Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441503/bmid_jeden-z-nas-cWF-441503.jpg 4 2650 769

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké… Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Someone We Know , 2019

musivila
11.05.2020 5 z 5

Knihu jsem si užila od začátku do konce, žádné nudné pasáže.
Co všechno dokáže způsobit jedna vražda v poklidné čtvrti? Ukazuje se, že každý má nějaké tajemství a ničí život není tak dokonalý, jak se jeví. Začíná kolotoč lží, pochybností, podezření, strachu … Autorka se bravurně snaží svést čtenáře ze stopy … každý je podezřelý ... samozřejmě, že nic není tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Za mě nejlepší z knih od S. Lapeny.

karol.cadex
11.05.2020 4 z 5

Sice jsem si občas při čtení říkala, že asi už mě na tyhle thrillery pomalu přechází chuť a že jsem jimi přesycena, ale kniha je to prima.
Trochu mě mrzí, že manžel promiskuitní a mrtvé Amandy nedostal víc prostoru, protože se mi zdál jako dobrý chcípák. Jen mi trochu vadilo ke konci, že když už byl někdo zadržený a obviněný, tak najednou jako čertík z krabičky musel vyskočit nový podezřelý a rázem jich bylo šest. Líbilo se mi prostředí, mám ráda tyhle horní střední vrstvy na předměstí, knižní kluby, drbající kamarádky a unuděné synáčky (protože v týhle třídě nikdy nebudu, haha).

xena2711
11.05.2020 5 z 5

Tak to byla jízda od začátku do konce. Vražda hned na začátku a takové množství postav, že jsem do poslední chvilky nevěděla, kdo je za vše zodpovědný. Poslední kniha Nevítaný host se mi moc nelíbila, proto jsem řešila, zda číst další. Ale jsem ráda, že jsem autorce dala šanci. Tato je super, má spád a čtete, dokud nejste na poslední stránce. Doporučuji.

Dela111
11.05.2020 5 z 5

Příběh má klasickou vděčnou šablonu - klidná čtvrť, vražda a k tomu navíc někdo po nocích prohledává domy sousedů a odhaluje tajemství, která skrývají. Je zde přiměřeně velký okruh podezřelých, kteří jsou vzájemně provázaní různými vztahy - sousedskými, přátelskými, pracovními i milostnými.
Stejně jako předchozí kniha Nevítaný host i tato mně hodně připomíná styl Agathy Christie - zápletka, psychologie a chování postav, rozuzlení, prostě celková stavba příběhu, to je zkrátka druhá Agatha. Věřím, že Shari Lapenu její styl inspiruje a kdo ji má dobře načtenou, může se mu brzy podařit správně tipnout pachatele.
Kdo má Agathu oblíbenou, bude s touto knihou určitě spokojený, samozřejmě že nejen ten, ale pro mě je to plus navíc.
90 %

Knižní střípky
08.05.2020 5 z 5

Od Shari Lapeny jsem četla vše a JEDEN Z NÁS je pro mě nejlepší. To, že autorka se vyžívá v nečekaných zvratech, otáčkách o 180 stupňů, spletitých vztahových propletencích, to vím již dávno. Ale tady se teda vyřádila a dopadlo to na výbornou.

Pojďme navštívit poklidné newyorské předměstí, kde žije vyšší střední třída. Krásné domy, lukrativní pracovní posty, dobré školy pro potomky, prostě americký sen se vším všudy. Mohlo by se v této úžasné čtvrti vůbec stát něco zlého? Mohlo a taky stane. Do některých domů přijde anonymní dopis s omluvou matky, jejíž syn se vloupal do místních domů, pohrál si s počítačem a zase zmizel. A pak je nalezeno v jezeře auto a v něm tělo Amandy, jejíž manžel Robert Pierce před 14 dny nahlásil její zmizení. Dle stavu mrtvoly je jasné, že žena zemřela násilnou smrtí, a tak se rozbíhá vyšetřování, které vedou detektivové Webb a Moenová, kteří se mimochodem skvělé doplňují, líbili se mi, upřímně asi nejvíce ze všech protagonistů. Toto je základní osada příběhu.Po tom, co policie začne obcházet všechny sousedy a klást otázky, nestačí se divit, co vše začne vyplouvat na povrch. V okamžiku, když už si myslíte, že víte, záhy zjistíte, že nevíte zase nic.

Kniha mě neskutečně bavila, užila jsem si ji od první do poslední stránky, těžko se mi od ní odcházelo. Vše se tak úžasně zamotá, ale nakonec to autorka rozmotá a Vy si jen řeknete, no jasně, že mě to nenapadlo.

Ivuska.09
07.05.2020 5 z 5

Po předchozích autorčiných knihách jsem začínala být docela zklamaná a přemýšlela jsem, zda se mám do této vůbec pouštět. Ale neodolala jsem. A teď jsem opravdu ráda. Podle mě je právě tato kniha tím nejlepším, co napsala. Bylo to čtivé, dokonale propojené, nečekané a já jsem se od příběhu nemohla odtrhnout!

happy-smile
06.05.2020 5 z 5

Shari Lapena umí psát velmi čtivě, jak dokázala i v tomto thrilleru. Skvěle vykreslila atmosféru maloměsta. To, jak jeden před druhým skrývá malá i velká tajemství. Ta potom postupně vyplouvají na povrch. U každého se něco najde, nikdo není ušetřen. A tak se pomalu z těchto střípků skládá obrázek vraha. Nic není, jak se zdá. Ale na to už jsme zvyklí.

jeny-v
04.05.2020 5 z 5

Tak to byla paráda, knihu jsem přečetla za jeden den a odnesl to spálený sobotní oběd. Hned na prvních stránkách - brutální vražda a potom už se nedalo od toho odtrhnout. Postupně se seznamujeme s rodinou Paula, Olivie a jejich syna Raleigha, který má až úchylnou zálibu hrabat se v cizích věcech, s jejich přáteli Keithem, Glendou a jejich synem Adamem, který má problém s alkoholem. Dále s Robertem Pierce, který pohřešuje svoji manželku Amandu, jenž mu sdělila, že jede ke kamarádce, ale nebere mu telefon a jejich sousedy Becky s Larrym. Tyto perfektně vykreslené postavy a jejich exkurze do myšlení rozehrávají příběh plný tajemství, lží, podezření a pochybností mezi nejbližšími a přáteli. Je otřesena důvěra ve vztazích a podkopaná jistota budoucnosti. Stačí nalezení mrtvoly a převládne nenávist, za to, že vpadli do jejich tiché čtvrti a otřásli jí od základů. Ovšem poslední slovo mají detektivové Webb a Moenová.

PetraN17
03.05.2020 5 z 5

Tak jsem si myslela, že konečně znám vraha hned na začátku knihy..... jaké bylo moje překvapení, že i po všech odhaleních, když jsem přehodnocovala viníka, to bylo nakonec všechno úplně jinak :)))
Moc povedená kniha