Jeden mrtvý navíc

Jeden mrtvý navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535168/bmid_jeden-mrtvy-navic-6603f31d27b3f.jpg 4 202 202

KDYŽ CHAMTIVOST ZPLODÍ TEN NEJVĚTŠÍ HŘÍCH Píše se rok 1138 a král Štěpán obléhá shrewsburský hrad, na němž se opevnili přívrženci císařovny Matyldy. Bratru Cadfaelovi zatím v klášteře začíná pomáhat novic Godric – nebo alespoň někdo, kdo se za něj vydává. Cadfael brzy zjistí, že se pod kutnou skrývá dívka jménem Godith, dcera vůdce rebelů Fulka Adeneye. Nadcházejícího rána je hrad dobyt a Štěpán nařídí popravu čtyřiadevadesáti vzbouřenců, jimž opat Heribert nabídne křesťanský pohřeb. O mrtvé se má postarat Cadfael, ten však při jejich sčítání zjistí, že jedno tělo přebývá a navíc nenese známky oběšení, ale uškrcení. Godith v něm pozná Nicholase Faintreeho, panoše, který dostal nařízeno před královským vojskem prchnout s pokladem vzbouřeného šlechtice FitzAlana. Byl snad po cestě přepaden? Jak potom ale jeho tělo skončilo mezi popravenými? A co se stalo se zlatem? Cadfael musí při vyšetřování postupovat opatrně, jinak hrozí, že by na šibenici mohl skončit on sám... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: ekniha , Mystery Press

One Corpse Too Many , 1979

tereza1198
13.05.2021 4 z 5

Parádní středověká detektivka. Bratr Cadfael se věnuje víc vyšetřování a zahrádce než náboženství. A jde mu to skvěle. Napínavé do poslední chvilky. Největší zábava byla s chytrým a záludným Hughem.

Anasa
24.01.2021 5 z 5

Doposlechnuto a zařazeno mezi mé nejoblíbenější audioknihy. Nechybí nic - zákeřná vražda, skrývané tajemství, přetvářka a skrývaná totožnost, láska - a třešnička na dortu: četba Pavla Soukupa.

Chesterton
22.09.2020 5 z 5

Návrat po mnoha letech v podobě audioknihy s Pavlem Soukupem, který se nechal zlákat k hodně šílené fotce na přebalu, ale pokud jde o interpretaci, je to o sto procent lepší než Winifreda.

Humor, lidská zralost i životem otřískaná moudrost a víra, ale zejména soupeření Cadfaela s Hughem, který zde přichází na scénu (snad trochu na úkor pátrání?)....to vše mě stále baví.
Četla jsem celou sérii v době, kdy vycházela poprvé a za mě vůbec nestárne!

Ellis Peters umí napětí, logiku vyšetřování, ale i atmosféru. I podruhé jsem si užila jemné poselství lidskosti a moudrého řádu světa v souboji dobra se zlem, které klidně může mít náznak pohádky pro dospělé. Třeba v závěrečném Hughově rytířském souboji :o)

Pavlnka
19.04.2020 4 z 5

Pěkné a poklidné čtení. Líbí se mi vykreslení tehdejšího života

85098211
31.03.2020 5 z 5

(audiokniha)
Musím přiznat, že Pavel Soukup této detektivce definitivně dodal na zajímavosti, protože knihu načetl absolutně na jedničku ;-). Jinak se jedná zase o další poutavý případ mnicha Cadfaela, který si tentokrát přizve k vyšetřování mladou šikovnou holčinu Godith :-). Tedy, ne že by to bylo zrovna z jeho strany dobrovolné - ona se totiž v převleku za chlapce vetře nejen do jeho blízkého okolí, ale záhy i do jeho přízně ;-). Cadfael je však nakonec (určitě) rád, že se mu Godith do cesty připletla, protože je mu v jeho práci zdatnou pomocnicí. A nakonec se jim společnými silami podaří případ rozřešit. Jak taky jinak, že? :-) A já knize dávám nejen plný počet, ale i doporučení všem milovníkům klasických detektivních příběhů...

