Jane utíká

Jane utíká https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1891/bmid_jane-utika-nw3-1891.jpg 5 817 176

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

See Jane Run , 1991

cie
10.07.2018 3 z 5

Do 150 strany strašná nuda...pak se to naštěstí rozjelo, i když jasný vývoj událostí...předvídatelné.

LenkaH.
25.03.2018 5 z 5

Mám všechny knihy od Joy Fieldingové a tahle je jednoznačně nejlepší.

moudivlacek
20.01.2018 5 z 5

Je sice pravda, že ten začátek byl takový divný a pořád jsem se musela nutit, abych chtěla číst další stránku. Ale jak se Jane dostane domů, vezme to v ději obrat, a vy vycíte zlo a jen se díváte, jak Jane tam ničí. Sice jsem správně vytušila kdo, ale myslela jsem si na jiný důvod, než který se dozvíme ke konci příběhu. Udělalo se mi z toho zle. Bohužel se to stává i dnes, a bohužel se to asi stávat ještě nějakou dobu bude.
Mohu doporučit jako skvělý psychologický příběh, který vám zvedne žaludek a zároveň zvedne i vaši ostražitost k vašemu okolí. Budete si slibovat, že nechcete nikdy promeškat nic důležitého, co by mohlo nějaké zlo zastavit. Tato kniha je jakýmsi mementem.

panda23
05.01.2018 4 z 5

První půlka knihy byla občas zbytečně zdlouhavá, druhá půlka už měla spád, konec byl výborný a bohužel až děsivě uvěřitelný. Jednu hvězdičku ale strhávám, protože mi přijde zvláštní, že by Jane takhle úplně ztratila paměť. To, že vytěsnila ten hrozný zážitek, který se jí přihodil, je samozřejmě uvěřitelné, ale že by si najednou ani nepamatovala své jméno nebo třeba bratra mi přišlo až příliš.

Janča089
02.01.2018 5 z 5

Nejedná se o žádný spletitý děj mnoha postav, ale propracovaný příběh jedné ženy/jedné rodiny. Je až neuvěřitelné kam až může někdo zajít. Jak dokonale má promyšlený plán a dokáže oklamat své nejbližší i celé okolí. Příběh je o to víc šokující, že věřím tomu, že se něco takového může v reálu opravdu dít.

Ráčkajda
26.11.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších autorčiných knih, výborný příběh...

Sarka313
30.10.2017 5 z 5

Od této spisovatelky jsem přečetla snad všechny knížky, tahle je mezi nejlepšími. Velmi čtivá, až do konce knížky jsem stále nevěděla, co se přihodilo tak tragického, že Jane ztratila paměť. Závěr mě tedy překvapil a hlavně šokoval.

micha-ella
01.09.2017 5 z 5

Od Fieldingové jsem četla hodně knížek, tahle je nejlepší!

Baushka
03.05.2017 4 z 5

Je to čtivá knížka. Občas jsem si na Jane zanadávala, občas člověk hned věděl co přijde a občas zíral s otevřenou pusou. Víckrát si ji nepřečtu, ale jednou za to stála.

lenuskav
01.05.2017 5 z 5

Fakt pecka...po dlouhe dobe knizka co me fakt zaujala hned od zacatku

rakakan
14.04.2017 5 z 5

Velice dobře "čitelná" kniha, doporučuji

povi
12.03.2017 5 z 5

Fielding pise neprekonatelnym stylem.Sice od zacatku tusim,kdo by mohl byt "vrah",ale motiv neznam a vzdy prekvapi.Jeji knihy mam moc rada. Ale je fakt,ze staci jedna za rok,jak si clovek zvykne,je to furt dokola.a co me lehce iritovalo na tehle knizce bylo,ze kam se Jane hnula,furt nekdo volal jejimu manzelovi,ze tam byla,at uz v bance nebo Celine,kdyz dojela k domu nebo Daniel volal Celine,ze mu Jane volala...to si nejak neumim predstavit,ale asi jinej kraj,jina doba :-)

LideCtete
08.03.2017 5 z 5

Jedna z prvních "západních" mainstreamových knih, co vyšla po revoluci. Koupila jsem si ji na dovolenou k moři do Chorvatska a za ten týden jsem ji přečetla já, můj manžel a náš soused z kempu. Bohužel mi ji už nevrátil, tak jsem si po letech pořídila druhou. V porovnání s dalšími romány JF je to nové, neokoukané. Další spisovatelčiny knihy už jsou víceméně na jedno brdo.

Téma manželem "milované" ženy, kterou je třeba "ochránit" před nepříjemnými pravdami pomocí psychofarmak, se pak v knihách i ve filmu objevilo víckrát. Tohle bylo ale pro mě první a téměř dokonalé, a tak to tak i zůstane.

Zakyss
21.02.2017 3 z 5

Trochu zklamání. Asi jsem čekala více od knihy, která je od této autorky jedna z nejlépe hodnocenych. První půlku jsem se držela, abych ji neodlozila. Druhá půlka už stála za to knihu docist.

biairicia
02.02.2017 5 z 5

Tato kniha se mi vepsala do paměti. Úžasné a napínavé čtení, které se velmi těžko odkládá. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Majulda8
11.01.2017 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem a nemohla jde ji odložit,i když jsem musela. Je to jedna z nejlepších knih,co jsem kdy četla.

Lemurka
21.12.2016 5 z 5

Začátek trochu zdlouhavější, přesto velmi dobré a napínavé čtení. Před nedávnem jsem četla Poslední dopis od mé lásky od J. Moyes, stejný námět o ztrátě paměti, ale s jinou zápletkou, tak jsem měla možnost srovnávat.... Obě výborné!

ela111111111
30.09.2016 4 z 5

Dobrá kniha. Po velmi dlouhém seznamu přečtených odborných knih jsem ji ocenila. Téma dost fajn, zvlášť kvůli němu jsem ji četla. Ovšem sem tam mi v tom něco nesedělo. Přesto musím říct, že až na nějaké výjimky, kniha byla velice poutavá a půlku knihy jsem přečetla za jednu noc. A ta jedna hvězdička, ta chybí kvůli jakýmsi nesrovnalostem, které mě v knize zarazily.

hruskovalucie93
22.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla. Neskutečně mě bavila a do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, komu mám vlastně věřit. Tvrdý a děsivý příběh, napětí od začátku do konce. Kdybych mohla, dám knize 6hvězd. Doporučuji všem.