Jeden temný trón

Jeden temný trón https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388122/bmid_jeden-temny-tron-0zD-388122.jpeg 4 366 66

Temné koruny série

Druhé pokračovanie úžasnej fantasy série z pera Kendare Blake Tri temné koruny si získali srdcia čitateľov. Teraz nastal čas, aby sa tri sestry postavili do boja o temný trón. Po nezabudnuteľných udalostiach beltainských slávností a zahájení Nástupného roka je celý ostrov Fennbirn hore nohami. Budúcnosť ostrova je viac než nejasná. Katharine, kedysi najslabšia a najkrehkejšia sestra, je silná ako nikdy predtým. Arsinoe odhalila pravdu o svojich schopnostiach a musí vymyslieť, ako zo svojho tajomstva vyťažiť maximum. Aspoň kým ju neodhalia. A Mirabella, ktorú všetci donedávna považovali za najmocnejšiu zo sestier a budúcu kráľovnú, čelí nekonečným útokom – útokom, ktorým nevie zabrániť a ktoré ohrozujú ľudí blízkych jej srdcu. Boj o korunu sa už začal, no ktorá z troch sestier zvíťazí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

One Dark Throne , 2017

knihomolkaMist
11.06.2021 4 z 5

Jednoznačně lepší než první díl, kde jsme se vpodstatě jen seznamovali s postavami. Tady tato kniha byla ale dějem a zvraty naprosto napěchovaná.
Je to správná temná fantasy, která se čte neuvěřitelně rychle a navíc naprosto sama.
Čtení jsem si neskutečně užila a těším se na další díly :)

klarisSs
23.05.2021 5 z 5

Za mě lepší než minulý díl. Kniha se mi četla sama a než jsem se nadála už jsem u dalšího dílu. Mám velká očekávání na další dva díly.

Adíček
09.05.2021 5 z 5

MILUJI️️!!

Magdyla.8
16.04.2021 3 z 5

Druhý díl ani nebyl vycpávkovým dílem jak je toho zvykem u takovýchto sérií. Což mě mile překvapilo. Konec byl nejvíc napínavý a taky smutný s otevřeným koncem, ale tak to už v těchto příbězích bývá. Bohužel mě zatím série více neoslovila, čekala jsem krvák, ale jak kdyby se spisovatelka nechtěla s královnami rozloučit. Uvidíme co nabídnou další díly.
P.S. Ten seznam postav by mohli dát hned od prvního dílu, no ne?

Alíček83
25.03.2021 5 z 5

Naprosto super. Napínavé, čtivé, pořád se něco dělo, kniha měla spád. Na konci i ztráty na obou stranách. Katarinu ovládají mrtvé královny, které do ní vstoupili, a tak je zlá a krutá. Arsinoe se konečně spřátelí s Mirabellou, což už mohlo být v prvním díle. Už se moc těším na třetí díl, do kterého se hned pustím.

Terén
10.03.2021

(SPOILER) Kniha je stejně jako první díl velice čtivá. Příběh odsípá a nebyla chvíle čtení u, které bych se nudila. Druhý díl je velice napínavý a často i nepředvídatelný. Musím ovšem podotknou, že se tu Katharina chová úplně hrozně což mě vytáčelo. Za to Arsinoe a Mirabella jsou hodně příjemné hlavní hrdinky. I ten vztah mezi Arsinoe a Mirabellou je tu velice krásný a pozitivní. Připravte se, ale na konec, který je smutný. Když bych to měla shrnout tak si stojím za tím, že druhý díl je o hodně lepší než Tři temné koruny. Určitě se moc těším na třetí díl do, kterého se mám v plánu co nejdříve vrhnout.

