Růže z Kentucky

Růže z Kentucky https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74361/bmid_ruze-z-kentucky-BpW-74361.jpg 4 92 7

James River série

Román vypráví příběh mladé a pohledné dívky Linnet. Linnet musí opustit pohodlný život v Londýně a nepřipravená na hlubokou změnu se náhle ocitne uprostřed drsné americké divočiny . Při nenadálém útoku, při němž zahynou její rodiče, dívka padne do rukou indiánského kmene Šauní. Před smrtí ji zachrání Mac, statečný a pohledný mladý muž. Linnet se usadí v kentuckém městečku Sweetbriar. Neskrývá svou lásku k Macovi, jenže jejich životní cesty se rozdělí. Osud je opět svede dohromady až na útěku před indiány a zlovolností amerických osadníků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Sweetbriar , 1983

levap
07.04.2021 5 z 5

Napínavé čtení od začátku až do konce

Hoshi
01.07.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala darem a při pohledu na obálku má očekávání klesla na nulu.
A musím uznat, že jsem velmi mile překvapená. Příběh mě bavil od první stránky, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ačkoliv občas se chovají zvláštně, ale dobře, chápu. Tuším, že kniha neosloví každého, ale své čtenáře najde :)

DUNIKO
11.02.2017 4 z 5

Ma i lepší.

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Ale ju, proč ne, jde to, ale znám lepší čtivo.

Evaevelína
27.10.2013 odpad!

pro mě jednoznačně ODPAD,vinu nedávám autorce,ale překladu.

modranka
27.05.2013 2 z 5

Pre mňa bol príbeh trochu pritiahnutý za vlasy. Niektoré scény priam nepochopiteľné, a čo ma najviac iritovalo, bola skutočnosť, že Linnet Maca učila čítať, pritom Mac manažoval sklad a viedol účtovníctvo. Nechápem ako mohol zaznamenať do účtovných kníh koľko oleja, lucerien a múky kúpil a predal, keď to nevedel prečítať. Fakt blbosť.

WEIL
19.08.2011

Linnet opouští v pravý čas pohodlný život v Londýně, a ocitne se v drsné americké divočině.
Její rodiče zahynou, Linnet lapnou zkušení indiáni Kmene Šauní, a vypadá to, že jsou její dny u konce. Jenomže kdepat! Chlap jméneme MAc, tomu stojí za to si jít zabojovat a dívku zachránit.
A tak ještě pár scén, aby se děj natáhl a pak už jsou spolu šťastní.

Jude Deveraux (p)
americká, 1947