k těm povedenějším z její tvorby. No a ted proč tomu tak vlastně je:
Tak předně je to asi jediná kniha od Shari, ve které podezíráte skutečně snad úplně každého, a u nikoho nevíte na 100 procent zdali je vinný nebo ne. Takže za tohle, dobrá práce Shari-skutečně se ti podařilo diváky mást.
Kniha je stejně jako ostatní autorčiny počiny neskutečně čtivá, má opravdu mnoho silných momentů...detektivní zápletka patří také k těm uspokojivějším...ALE

Detektivové jsou tu opět hrozně nudní a nezáživní a jsou vpodstatě k nerozeznání od jiných detektivů z těchto knih. Bohužel i postavy pro mě byly celkem zaměnitelné - Glenda, Olivia a Becky se mi někdy i celkem pletly, a všechny mi přišly opravdu strašně podobné. Sem tam prosákla nějaká jejich odlišnost, ale asi bych čekala, že ty postavy sousedů celkově budou rozmanitější. No a ty mužské postavy, nebyly vykresleny dostatečně skoro vůbec a Paul, Larry a Keith mi v mnoha scénách přišli jako identické dvojčata.

Ted zase ke kladům :
Závěrečné řešení případu a motivace vraha, dává větší smysl než u těch ostatních, pořád to trochu vrže...ale je to překvapivé, celkem pochopitelné a není to tam zas tak na sílu. Jo a taky se mi líbilo, že si s námi tady autorka hrála víc než v jiných knihách, a že tam všechny ty věci, zkrátka dobře zapadaly.Nevím jak moc promyšlené to autorka měla, ale u téhle knihy to skutečně z toho detektivní hlediska dobře odsýpalo a bylo to i dobře promyšlené. Takže za tohle palec nahoru, za mě by to chtělo tedy víc navázat kontakt s postavami, nějak je odlišit a více zldištit...toi se podle mě autorce nepodařilo s tou detektvní zápletkou zas až tak dobře vybalancovat, ale je to jen můj osobní pocit.
Každopádně knihu určitě doporučuji.

Jo a taky mě teda naštval ten celkem dost otevřený konec...proč se to u autorky ted stává zvykem? No, ona to vlastně udělala už ve své první knize..tak nic, ale stejně mě to štve. Hodně...ty konce totiž působí hodně zajímavě a já chci víc.

Petrasim
17.11.2022 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale nějak mě nevtáhla do děje.

dzeta
03.11.2022 3 z 5

Knižka se dobře četla, ale děj mě nějak nevtáhl

shecoola
26.10.2022 5 z 5

Najprv som si zvykala na štýl písania a tiež mi chvíľu trvalo zapamatať si všetky postavy, ktoré v susedstve bývali, ale keď som sa do toho dostala, šlo to už hladko. Potom už len striedate tipy na vraha a nakoniec sa možno aj trafíte - ja som nebola ďaleko, ale predsa len som bola tesne vedľa :)

Emma27
26.10.2022 3 z 5

Přečteno za chvilku,kniha je napínavá ,ale tak nějak se to táhlo ,závěr byl trochu předvídatelny ,ale i překvapivy.

Anička.pa
25.10.2022 5 z 5

Kniha se hezky čte a je napínavá od začátku do konce. Autorka opět nezklamala :-)

ZPavlí
24.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha, jako ostatně vše co jsem od autorky četla.

Heliandílci
22.10.2022 4 z 5

Kniha měla nečekaný konec. Ale dej mě moc nebavil