Jeden temný trón

Jeden temný trón https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388122/bmid_jeden-temny-tron-0zD-388122.jpeg 4 366 66

Temné koruny série

Druhé pokračovanie úžasnej fantasy série z pera Kendare Blake Tri temné koruny si získali srdcia čitateľov. Teraz nastal čas, aby sa tri sestry postavili do boja o temný trón. Po nezabudnuteľných udalostiach beltainských slávností a zahájení Nástupného roka je celý ostrov Fennbirn hore nohami. Budúcnosť ostrova je viac než nejasná. Katharine, kedysi najslabšia a najkrehkejšia sestra, je silná ako nikdy predtým. Arsinoe odhalila pravdu o svojich schopnostiach a musí vymyslieť, ako zo svojho tajomstva vyťažiť maximum. Aspoň kým ju neodhalia. A Mirabella, ktorú všetci donedávna považovali za najmocnejšiu zo sestier a budúcu kráľovnú, čelí nekonečným útokom – útokom, ktorým nevie zabrániť a ktoré ohrozujú ľudí blízkych jej srdcu. Boj o korunu sa už začal, no ktorá z troch sestier zvíťazí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

One Dark Throne , 2017

Adél784
26.06.2020 4 z 5

Jako velkou výhodu považuji seznam postav na začátku knihy:)v této sérii je jich opravdu mnoho:)mou oblíbenou postavou stále zůstává Arsinoe a její kamarádka Jules:))) tento díl se mi líbil více než první a už se těším na třetí.
PS: všechny mají nádherné obálky!:)
4/5
Doporučuji

m.and.books
31.05.2020 4 z 5

Jeden temný trůn se mi opravdu líbil. Bylo to o dost lepší než Tři temné koruny a do knížky jsem se hned začetla, bylo to napínavé a stránky ubíhaly pod rukama. Jediné co mě trochu vadilo byly mužské postavy, opravdu jeden lepší než druhý. Nejvíce jsem si oblíbila Arsinoe a Mirabellu.

lena.o.knihach
16.05.2020 5 z 5

Když mě bavily první dva díly, věřím, že i ty další budou stejně skvělé, proto se to nebojím říct už teď - mám další oblíbenou sérii. Netušila jsem, jak moc mě příběh chytne, jak moc se mi zalíbí všechny postavy a jak moc mi druhý díl zlomí srdce.

Už Třem temným korunám jsem dala plný počet hvězdiček a co mám dělat teď, když byl Jeden temný trůn ještě lepší? Bylo to nabité akcí od začátku do konce. V postavách jsem se vyznala dokonale, takže mi žádné nedorozumění nehrozilo a jen jsem si mohla užívat ty krvelačné a krutopřísné plány, jak navzájem zavraždit své sestry.

Nejvíc mě baví Arsinoe a ostatní postavy, které se potloukají hlavně kolem ní. Zbytek také stojí za to, ale Arsinoe mám úplně nejradši.

Pokud jste zavrhli Tři temné koruny, zkuste dát tomuto dílu ještě šanci a potom už přísahám, že vás k tomu nutit nebudu. Ale já si nemůžu pomoct, fakt jsem Fennbirnu úplně propadla.

nonameperson04
09.04.2020 4 z 5

Tento díl byl určitě lepší. Měl větší spád, i když mě konec trochu rozesmutnil, rozhodně mě nerozbrečel. Na to mám jiné specialisty (ehm Křišťálový meč). Celkově za mě by to bylo pro tuhle knihu 4,5 hvězdy, ale bohužel tato možnost tu není. Jinak fajn originální fantasy. Rozhodně doporučuji. :)

Lenny.k20
07.03.2020 5 z 5

Upřímně, tento díl mě bavil mnohem víc než první. Konečně se něco pořádného děje. Hodně mě překvapila změna osobnosti jedné z hlavních hrdinek, ale pořád jí fandím. :D
Určitě si tuto fantasy sérii musíte přečíst. Za chvíli nám vyjde další díl. Nemůžu se dočkat!

Sixtinka144
06.03.2020 5 z 5

Tahle série je jednoznačně bomba. Ani nevíte jak moc ráda jsem, že třetí díl má vyjít už letos a ne třeba až za rok, protože bych to určitě nevydržela... Je to prostě jízda, celá tahle knížka je plná zvratů a emocí... Je fakt boží. Pořád mám nejradši Arsinoe, která tady trpí snad ze všech sester nejvíce. Jinak Mirabellu ráda pořád nemám :D Musím ale přiznat, že konec byl docela zklamáním. Já už jsem si zvykla, že když je v knížce hned ze začátku daný děj nebo pravidla, tak je hlavní hrdina vždycky obejde a poruší a nic se mu nestane. Tím mám namysli třeba HG( měl přežít jen jeden, ale nestalo se tak)... Ale nějak jsem doufala, že se to utéhle knížky nestane , naštěstí je tu i další díl, tak doufám, že ten mě nezklame. Sérii zatím jednoznačně doporučuji a těším se na závěrečný díl.

Pitbullka
26.02.2020 5 z 5

Mnohem lepší než první díl, spousta zvratů a akce do poslední stránky. Jsem hodně zvědavá na třetí díl, jak to celé dopadne.

wotana
21.02.2020 5 z 5

Tak tenhle díl byl o dost lepší než první. Trochu mi vadil ten konec, ale alespoň se mám na co těšit v dalším díle.

