Bourneovo ultimátum

Bourneovo ultimátum https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5342/bmid_bourneovo-ultimatum-Whf-5342.jpg 4 145 20

Jason Bourne série

Během slavnosti v malém městečku, kam byli pozváni záhadným telegramem, se dva muži stávají svědky brutální vraždy. Telegram byl podepsán jménem Jason Bourne, a protože oba muži znají pravou Bourneovu totožnost, uvědomí si, že vraždil jeho zapřisáhlý nepřítel Carlos zvaný Šakal. Je zřejmé, že nejhledanější terorista světa vyzývá svého soka k závěrečnému zúčtování. Vysokoškolský učitel David Webb musí znovu udělat to, co už nikdy udělat nechtěl - převtělit se do nenáviděné postavy zabijáka a stát se Bournem. V obnoveném souboji ožívá i Medusa, zlopověstná skupina, která stála u zrodu agenta beze jména a nyní znovu zvedá svou odpornou hlavu. Webb je odhodlán proniknout do této ekonomicky a politicky všemocné organizace a stát se vnadidlem, které přivábí Šakala do smrtelné pasti. Z nastražené pasti ovšem může vyváznout živý jen jeden z nich...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bourne Ultimatum , 1990

Luigi1
17.01.2023 4 z 5

Opět se mi dostala do ruky kniha která má filmové zpracování

Sirael23
26.08.2021

Třetí díl je podle mě nejslabší. Je to dost ukecané, na začátku trochu zmatečné a překombinované. Některé části se mi však líbily, hlavně ta na ostrově, pak už to šlo s kvalitou trochu z kopce.

dedicak
03.07.2020 5 z 5

V této knize se objevuje postava Šakala. První úhlavní nepřítel a doporučuji číst i další knihy a pokračování, neboť takovýchto postav se bude objevovat více.

peeetta
31.05.2020 3 z 5

Opět velmi napínavá kniha, plná nečekaných zvratů. Postarší zabiják se snaží vypořádat se s člověkem z minulosti.

DuncanIdaho
25.12.2019 4 z 5

Není to špatné, ale je to zbytečně dlouhé. Těch akčních scén by mohlo být méně. Vypuštěním několika přestřelek by knize jen prospělo a autorovi by tyto scény zůstaly na další knihu. Daleko větší nedosatek je zbytečně velký počet mrtvých. Je tam spousta mrtvých nevinných nezůčastněných lidí nebo i těch, kteří do dějě jen vlétnou a hned je po nich. Zkráceně řečeno dobrá kniha, které by prospělo méně střílení a méně krve.

Barunka1005
19.09.2019 4 z 5

Na knihy mě přivedl bratry. Přečetla jsem všechny tři díly a líbily se mi, i když se někde najdou nějaké mouchy, hodnotím pozitivně =)

postrach
10.07.2019 5 z 5

Tento díl je skvělý!Hlavně ten Hon na Šakala a závěr.se moc povedli.

nickys
03.10.2017 5 z 5

Podle mého názoru výborná kniha a výborné zakončení skvělé trilogie. Knižní Bourne je v mnohém odlišný od toho filmového. Především není tak dokonalý a neomylný.

Dymond
13.09.2017 1 z 5

Na celou sérii jsem se hrozně těšila. První díl byl perfektní, druhý o něco slabší... Tento díl jsem rozečetla a prostě jsem se k němu nedokázala vrátit. Připadalo mi to na stejný brdo jako předchozí dva.

moudivlacek
23.08.2017 5 z 5

Já rozhodně nemíním souhlasit s posledními komentáři, pro mne rozhodně povedený díl, a každopádně se mi líbilo i to, že tentokrát je do akčního děje zapojeno opravdu víc lidí, a boj není jen na Jasonovi.
Navíc se seznámíme blíže i se špičkami CIA, KGB a v poslední řadě i se švagrem Jasona.
Rozhodně budu pokračovat v této sérii, a kdo chce, ten nemusí, nikdo ho přece nenutí.

bertrand
07.06.2017 odpad!

