Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1459 427

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

jan7113
26.11.2023 3 z 5

Není to úplně marné dílko, dobře se čte, ale ten konec to dost zazdil. Víc k tomu asi nemám co dodat.

BARBARRKA
13.11.2023 5 z 5

Lidé i knihy jsou často rozporuplné. Třeba já miluju Carrie a celkově nemusím Kinga. Tohle je nutno vstřebat a v případě pocitu nelibosti odložit na jindy. Protože není vždy ten správný čas na určitou knihu. Nicméně jsem tuhle dočetla, nejsa nijak překvapená a tu mystickou podstatu je třeba si dokreslit. Prostoru je k tomu dost.

janahuba
05.11.2023 3 z 5

Nooo...nevím. Dostala jsem knihu dárkem a vlastně jsem nevěděla, co od ní čekat. Musím říct, že na mě se to snažilo tvářit až moc tajemně, záhadně, až mě to po většinu času spíše otravovalo. Když už to vypadalo, že autorka něco odhalí, děj přeskočil do minulosti a naopak... Na to jak ,,tajemně" se to tvářilo mi konečné rozuzlení tedy nestačilo. Za mě je tam pořád dost otazníků, na které jsem nedostala odpověď. Ale možná to je také tím, že tento žánr moc nečtu, proto možná tyto ,,nadpřirozené síly" nechápu. Jakože....co se tedy vlastně stalo? :D Po další knize od autorky nejspíš nesáhnu. Kniha byla sice čtivá, ale to mně nestačí. Potenciál to mělo, ale za mě prostě odbité rozuzlení a pár nezodpovězených otázek.

Burák
31.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Velká škoda toho závěru! 80 % času se mi nechtělo dát knížku z ruky. Fakt se to četlo samo, líbilo se mi vykreslení postav, zasazení příběhu do bývalého hornického městečka plného zmaru a hlavně houstnoucí atmosféra. Bohužel, ten konec se ukočírovat nepodařil. Že se dostatečně nevysvětlila mysteriózní zápletka bych ještě pochopila, ale ten masakr na konci? To mi přišlo od C.J. Tudor jako velké ulehčení si práce.

Renca.ch
22.10.2023 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky, její příběhy mě baví, dobře se čtou, mají spád. Je pravda,že je poznat opět inspirace Kingem - (H)Řbitovem zvířatek, opakuje se dětská šikana jako v minulé knize a hlavní hrdina nevzbuzuje moc sympatií. Škoda že konec je taková slátanina, něco není vysvětleno a něco zas až překombinováno, i tak doporučuji k přečtení.

Lka
22.10.2023 4 z 5

Audiokniha :
Moje druhá kniha od autorky a můj pocit opět stejný. Je to napínavé, nutí mě to poslouchat stále dál. Ale pořád jak když mi tam něco chybí.

HockeyGirl
08.10.2023 3 z 5

Jámu jsem dostala jako dárek k jedné objednávce, ale předtím jsem se o ni nijak nezajímala a ani jsem neměla v plánu si ji přečíst. Ale sáhla jsem po ní, jelikož ji předtím četla mamka, které se líbila. Je to spíš psychologický thriller, místy lehce děsivý, ale žádný horor nečekejte. Na to, že o autorce a knížce, čtu hodně kladné recenze na knihkupectvích, já jsem si z ní na "zadek" nesedla. Až tak dobrá knížka to není, ale čte se dobře a má spád.

Roubas
23.09.2023 3 z 5

Kdyby Jáma nevládla stylem a čtivostí, vlastně by neměla moc, co nabídnout. Zápletka je triviální a v druhé polovině se celá knížka začíná rozpadat. Počáteční nadšení opadá a zůstane jen pomlasknutí nad promarněnou šancí. Při jednom závěrečném odhalení jsem si lehce ťukal na čelo.

Enolain
17.09.2023 5 z 5

Pecka..precteno za 2 dny.. dej pekne odsejpa a zadne hluche mista..

iv.ča
28.08.2023 5 z 5

Super příběh, trošku mi to připomínalo hřbitov zvířátek od Kinga.

Barret
28.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Druhá kniha od autorky co jsem přečetl a opět jsem měl chvílemi pocit, že čtu Kinga.
U Kříďáka To a nyní Řbitov zvířátek.
Každopádně číst se to dá.

viweb
27.08.2023 3 z 5

Poutavý a napínavý děj. Poslouchalo se to relativně dobře. Podruhé bych to nechtěla číst, něco mi na tom vadilo, akorát nedokážu pojmenovat co to bylo.

knihomolkaMist
23.07.2023 3 z 5

Od autorky trochu slabší kniha, která mě nebavila tak, jako jiné. Možná to bylo tím, že jsem ji četla jen chvíli po knížce jiné, která měla dost podobný námět, a která se mi líbila mnohem více. I tak jsem si ale čtení užila a hlavního záporáka opět neodhadla (přijde mi, že čím víc knih s detektivní linkou čtu, tím menší je šance, že odhadnu záporáka :D) - nicméně třeba Kříďák je za mě jednoznačně lepší

sypalek
15.07.2023 5 z 5

Tudor vytvořila věrohodné a složité postavy, jejichž motivace a činy jsou často záhadné. Jejich psychologický vývoj je pečlivě vykreslen a čtenář se tak stává svědkem jejich postupného rozkladu či osvícení. Baví mě, že to má i něco mnohem navíc než jen napínavou thrillerovou linku.

monishek
03.07.2023 4 z 5

Mne tenhle styl autorky proste baví. Střídání casovych rovin ma spad a nutí Vas cist dal a dal, protoze, jak uz to byva, tak to skonci v tom nejlepsim a vy chcete vedet, jak to bylo. Bylo to zamotané, napinave a četlo se to dobre. Pribeh jsem si uzila a kolikrat jsem se i usmala. ,,Jak by řekla ta tvoje stará milovaná matička po grupáči, nikdo nemá nejmenší ponětí, co všechno ve mně je. :D

KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

Jáma se mi taky moc líbila bo autorka mi prostě sedí:)

hana4834
28.05.2023 3 z 5

Podle komentářů to mělo být skvělí. Tak jsem zklamaná a nevím jestli vyhledáme další knihu od autorky.

EleanorJane
24.05.2023 3 z 5

Pro mě od této autorky první kniha. Upřímně jsem doufala ve více. Nebo teda, myslím, že víc využít potenciál příběhu. Po celou dobu četby jsem měla pocit, že čtu spíš detektivku. Co musím ale uznat, děj se hezky svižně odvíjí a nutí váš číst a číst. Děj není předvídavý. Rozhodně mám v plánu číst její další knihy.

Ba.Ru
19.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Dobře vystavený děj spojující současnost s minulostí, napínavé čtení. Hvězdičku dolů za postavu hlavního hrdiny... Je to dost "obehnaný" typ "drsného chlápka" - jakéhosi hazardéra, frajera, co se rád napije a zároveň pohodáře, který jsem už viděla u mnoha jiných autorů...

Emma27
15.05.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila,ale přeskakovaní do minulosti a zpět mi delalo problém.Napínavá.