Dvojče

Dvojče https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7902/bmid_dvojce-Ciz-7902.jpg 5 434 94

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová byla v nejútlejším věku osvojena a jako jedináček vyrůstala obklopena péčí milujících adoptivních rodičů. Při své práci se denně setkává s mrtvolami, často oběťmi surových vražd. Přesto po návratu ze služební cesty v Paříži, kde navštívila i katakomby s mnoha kosterními pozůstatky, zažije těžký otřes. V autě zaparkovaném před jejím domem sedí zastřelená žena, kterou všichni přítomní včetně detektivky Jane Rizzoliové pokládají - za Mauru! A jak doktorka Islesová zjistí během pitvy příštího dne, podoba je skutečně ohromující a zabíhá do nejmenších detailů. Nabízí se jediné vysvětlení Policie začíná pátrat po pravé totožnosti zavražděné ženy, snaží se dopadnout pachatele a postupně objevuje důkazy dlouhé a neustále pokračující série hrůzných zločinů, jejichž oběťmi jsou těhotné ženy. Tess Gerritsenová opět přichází s příběhem, jehož rozuzlení je mistrovské a dokonale překvapivé.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Body Double , 2004

essene
14.08.2021 4 z 5

Pěkná,napínavá..

Nixa
09.08.2021 5 z 5

Já prostě tuhle sérii miluju. Čtu jí už poněkolikáté a vždy je to skvělý zážitek. Na pár stránkách máte napínavou a překvapitou detektivku. Knihy od Tess Gerritsen opravdu stojí za to.
Tady jsem si užívala, že se více objevuje Maura. Bylo zajímavé číst o jejím dětství a původu, který odhalil děsivou pravdu. To co se Maura dozvěděla by opravdu nechtěl nikdo z nás. Také dějová linka těhotné Mattie mě hodně bavila.
Já jsem nadšená a určitě jsem Dvojče nečetla naposledy :)

vera4669
01.08.2021 5 z 5

Uff, další napínavá jednohubka za mnou, a jsem ještě více nadšená než u Hříšnice, tahle série se řadí k mým top a jdu s chutí na další díl :)
Napínavé od začátku do konce, překvapivý závěr, tak to má být

kolacky
28.07.2021 4 z 5

Nemá to Maura jednoduché... ach jo. Ale je to statečná holka, držím jim s Jane palce.

EvikU.
30.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle série je pro mě TOP. Každý díl zhltnu, nevnímám, nedýchám, jsem jenom v příběhu. V knize, nekloužu nikde po povrchu.

Velmi zajímavý příběh a námět. Mrazí mě, že bych se o sestře dvojčeti dozvěděla tím, že bych měla mrtvolu před domem a bylo by to jako když se dívám do zrcadla. Potažmo zjistit, že moji biologičtí rodiče a bratr jsou sériový vrazi. No opravdu pekelná jízda a jsem zvědavá, jak si s tím autorka v dalších dílech poradí. Doporučuji.

Pavlina50
10.05.2021 5 z 5

Další napínavý příběh od Tess, tentokrát v hlavní roli s Maurou – případ, který je přímo propojen s její minulostí a osobním životem a Mauru v něm čeká několik opravdových šoků. Tess to opět velice hezky vymyslela, příběh má hlavu a patu, nenudí, autorka umí velice dobře udržet napětí a pozornost. Opět nemám proti knize žádné výhrady, Tess Gerritsen je pro mě už taky taková určitá sázka na jistotu.

judith141
14.02.2021 5 z 5

Další úžasně napsaný díl, řešení zápletek , napětí i části, kde se opět řeší soukromý život, tentokrát více Maury.

Ava365
13.12.2020 4 z 5

Oproti seriálové podobě je kniha mnohem lepší, přesto tomu do plného počtu hvězdiček přece jen něco málo schází.

Barumic
20.11.2020 5 z 5

Pro me asi zatim ta nejhruzostrasnejsi kniha od Tess :-)

Jolanka
30.09.2020 5 z 5

super, kniha mě moc bavila, napínavé, čtivé s překvapivým závěrem, doporučuji

Sacinka
24.09.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, ty propletené dějové linky autorka fakt umí. Moc mě to bavilo! Napínavý a zajímavý od začátku az do konce.. v reálném životě si to všechno nedokážu představit - ale v knížce bomba:) Doporučuji!

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Vražda záhadného dvojčete Maury nedá detektivům spát. Já jsem po přečtení této knihy naopak usnul docela brzy. Asi v naději, že se dočkám dalších takhle vydařených příběhů od mé oblíbené autorky.

felia
18.06.2020 3 z 5

Kniha je rozhodně zajímavější, než televizní příběh, který byl podle ní natočený. Nečetlo se mi to lehce, protože jsem stále viděl ty dvě nepovedené televizní postavy. Detektivku a její kamarádku patoložku. Vadila mi ta spousta rodinného citu obou hrdinek i hodně krve, ale ta je u současných thrillerů nezbytná. Tak jsem to zvládl za jeden den, proto 4 hvězdičky

smejkalova.m
14.06.2020 5 z 5

Další super díl co jsem přečetla během dne. Jen jsem občas měla takové "déjà vu", že už jsem to nekde četla, ale kdo ví. :-) Těším se na další.

petulik330
23.05.2020 5 z 5

Skvěle napsaný příběch při kterém mě místy mrazilo. S napětím jsem čekala jak pčíběch dopadne. Konec mě velice překvapil.

SilvieSisinka
18.05.2020 5 z 5

Opět skvěle napsáno. Spisovatelka to hold umí skvěle.

pavlinka0250
01.05.2020 5 z 5

Moc dobře vymyšlený, místy mrazivý příběh, který vás nutí číst a číst.
Skvěle napsáno, doporučuji.
*****

Leona333
12.04.2020 5 z 5

Zápletka - motiv s dvojčaty bravurní! Ovšem při hlubším zamyšlení silně děsivé... Něco, co by se mohlo stát i v reálném životě a ne jenom v knize, detektivce...
Za sebe musím dát plný počet hvězdiček a doporučit k přečtení.

terka95
10.04.2020 5 z 5

Skvělá knížka, již jsem četla od autorky Umři znovu a tato byla ještě o něco napínavější a asi i krutější, opravdu mě zajímalo, jak to celé dopadne.. akorát smrt jedné z postav mi bylo vážně líto..:( hodně mě to zaskočilo, doufala jsem v happyend:)

Barakoudel
29.03.2020 5 z 5

Tím, že jsem četla několik později vydaných knížek, pro mě tato knížka byla naprostým šokem především díky detailům týkajícím se života Maury. Parádní knížka!

krimi záměna

Tess Gerritsen