Velice legrační kniha, která má s filmem společného asi tolik, co Jason Bourne třeba s Malým Bobešem. Toto píšu bez srovnávání, pouze jako upozornění pro fanoušky filmu natěšené na knižní předlohu.
Vážnost knihy, dialogy a nesmírně dětinské chování postav mě opravdu pobavily, až jsem se divil, co je všechno možno ve světě vydávat za bestseller. Ovšem jako tzv. guilty pleasure (tedy něco tak blbého až je to dobré) kniha bohužel neobstojí neboť je pouze blbá a nic víc.

danny_21
20.09.2016 3 z 5

Touto třetí Brouneovou knihou se loučím s Jasonem, Davidem, Deltou nebo Kainem a bůhvíčím ještě a zpětně blahořečím Greengrassovi za stejnojmenného filmového hrdinu, který má úplně, nesrovnatelně kvalitnější parametry.Je to natahované, opakující, většina dialogů je vedena jak od Dumase ( což by nebylo na škodu, kdyby to neměl být špionážní román ?? !! ), příznivých náhod ve prospěch Bo(u)rce z Medusy nespočet ať už při vyhýbání se nástrahám, tak i neustálým přívalem ochotných pomocníků z různých sfér, kteří se vždy příhodně vynoří. No pane Ludlum, naposledy to s Vámi zkusím, ale z jiného než Bournova soudku - 50 %

between
08.08.2016 3 z 5

Pro mne tato série knih také končí u tohoto dílu a další již číst nebudu. Je to většinou napínavé a převážně jsem to hltal. Na druhou stránku psychologické schizofrenní rozvahy Jasona a Davida mi vadily již v předchozích dílech. Nyní se k tomu přidala ještě stále stupňující arogance hlavní postavy a časté vyzdvihování jeho jedinečnosti, zatímco všichni ostatní jsou naprosto neschopní. On vůbec nepotřebuje pomoc ostatních a přesto o ni vlastně pořád žádá.
Pro mne byla alespoň určitá satisfakce, že božský Jason to nakonec nezvládl a nebyl tím jediným vyvoleným, který by byl schopen zabít Šakala.
Není mi jasné, co bude v dalších dílech, když Jason je už starý a hlavní nepřítel je pryč. Asi se bude užírat svým selháním a nenaplněním svého božského cíle kdy on jediný měl být ten kdo tváří v tvář zahubí zhmotnění zla.
Každopádně já už se nedozvím, jak to bude pokračovat. A těším se na nový film s Jasonem, který je mnohem přívětivější a hlavní postava si naštěstí nevzala příklad z knižní předlohy.

DominikV
08.01.2016 3 z 5

Tak. Konečně jsem zakončil Bourneovskou sérii. A když říkám zakončil, myslím tím zakončil. Jsem si jistý, že další knihu s tímto elitním zabijákem již neotevřu. Třetí díl trilogie je určitě nejlepší a nejvíc stravitelný, ale bohužel to prostě není můj šálek čaje. Musím ale uznat, že i když jsem se chvílemi lehce nudil, strašně jsem se těšil na finální souboj mezi Šakalem a Bournem. Sečteno podtrženo: Jsem rád, že jsem si tuto sérii přečetl, ale vícekrát po ní asi už nesáhnu.

Mammoth
02.07.2015 5 z 5

Výborné zakončení trilogie Bourne vs. Šakal. Chvílemi sice trochu uměle natahované, nicméně dalo se to bez větších obtíží vydržet... :-) Jinak knihy rozhodně předčí filmy ať už vezmu, kteroukoliv část...

rasputin
20.11.2014 4 z 5

Místy zdlouhavé, ale jinak strhující.

ne0k
20.01.2014

Pro začátek stejné upozornění jako u předchozího dílu: Kdo si myslí, že když viděl filmy s Jasonem Bournem, že bude (minimálně) tušit zápletku knihy, ten ať na to ihned zapomene.
Ano, hlavní postavou je sice jistý David Webb, jenž kdysi plnil v roli agenta zadaný úkol pod identitou Jason Bourne a utrpěl při tom ztrátu paměti. Tímto však podoba s filmy končí.
Od předchozího dílu uběhlo několik let. David Webb má opět rodinu a práci na univerzitě. Klid však naruší Šakal, neboť v osobě Davida vidí nebezpečí. Musí se tedy vrátit Jason a započne hon, který může přežít pouze jediný z nich.

Jack Bauer
03.12.2012 3 z 5

Kain je Carlos a Delta je Kain, už mě z toho hrabe. S filmem to nemá nic společného.Jason zde znovu honí Šakala. Kniha není špatná, ale oproti předchozím dvěma je o poznání slabší a hůře se mi četla.

derminator
10.01.2011 4 z 5

Dobrá knížka, doporučuji jí ale na můj vkus moc dlouhá jen to prodlužuje zápletku to by Šakal vše co přežije musel být nesmrtelný!

Steve
30.11.-0001 5 z 5

Přestože flm se nedrží podle knížní předlohy, stojí zato si ji přečíst.

špionáž

Robert Ludlum