Kathyana
12.02.2021 5 z 5

(SPOILER) V druhé knize se série Temné koruny, se toho stalo mnoho. Celou dobu jede knížka na stejné vlně jako konec první knihy (Tři temné koruny), takže horská dráha a občas jsem se musela zastavit a srovnat si myšlenky. A musím říci, že Katharina mě neskutečně štve i když její nepříčetné a nepřiměřené chování má důvod. Ale musím říci, že ten konec byl zvláštní. Děj konce nejel na stejné vlně jako celá kniha, přišlo mi, že malinko zpomalil i když pořád se něco dělo. Ale to nemění nic na tom, že druhá kniha je lepší než ta první.

ydnac
26.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi líbil ještě víc než první :-)
Tahle série je mimořádně čtivá, napínavá a originální :-)
Jsem zvědavá co bude dál, jak Katharinu ovlivňují mrtvé královny, co bude dělat Jules s Camden, kdy se Arsinoe a Mirabella vrátí zpět :-) a co naplánují....
Nejdříve jsem si myslela, že když je Arsinoe taky travička, že mají ty dary s Katharinou prohozené, ale asi bude všechno jinak :-)
Těším se co si pro nás paní Blakeová přichystala do 3. dílu :-)
Opět doporučuji milovníkům fantasy :-)

vandalindakova
29.12.2020 4 z 5

Tak tohle bylo obrovské překvapení a upřímně jsem ráda, že jsem to s tou sérií nevzdala. Druhý díl byl totiž minimálně 3x tak lepší, a na konci mě dokonce dokázal zničit.
První díl sliboval boj o trůn a korunu, který jsme tam absolutně nedostali. Ale tady, tady už se příběh rozjíždí. A rozjíždí se tu i pořádná akce. Tohle mě opravdu bavilo číst, příběh i zápletku jsem žrala a knihu měla přečtenou za dva dny.
Katarinu jsme tu začala nesnášet, protože je fakt hrozná! Naopak jsem si tu kromě Arsinoe oblíbila i Mirabellu. Začala totiž přemýšlet i nad jinými možnostmi, zjistila a pochopila pár souvislostí, a najednou to byla skvělá postava.
Joseph, kterého jsem nenáviděla v prvním díle, protože se zachoval jako idiot, se tady jako blb už nechoval. Díky bohu! I když pořád si myslím, že mu neměli takhle jednoduše odpouštět.
K. Blake je mistryní překvapivých zvratů a šokových konců. Protože co to tam jako na konci bylo? Proooč? Panebože! Takže asi tak. (Díkybohu, že trojku už mám doma a mohu se na ni brzy vrhnout.)
Kdybych měla drsně zhodnotit celkovou zápletku, tak bych na to řekla tohle: Karma fakt funguje!

Konfu97
25.12.2020 4 z 5

Díl o trošičku slabší než první, ale stále pěkně čtivý, plný zvratů a překvapení. Konec jsem úplně nečekala, jsem zvědavá na další díl. :)

Sariega
08.11.2020 4 z 5

Zajímavě se to vyvíjí a to nové rozuzlení byl moc dobrý nápad a konec ještě zajímavější myslela jsme že se to tímto dílem uzavře ale ono se ukázalo že ještě ne.

SarahRoyalAss
06.10.2020 4 z 5

Když jsem se po delší době zakousla do nového dílu, musela jsem si zopakovat děj rychlým prolistováním první knihy. Dvojka hned navazuje na první díl a dost se navazuje na události z předešlého dílu. (samozřejmě že navazuje, jen mám děravou hlavu :) ) Líbilo se mi, jak se v pokračování Katharina začala více projevovat a změna jejího charakteru dodala ději další grády. I to, co k tomu vedlo. (to bylo boží!) S dějem to ale bylo jak na houpačce, v jednu chvíli děj odsýpal jedna báseň – zvraty, akce, intriky, ... a pak jsem se do knihy musela nutit. Ani kapitoly s mou oblíbenou Arsinoe tomu moc nepomáhaly. Konec se ale opravdu rozjel a mé citlivé srdéčko dostalo ránu. (ano, plakala jsem)
Série si pořád drží svou laťku ale doufám ve větší grády v dalším díle. :)

