Jde sem lesem - Bylinková pohádka

Jde sem lesem - Bylinková pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304992/mid_jde-sem-lesem-bylinkova-pohadka-Lpc-304992.jpg 5 81 24

Cesta lesem se stala pro malého chlapce Toníka napínavým dobrodružstvím a přinesla mu také seznámení s některými léčivými rostlinami. Chlapec tráví prázdniny na venkově u babičky, a protože se nechoval příliš dobře, musí za trest nevědomky překročit bludný kořen a ztratí se v lese. Čtenář sleduje Toníkovo napínavé dobrodružství s panenkami z květin a skřítky, kteří se mu snaží pomoci najít cestu z tajemného hvozdu. Děti se při četbě seznámí s některými léčivými rostlinami, pochopí, že každá rostlina má na světě své místo, a poznají také, že řada rostlin může být pro lidi užitečná. Aby si získané poznatky upevnily, mohou si společně s rodiči zodpovědět otázky na konci každé kapitoly. V poznávání rostlin dětem pomáhají názorné ilustrace. Kniha je určena dětem mladšího školního věku, k předčítání i předškolákům, jejich rodičům a učitelkám mateřských škol.... celý text

Tyrkysová
18.05.2018 5 z 5

Bylinková pohádka o úctě i odpuštění... Jde sem lesem potěší nejen nádhernými ilustracemi :) Až na několik málo škobrtnutí, které mi k příběhu neseděly, nemohu než vřele doporučit!

efka.saf
25.04.2018 5 z 5

Knížka Jde sem lesem se mi líbila mnohem víc, než Rybí sliby a Zákeřné keře. Možná to bude tím, že hlavním hrdinou je normální kluk, který se díky svému špatnému chování v lese dostane do zapeklité situace. V každé kapitole se seznamuje s jednou léčivou bylinkou a jejími léčebnými účinky. Odpovědi na kontrolní otázky jsou také v textu či na obrázcích dobře dohledatelné. Příběh je chvílemi docela napínavý a jistě malé děti zaujme, zároveň si kniha drží svou informační hodnotu. Kniha Vílí býlí od R. Sochy obsahuje sice ještě více zajímavých perliček o bylinkách, ale jinak mi knihy přijdou kvalitativně už velmi vyrovnané. Osobně bych dětem pořídila obě :). Opět bych chtěla vyzdvihnout i překrásné, povedené a originální ilustrace.

ajas
20.01.2018 5 z 5

Krásný příběh o Toníkovi a jeho lesním dobrodružství. Každá kapitola je věnovaná jedné léčivé bylince a na konci je vždy pár kontrolních otázek. Dcera byla nadšená z obsahu a krásných kreseb a na konci zklamaná, že je kniha moc krátká :-)))

MartinaF
07.11.2016 4 z 5

Naučné, napínavé a dobrodružné. Další skvělá knížka od Daniely Krolupperové.