Japonský milenec

Japonský milenec https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388630/bmid_japonsky-milenec-8Bf-388630.jpeg 4 11 3

Významná a obľúbená čilská spisovateľka Isabel Allende prichádza v románe Japonský milenec opäť s farbisto podanou rodinnou ságou, ktorá sa tentoraz odohráva v scenérii kalifornského San Francisca. Majstrovské a čitateľsky príťažlivé rozprávanie autorky svetoznámeho Domu duchov rozvíja príbeh ženy na prahu staroby, ktorá sa v spomienkach na svoju životnú púť dotýka mnohých známych i menej známych historických udalostí 20. storočia. Príbeh lásky medzi svojráznou Almou Belascovou a citlivým japonským záhradníkom Ičimeim vedie čitateľa rôznymi cestami, ktorými sa uberali dejiny od 2. svetovej vojny až podnes.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

El amante japonés , 2015

Zuzulet15
20.12.2022 3 z 5

Dala by som o hviezdičku viac, nebyť poslednej tretiny, kde sa toho snažilo byť mnoho, na rozvinutie ale akosi neostal priestor. Stále však platí, že Isabel Allende vie a ostáva jednou z mojich obľúbených, hoc magickému realizmu sa tu nemusela až tak vyhnúť.

lusila
16.05.2019 5 z 5

Láska-súrodenecká, vášnivá a sebecká, zraňujúca, zakázaná a ukrývaná, Isabel Allende nám ponúka príbeh, kde nie sú presne určené hranice. Priateľstvo alebo láska? A existuje vôbec cit s prívlastkom večná?

zuzulique
18.02.2019 4 z 5

Síce táto nová kniha nie je o magickom realizme ako sme u Allende zvyknutí, no stále potvrdzuje svoje rozprávačské umenie schopnosť vytvárať zaujímavé postavy a príbehy. Zároveň bez patetickosti a prílišnej snahy útočiť na city. Za mňa veľmi príjemný čitateľský zážitok.