JessieEx
18.09.2020 4 z 5

Po třech měsících jsem se vrátila k příběhu tří královen z Fennbirnu. A pouhé tři měsíce taky stačily, abych zapomněla spoustu detailů :( Což mě mrzí, protože autorka pochopitelně poukazuje na spoustu událostí z prvního dílu. To mě na počátku hodně rozladilo a dlouho mi trvalo se začíst.
Druhý díl je nabitý dějem a akcí. Nemůžu ale říct, že by mě tak dostal, jako jednička. Jednak tady nebyly tak brutální zvraty. Ano, byly tu zvraty, ale ne takové, že by mi z nich spadla brada... Stejně jako v jedničce i zde jsem postrádala hlubší sondu do psychologie jednotlivých postav. Navíc autorka nasadila asi od půlky velmi velmi svižné tempo, kapitoly se začaly rychle střídat a říkala jsem si, jestli by nebylo lepší zpomalit a jít víc do hloubky. Ovšem to by se pak asi z 470 stran rázem stalo 700...
Fungování Fennbirnu mě začalo trochu štvát, děly se tu fakt nevysvětlitelné nespravedlnosti (nechci spoilerovat, víc neřeknu). Něco mi zkrátka úplně nesedělo.
Konec byl však zajímavý, i když vše nedopadlo tak, jak jsem si přála, cítila jsem tu jiskřičku naděje. Zkrátka a dobře, i když dvojka nebyla úplně dokonalá tak jak jednička, i když měla fakt hoodně much, stále ten svět miluju, tu atmosféru i některé postavy, tu tajemnost, prostě vše... Do třetího dílu se pustím asi hned, abych nedala šanci své zapomnětlivosti :)

NicaCola
18.09.2020 5 z 5

Osobně musím uznat, že tahle série má fakt super děj. Příběh hrozně rychle utíká. Co mi trošku vadí, tak je fakt, že se v knize objevuje moc postav, které nemáte pořádně čas si zamilovat. I přesto dávám 5 hvězdiček a těším se na další díl:)

Petkona
01.09.2020 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila o trošku míň než první díl. Na prvních asi dvě stě stranách mi přišlo, že se to skoro pořád opakovalo a romantická linka oproti prvnímu dílu dost klesla. Ale přesto mě pořád bavilo sledovat osudy postav. Četlo se to hrozně rychle a ty trochu zdlouhavé chvíle pak vynahradil ten konec. Ale i jako u prvního dílu to bylo hrozně čtivě napsané a stránky mi mizely pod rukama. Tady v tom díle se mi trochu změnily názory na postavy kvůli některým nečekaným zvratům. Začala jsem fandit i Arsinoe, ale pořád jsem fandila i Katharině. Všechny události tam byly dobře popsané a můžete se v tom dobře orientovat. Velké plus u mě má ten seznam postav na začátku knihy. Stejně jako u prvního dílu tam byly nečekané zvraty, do hlavního děje se začaly zařazovat i vedlejší postavy a líbilo se mi, jak se mezi nimi vyvíjely vztahy.

Autorka tenhle fantasy svět skvěle vymyslela. Tahle celá série určitě stojí za přečtení =)
5⭐/5⭐

Medasek
27.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Nebylo to špatné. Četlo se to dobře. Bohužel mě autorka naštvala tím, že mi zabila hned dvě oblíbené postavy.

Vendulis
07.08.2020 4 z 5

Příběh nebyl vůbec špatný. Už to nebyl ten pomalý příběh, ale pořád se tam něco dělo. Ovšem postavy mi přijdou plytké, žádná mi nějak extra nepřirostla k srdci. Ale svět se mi líbil i děj a jsem zvědavá na další díl.

BetyN.
31.07.2020 5 z 5

Tak to vypadá, že jsem jediná, komu druhý díl přišel slabší než první. Ač se opět jedná o čtivou knihu plnou zvratů a akce, první díl byl podle mě lepší. Asi je to tím, že autorka je opravdu nemilosrdná a tím pádem mě pár zvratů vůbec nepotěšilo. Přesto i nadále tuto sérii miluji, dávám plný počet hvězdiček a nemůžu se dočkat pokračování.

Radovan_R
02.07.2020

Tento díl je poněkud stravitelnější než první. Poměr sil se obrací a dějí se věci, že až přechází zrak. Jedovatá královna, to je fakt síla. Úplně jsem zvědavý, jak se z toho autorka vymotá a to ještě třetí díl není poslední.

dominika2585
01.07.2020 5 z 5

Tento díl byl mnohem lepší než ten první. Královny se setkávají při slavnosti a začíná boj o holý život. V prvním díle mi bylo strašně líto Kathariny, ale v tomto díle jsme byli svědky její proměny. Je odhodlaná zabít své sestry a zmocnit se koruny. Z královen je mi nejsympatičtější Arsinoe. Mirabelle nějak nemohu přijít na chuť. Tento díl byl nabytý akcí, zvraty, ale také emocemi. Moc se těším na další díl.