CampHalfBlood
19.02.2020 4 z 5

Bohužel druhý díl byl slabší, dost mě zklamalo, jak to bylo zakončeno, doufám, že se to zlepší v další knize.

maja11231
09.02.2020 5 z 5

Druhý díl je stejně úžasný jako první díl. Postavy jsem si ještě víc zamilovala, ale je pravda že už od prvního díl jsem fandila Katharine, kterou jsem si oblíbila nejvíc. Děj byl napínavý a zajímavý. Už se těším na další díl, který jak doufám bude nejlepší.
Určitě doporučuji

MisakiNezumi
05.02.2020 5 z 5

Pokračování Tří temných korun mě nezklamalo. Rozhodně doporučuji a těším se na pokračování.

Damonka12
02.01.2020 3 z 5

3,5 kniha je naprostý průměr. Moc se mi nelíbila. V prvním díle jsem si zamilovala postavy a v druhém jsem je nesnášela a naopak, ale sérii určitě dočtu.

Draimi
22.12.2019 4 z 5

K druhému dílu jsem přistupovala s trochou lhostejnosti, ale zároveň jsem doufala, že bude lepší jak první.
Naštěstí tomu tak bylo. Příběh plynul o dost rychleji, i když jsem se občas musela nutit abych pokračovala dál.
Konečně jsem přišla na kloub různým menším zápletkám, a fandila jsem své oblíbenkyni. Konec mě velmi překvapil a několik posledních kapitol jsem četla takřka se zatajeným dechem. Měla jsem pocit, že vím jak to dopadne už v prvním díle. A dopadlo to podle mých očekávání. Ale způsob jakým mi zamíchala myšlenky mě překvapil a mile potěšil.
Nakonec jsem ráda, že jsem dočetla i druhou kniha, která mi na autorku vrhla trochu lepší světlo.

Arianne
17.12.2019 4 z 5

Obstojné pokračování zajímavého příběhu. Dej nikde nevázne ani nenudí díky prostoru, kterého se dostává tolika vedlejším postavám, zároveň jich ale není tolik, aby v tom byl chaos. I tyto postavy mají svůj vlastní vývoj a osud. Bohužel postrádám nějaký smysl a logiku ve věcech politických, tam se chvíli jedna nějak, chvíli jinak, jakoby neexistoval žádný řád. V ničem. Prostě se jen tak na základě něčeho rozhodne o popravdě tady nebo támhle, ale nedává to smysl. Konec byl celkem překvapivý, jsem zvědavá, co přinese další díl.

1259
07.12.2019 5 z 5

Jako vždy příběh velmi napínavý a velmi zajímavý a hodně se mi líbil a těším se na další.

Bettybook
10.11.2019 5 z 5

Když jsem v dubnu četla první díl, byla jsem přesvědčená, že to bude pro mě nejlepší kniha roku 2019. Jenže pak jsem dostala do ruky Jeden temný trůn...
Tak na tuhle knihu a vlastně celou sérii budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Ten konec? Jedním slovem masakr. V žádném případě si nedokážu představit, co bude ve třetím díle.

Tenebien
09.11.2019 2 z 5

Já opravdu doufala, že se tahle série zvedne. Je tam tolik promarněného potenciálu, že se mi chce brečet. Postavy se chovají divně, je tam plno dějových nesrovnalostí, děj skáče a přeskakuje a nejhorší je autorčin styl psaní (v češtině si to nedokážu ani představit). Jenže to má hrozně moc potenciálu a fakt mě mrzí, že to dopadá takhle, proto dávám 2,5 hvězdičky a třeba se k sérii někdy v budoucnu vrátím. Zatím na ni v Kindlu nechám prášit. :-) (čteno v originále)

annes
07.11.2019 4 z 5

Mezi díly jsem měla trochu časovou mezeru, takže mi chvilku trvalo zorientovat se. Uvítala bych i nějaký obsah... To co se mi líbilo u jedničky - že je popisováno stejné období z pohledu různých míst - u Arsinoe, u Mirabelly a u Kathariny - mi tentokrát zase vadilo. Na hodně stranách, málo děje (pár týdnů jestli vůbec?) a další díl je v nedholednu... Uvidím jestli pak budu pokračovat ve čtení až vyjde...

andrejci
27.10.2019 5 z 5

Tenhle díl byl stokrát lepší než první. A to jsme si myslela, že to nejde protože první díl byl úžasný. Celou dobu to bylo akční. Pořád se tam něco dělo a bylo to napínavé. V jednu chvíli si myslíte, že to bude takhle, ale potom se to změní. V jednu chvíli chvíli jsme přemýšlela, která schopnost by byla nejlepší a nemusím přiznat, že jsem si nemohla vyhrát. A ten konec? ÚŽASNÝ. Doufám, že třetí díl vyjde hodně brzy protože to asi nevydržím.

any37
26.10.2019 4 z 5

Ve druhém dílo jsem čekala více napětí a akce. Doufala jsem že po prvním díle, který mě celkem zklamal, mi tenhle vylepší pohled na celou sérii. Noooo… jako o trošičku mám tu sérii radši a líbí se mi víc, ale pořád to za mě bylo slabý. Přitom mi ten svět, a celkově nápad tří královen s dary, přijde tak moc originální.