Jakub a jeho pán

Jakub a jeho pán https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459506/bmid_jakub-a-jeho-pan-DQz-459506.jpg 4 327 35

Znamenitá a úspěšná dramatizace Diderotova Jakuba Fatalisty, hravá i krutá studie proměn lidského osudu v neprohlédnutelném světě, je jediný autorův dramatický text patřící k dílům, která „má bez výhrad rád a chce vydávat“.

ajikkk
26.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších divadelních her, kterou jsem kdy četla. Zápletka byla geniální

Dimas
04.12.2017 4 z 5

Půvabná hra se slovy...

amaenium
21.08.2016 4 z 5

Další velmi čtivé drama, které se během chvilky přečte samo. Bylo by skvělé vidět hru naživo.

triontilla
04.01.2016 5 z 5

Velmi čtivé drama. Četla jsem tuto knihu snad šestkrát a stále mě neomrzela. Viděla jsem dokonce nedávno i divadelní představení toto a nadchlo mě to velice! Na jevišti těžká hra (především pro herce). V knize samotné jsem před několika přečteními začala objevovat i onu filosofickou rovinu. Smekám a děkuji, pane Kundero!

Nikolča
24.09.2015 4 z 5

Pěkné, čtivé a dokonce i vtipné.

Balrog
03.04.2015 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
I když vlastně... V knize jde mnohem víc o formu, způsob, jakým si autor hraje s čtenářem/divákem a ukazuje mu, jak postavy mluví o tom, že jsou jen postavy ve hře, o jevišti, svém autorovi. Rovněž se prolínají dvě roviny vyprávění - v přední části jeviště se odehrává přítomnost, v zadní části vzpomínky, které ale postavy z přítomnosti ovlivňují. Moc se mi líbilo číst hru, která nemá tradiční strukturu divadelní hry.
Jednoduše geniální.

Veve131
24.02.2015 5 z 5

Kniha se pěkně četla. Chtěla bych vidět hru naživo. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

Lenourt
28.11.2014 3 z 5

Krásně zpracovaný motiv příčiny a následku v mezilidských groteskních vztazích...

Benedygtus
29.10.2013 5 z 5

Krasna oddychovka na odpoledne. K salku kavy si zakousnete humor od M. Kundery, bez prebytecneho cukru.

Kadibut
28.08.2013 5 z 5

V podstatě takové Směšné lásky v dramatickém zpracování. Absurdita vztahů s lehkostí a nadhledem.

zuzulique
05.03.2013 4 z 5

Odporúčam si najprv prečítať knihu, ktorá inšpirovala Kunderu k napísaniu tejto :-) Ako spomínali niektorí nižšie, tiež by som rada videla hru naživo, určite je to ešte lepší zážitok ako čítať ju. Zase trošku iná poloha autora, ktorú som mala možnosť objaviť a zároveň sa ešte viac sa pred ním skloniť :-)

Clash
05.12.2011 5 z 5

Moc rád bych viděl na živo hru. U knihy jsem se skvěle bavil, jsem si jistý, že Kundera nemůže ničím zklamat. "Ať zhynou všichni přepisovači!"

WEIL
10.08.2011 4 z 5

Skvělá předmluva, v níž autor odkrývá své oblíbené autory a své názory na literaturu. I samotná divadelní hra patří k tomu lepšímu, co zde v dramatickém umění vzniklo.

KarlaP
01.07.2011 5 z 5

Tato kniha byla v povinné četbě, tak jsem si ji našla v knihovně, slabá knížka, tak jsem si řekla, že to mám přečtené hned a můžeme pokračovat rychle dál. Moc jsem od toho nečekala, ale to jsem se spletla. Je to moc příjemné čtení, u kterého jsem se i zasmála a teď vím, že si určitě přečtu další slavné romány pana Kundery.

HarryHaller
30.11.-0001 5 z 5

"Prozradím vám velké tajemství. Odvěkyž trik lidstva. Vpřed - to je kamkoli."

Jako bych četl další pokračování Tristrama Shandyho. Nemůžu se dočkat, až si přečtu i Diderotovu "verzi" :)

Milan Kundera
česká, 1929 - 2023
2006  87%Nesnesitelná lehkost bytí
1969  84%Žert
1970  83%Směšné lásky
1979  87%Život je jinde
1993  89%Nesmrtelnost

Kniha Jakub a jeho pán je v