Tantalis
21.07.2019 5 z 5

Trocha politiky, ale ne tolik, aby člověka otrávila. Kořením tohoto dílu je setkání bratra Cadfaela s mužem stejně bystrého úsudku a z toho vyplývající úsměvné, ale zároveň i napínavé momenty příběhu.

Jara 56
14.07.2019 3 z 5

Slušný i když Zázrak svaté Winifredy se mě líbil víc.

eva.haf
03.07.2019 4 z 5

Čtu postupně, takže po Zázraku sv.Winifred, přišel na řadu Jeden mrtvý navíc. Příběhy se čtou velmi dobře, je to i napínavé a k tomu navíc milostná zápletka. Těším se na další díly.

Arlenka
11.10.2018 4 z 5

Představa, že kontroluji 94 popravených a najdu 95, mě moc neláká, ale zlákal mě děj této knížky nakonec natolik, že ač velmi nachlazená a unavená jsem musela knížku dočíst do noci, abych věděla jak dopadne :-) Velmi příjemně napínavé čtení, kde se mnich Cadfaeal a Hugh předhání ve své chytrosti, lstivosti.

jaroiva
25.02.2018 4 z 5

bavila mě správně poťouchlá zastírací akce s převážením pokladu... asi víc než kriminální zápletka... ale fajn oddychovka

Chesterton
20.12.2017 5 z 5

Jedna z prvních přečtených Cadfaelovek a ihned vznikla závislost:))

Art82
28.06.2017 5 z 5

Napínavá, hezká od začátku až do konce. Doufám, že to tak bude pokračovat i v dalších dílech.

renefer
02.05.2016 4 z 5

Hezké, dostala jsem chuť vrhnout se na pěstování bylinek :-)

aninkah
02.12.2015 5 z 5

Jeden mrtvý navíc... Jiného by to nechalo v klidu, ale nikoliv bratra Cadfaela.....První setkání Cadfaela s Hughem a jejich (zpočátku) přátelsko/nepřátelský vztah mě moc bavily, proto se ke knize ráda vracím a určitě doporučuji dál :-).

konicekbily
26.10.2015 5 z 5

Naše hlavní postava dostává za úkol podílet se na pohřbívání popravených. Nesedí počet a tak zjišťuje proč! Pořádek musí být: když král nařídí hromadné popravy, tak se to musí vykonat - to je v pořádku, ale je-li tam navíc mrtvola, tak se musí najít viník! Moc krásná zápletka a ještě lepší konec.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

1. příběh, který se těma ostaním nevyrovná, ale alspoň se dozvíme, jak se seznamili Cadfael a Hugh.

marlowe
12.03.2015 4 z 5

"Dvojka" se mi zdá slabší, než "Winifreda", autorka příliš spoléhala na náhodná odhalení a postupy "vyšetřovatelů" působily často nahodile a nepromyšleně, místy i nelogicky. A jakoby celému příběhu chyběla ta noblesní lehkost prvního dílu.
Přesto sympatické…

elfos
15.06.2014 5 z 5

Kniha mě nadchla, přečtla jsem na jeden zátah v jednom dni, a doufám, že ji časem vyštrachám někde v antikvariátu a budu si ji moct vložit do Lesní knihovny. Že ji budu číst opakovaně, na to jed vemte.

Ben Nevis
18.11.2013 3 z 5

Knížka neurazí, ale ani nenadchne. Milovníci detektivek budou nejspíš zklamání, protože na rozehraní pořádné záhady je tam málo podezřelých a s pouze jedním se blíže seznámíme.
Nebude zklamán ten, kdo vyhledává romantický a mírně zidealizovaný středověk.

Tiama
03.11.2013 5 z 5

Moc pěkný příběh, napínavý, lidský a konec se mi líbil.