Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2656 769

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

m.valova
09.11.2020 4 z 5

Kniha je detektivní,není to žádný drasťák a docela rychle ubíhá.Podezřelý je v podstatě každý,vrahem může být kdokoli a karta se několikrát obrací..vraha jsem si v podstatě tak nějak tipla,nebo mi spíše proběhla hlavou i tato varianta..tak nějak mi to přišlo smutné, jedna žena rozvrátí život v celé ulici.

Adilajla
09.11.2020 3 z 5

Kniha se dobře a rychle čte. Zápletka byla dobrá a ani jsem netušila kdo je vrah. Ale něčím mě ta kniha nenadchla, možná mi tam chyběla nějaká větší promyšlenost příběhu.

Pavlus78
08.11.2020

Napínavá, dobře čtivá.

evelýny
07.11.2020 4 z 5

Brutální vražda mladé ženy. A kdo je tedy vrah? Ty, já? Zkrátka jeden z nás.
Pavouk strachu splétá sítě a vilová čtvrt je paralyzována v kokonu lží a podezírání.
Však lež má krátké nohy.
,,Jak málo znala ona jeho, to temné, chladné místo uprostřed jeho duše.
Jak málo znal on ji."
Jak málo známe sami sebe...
Velký propletenec sousedských vztahů a
přátelství je fuč ...

Dobře napsaný detektivní příběh. Vraha jsem odhadla v půlce knihy, takže překvapivý konec se u mě nekonal. Ale bylo zajímavé sledovat stahující se smyčku zákona.
Však někdy skutečný viník té pozemské spravedlnosti unikne.

P.S.: Pronikání do cizího systému je vzrušující, přesto velmi nebezpečné
P.P.S.: Nepožádáš manželky bližního svého

JituleK
07.11.2020 5 z 5

Byla jsem šokovaná popisem vraždy hned na začátku knihy, až jsem si říkala jestli to chci číst, nakonec přečteno během jednoho dne. Krásná knížka

gordon13
07.11.2020 5 z 5

Líbilo... příjemná, napínavá kniha,skvěle se četla, všechny pochvalné komentáře si příběh skutečně zaslouží.

Šárka88
04.11.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a bylo to napínavé od začátku do konce. Překvapivý konec mě dostal, tenhle příběh se mi líbil ze všeho nejvíce od této spisovatelky. Mohu doporučit.

mikika
02.11.2020 4 z 5

dost dobré! analýza toho, jak fungují drby: "nesmíš to nikomu říct, ale..."

eva0409
01.11.2020 5 z 5

Krásná kniha.Nedokázala jsem ji odložit a musela dočíst.

Parwana
01.11.2020 2 z 5

Autorčin standard; strhující detektivka/thriller, který Vám nedovolí vydechnout. Oddechovka zhltnutá za dech. Sice mi postavy nebyly nijak zvlášť sympatické a nevytvořila jsme si k nim vztah, ale to mi nevadilo.

Sabina335
01.11.2020 5 z 5

Kniha má trochu pomalý rozjezd. Děj se odehrává na předměstí: zemře jedna ze sousedek a samozřejmě je podezřelý hlavně její manžel. Policie zjistí, že měl poměr s jednou ze sousedek. Postupně se však ukazuje, že každý ze sousedů má své tajemství, která jsou díky vyšetřování policie odhalena. Děj je napínavý až do samého závěru. Za mě doporučuji!

Lokina
31.10.2020 4 z 5

První autorčiny knihy se mi moc nelíbily, ale s dalšími knihami je to lepší a lepší. Kniha není takový psychothriller, jak sama uvádí. Čtením postupně odhalujete, že každý má tajemství, které nesmí být odhaleno. Ale jak už to bývá, nitky osudu jsou nevyzpytatelné a čím víc tajemství máte, jednou to musí vyjít ven.
Autorčin styl psaní je velmi svižný, jednoduchý, takže knihu máte hned přečtenou. Líbilo se mi, že příběh nebyl vyprávěn pouze jednou postavou a měly jsme možnost, ne byť v tak velkém měřítku, něco se dozvědět o dalších postavách, které mohly být podezřelé z vraždy.
Ke konci už jsem tušila, kdo by mohl být vrah, ale stejně je lepší si to přečíst, jak to vymyslela autorka. Nevím, jestli bude pokračování, ale já bych ho uvítala.

mfajmanova
31.10.2020 4 z 5

Příjemná, čtivá detektivka.

crazyslunicko
30.10.2020 3 z 5

Kniha to byla dobrá. Celé se to točilo ohledně vraždy Amandy a v podstatě každý je podezřelý. Na každého policie něco najde. Spíše je to trochu detektivka než thriller. Očekávala jsem více napětí a více psychologické akce.

Tak od půlky knihy jsem trochu tušila kdo bude vrahem.

romika
30.10.2020 3 z 5

Četla jsem určitě lepší a za mě škoda nedotaženosti motivů a osob....čtu,čtu,trocha napětí a pak najednou nic a konec... chabé vysvětlení.

Pajic21
26.10.2020 3 z 5

Tato autorka si drží svůj standart. Pokud chce člověk něco nenáročného, ale zároveň napínavého, je jasnou volbou. U této knihy jsem se však zhruba od půlky začala lehce nudit. I tak to ale bylo příjemné čtení.

v.e.v.er.ka
25.10.2020 5 z 5

Tak tohle!!! Super... Knížka mě vytáhla z čtecí krize a po dlouhé době něco co jsem přečetla opravdu rychle... Nenáročná ale napínavá... Můžete si myslet že víte ale stejně za dvě stránky zase nevíte kdo to byl ????

Lenama18
25.10.2020 4 z 5

Poslouchala jsem knihu jako audio a děj se mi líbil. Pátrání po vrahovi bylo napínavé a skoro do konce jsem nevěděla kdo za tím stojí ikdyz mě konec malinko naštval, jsem zvědavá zda bude pokračování.

Nunynka
24.10.2020 4 z 5

Kniha byla čtivá. U autorky se mi líbí,že nerozvíjí příběh vyšetřovatelů,ale potenciálních podezřelých. V půlce jsem se začala trochu domnívat,co se asi stalo,ale i tak mě kniha bavila.

SSTknihy
24.10.2020 5 z 5

Už název napovídá, že v téhle detektivce nejde ani tak o vypátrání vraha, jako spíš o psychologickou pitvu lidských vztahů. Sousedé, kteří si dosud žili poklidným a spokojeným životem musí náhle čelit faktu, že jeden z nich je nejspíš vrah. Jejich důvěra, přátelství a bezúhonnost projdou zkouškou ohněm, protože na tomhle poklidném předměstí má každý své pečlivě střežené tajemství. Děj běží stejně rychle, jako přibývá podezřelých a než se nadějete, bude vám jasné, který z nich to byl :-)