Jakub a obří broskev

Jakub a obří broskev https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33905/bmid_jakub-a-obri-broskev-659db4d26f9b2.jpg 4 244 25

Slavný příběh o osiřelém chlapečkovi, vychovávaném dvěma ukrutně zlými tetami, který se díky kouzelnému dědečkovi dostane do nitra nádherné, šťavnaté broskve a najde tam spoustu skvělých hmyzích kamarádů – slečnu Pavoučkovou, dědu Konipase, Berušku, Stonožníka, Hedvábníka, Žížaláka a Světlušku...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

James and the Giant Peach , 1961

reader.007
25.05.2016 3 z 5

Docela nápadité a čtivé, ale fakt je, že mi ta hmyzí skvadra přišla místy trochu praštěná až otravná. Ale na jeden pokus se to dá. A abych nebyla úplně nespravedlivá: docela šikovně se autorovi podařilo vkomponovat i pár faktů o anatomii a způsobu života hmyzu. Škoda jen, že to v kontextu knihy vypadá, jako by si hmyzí hrdinové dělali srandu.

Azizi
01.05.2015 5 z 5

V ranom školskom veku, keď som už vedela čítať dosť dobre na to, aby som siahla aj po niečom inom ako po rozprávkach s veľkým písmom a plných obrázkov, som zistila, že mňa jednoducho knihy pre deti a mládež nebavia. To bol aj dôvod, prečo som rovno vhupla do literatúry pre dospelých. Výnimkou boli jedine detské knihy Roalda Dahla. A až relatívne o dosť neskôr Harry Potter. Preto Dahl a Rowlingová budú pre mňa vždy top autori v oblasti detskej literatúry. A Jakub a obrovská broskyňa je jedna z tých kníh.

Jusťa
11.01.2015

Hezká pohádka

jolli
05.01.2015 3 z 5

četla jsem jí před rokem jako povinnou četbu a byla to jediná knížka s povinné četby co se mi líbila, moc vtipné :D

st.me
26.02.2011 4 z 5

Krásná pohádka. Nečetla jsem ji sice jako dítě, ale i tak se mi líbila. U Roalda Dahla jsem vlastně nenarazila na nic co by se mi nelíbilo.