Jane Eyreová

Jane Eyreová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364459/bmid_jane-eyrova-NCA-364459.jpg 5 4291 4291

Charlotte Brontëová publikovala svůj první román, Jane Eyrovou, v roce 1847 pod pseudonymem Curre Bell. Do několika týdnů se z knihy stala literární událost. Velkou senzaci způsobilo i příjmení Bell, které se ten rok objevilo i na obálce knih Na větrné hůrce nebo Agnes Greyová. Londýn volal po autorech nejčtenějších románů, ale sestry Brontëovy na vysokou společnost netrpěly...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Československý spisovatel

Jane Eyre , 1847

sarah6514
31.10.2014

Moje nejoblíbenější je kapitola je poslední.

mája1970
22.10.2014 5 z 5

Moc hezká kniha

adorjas
18.10.2014 5 z 5

Ďalšia z kníh, ktorú pokladám za románové klasiky 19.storočia. Odporúčam a vraciam sa k nej aj po rokoch.

kvenez
29.09.2014 5 z 5

Klasika, která nezklamala :)

Majulenkaa
21.09.2014 5 z 5

Definitivně moje nejoblíbenější kniha. Poprvé jsem ji přečetla jedním dechem a od té doby už se k ní opakovaně vracím. Jana Eyrová ve mě dokáže vždy vzbudit emoce i po několikátém přečtení a ráda se k ní uvrtám na dlouhé hodiny, nebo si jen tak přečtu pár svých oblíbených pasáží pro zlepšení nálady. Pro mě je to prostě klasika.

smejkalova.m
16.09.2014 5 z 5

Zbožňuji tuhle knížku.. Je pravda, že nebýt povinné četby, tak bych se k ní asi nedostala, ale kdo ví :-) Kniha mi sedla, skvěle se mi četla a bylo mi líto, že už byl konec :D :)

Peacock
08.09.2014 4 z 5

Obvykle pro me neni tezke neco zhodnotit. S touhle knihou prisla komplikace.
Jana Eyrova vypravi svuj zivotni pribeh svyma laskavyma ocima. Slozitejsi vety- dobovou okazalejsi formou nez dnes, jsou prelozeny citlive, a ctou se mene kostrbate nez treba J.Austen(to je muj dojem). Je to hezka kniha, chvilemi srdceryvna. Je o prave lasce.

girli
05.09.2014 5 z 5

Zrovna nedávno jsem ji opět četla a zdál se mi dosti zajímavej sen o panu Rochesterovi :) Jo, pana Rochestera žeru :)

poupatko1
03.09.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale byla trochu smutná...

Lenny33
30.08.2014 4 z 5

U této knihy jsem se velmi natrápila. Mnohdy mi přišla nekonečná, hlavně při zdlouhavých popisech a mnohdy nudných rozhovorech.
Ovšem byl to hezký příběh. A musím říci, že nejvíce se mi líbila pasáž o Janině dospívání (především pobyt v Lowoodu).
Hodnotím 3,5*

zebrazoma
25.08.2014 5 z 5

Krásna kniha, silná hlavná hrdinka. A tiež sa mi páčilo televízne spracovanie s Martou Vančurovou.

ivzu77
14.08.2014 5 z 5

KLASIKA, VIKTORIÁNSKÁ ANGLIE - MILUJI A DOPORUČUJI !!!!!

1v8na
07.08.2014 5 z 5

tahle kniha se mi velmi líbila. Na to, že se mi povinná četba protiví, tak tahle kniha se četla sama. Líbil se mi velmi i film.

Illaa
22.07.2014 3 z 5

Kniha ani film mě nijak nenadchly. V knize mi především vadilo časté odbíhání od děje a to tím, že autorka popisuje náboženské myšlenky. V knize bych chtěla vyzdvihnout jak samotný příběh, který se mi jeví jako velice slibný, jen mi občas přišlo, že ho nebylo náležitě využito. Tak i způsob, kterým autorka podrobně popisuje místa, atmosféru atd.

Brusinka01
17.07.2014 4 z 5

Krásná kniha, jsem ráda, že jsem ji četla

mirka8861
15.07.2014

Výborný román - po všech stránkách. Škoda, že autorka za svého krátkého života nestihla napsat jiné podobné dílo...

Amandaa
11.07.2014

Knížku jsem dostala k Vánocům. Myslím, že na tuhle knihu musíte mít 'čistou hlavu', proto se o Vánocích četla krásně. Nechtělo by se mi ji číst znovu, protože některé pasáže byly obzvlášť nudné. Ale celkově hodnotím kladně. Na to, že byl příběh psaný dávno, působil na mě zajímavě. :)

Katherine08
01.07.2014

Opravdu krásná kniha! I když byla napsána tak dávno, stále její příběh dokáže upoutat. Určitě se k ní ještě někdy vrátím...

Linduš36
12.06.2014 5 z 5

Krásná kniha !

Nikolka001
30.05.2014 4 z 5

Na povinnou četbu moc skvělé čtení. :) Doporučuji. :)