Jak drahé je zdarma

Jak drahé je zdarma https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116947/jak-drahe-je-zdarma-116947.jpg 4 371 68

Iracionální faktory v ekonomice i v životě Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko „zdarma“? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? Tato kniha vám ukáže, že tomu tak není. Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů – od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor této vysoce ceněné knihy vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, jak se rozhodovat lépe – a jak už nikdy nesednout marketingu na vějičku.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod Psychologie a pedagogika
Vydáno: ekniha , Práh

Predictably Irrational , 2008

geimz
09.11.2014 5 z 5

Ako študent ekonomiky som si vždy pokladal otázky pri rôznych klasických teóriách a ekonomických pravidlách - ako to je v skutočnosti? Predsa ľudia v reále nemajú dokonalé informácie, nerozhodujú sa vždy len na základe ceny, do ich rozhodovania vstupuje nespočet ďalších faktorov, ktorým sme sa v našich zjednodušených modeloch nevenovali. A Ariely odpovedá na väčšinu týchto otázok, a to spôsobom, ktorý zaujme každého človeka, pretože popisuje iracionálne správania nás všetkých v toku bežných dní.

Finskej
16.09.2014 5 z 5

Knih, které si nárokují, že jejich autor něco ví o člověku, je spousta. V drtivé většině případů to ale není až zas taková sláva a jen vzácně nám někdo sdělí skutečně zásadní a pravdivá zjištění o nás samých. Dan Ariely JE tím vzácným případem a je radost si počíst, jak iracionální jsou všichni kolem nás. I v nás. Prostě všude. (Kromě toho se vznáším blahem ze skutečnosti, že konečně někdo vědecky doložil, že člověkem vždycky pudy mávaly, i když si myslel, jak je dávno pohřbil pod nánosem civilizace...)

Modrina
03.09.2014 5 z 5

K téhle knížce jsem se dostala náhodou - a jsem za ni moc ráda. To je prostě dokonalé!! Leccos víme sami, leccos si (neradi) uvědomíme, ale na leccos bychom nepřišli ani ve snu. A s něčím nesouhlasíme. Jak říkám - dokonalé. :)

ichinose
12.03.2014 5 z 5

Já Dana prostě žeru. Od knih, přes přednášky, články, po aplikace na mobilní telefony. Je vtipný, jeho výzkumy a styl, jakým je předkládá běžnému čtenáři, je poutavý a čtivý. Takto mě snad žádný jiný autor, který nepíše beletrii, neuchvátil. Už mám vše přečtené a chci víc, pane Ariely!

Jack Bauer
13.06.2013 4 z 5

Velmi čtivě popsaná psychologie iracionálního chování každého z nás v běžném životě.Ani ti nejlepší lidé nejsou imunní vůči pokušení. I ti nejslušnější se někdy nechají svést a přivřou oči nad něčím špinavým. Dan Ariely zde zajimavým způsobem spojuje ekonomii s psychologií.

immortal-party
11.11.2012 3 z 5

úspěšný pop psychologicko-ekonomický jakože naučný bestseller. pozřete jej rychle a (možná i) s chutí, jako když si v restauraci s přáteli objednáte jídlo jako první. Ariely prostě potvrzuje, že každodenní jednání, nad kterým jste se ani v nejmenším předtím nepozastavili, není vůbec individuální, ale prachobyčejně totožné s okolím - masou.

dalimoni
05.04.2012 5 z 5

Čtivé, zajímavé, inspirující, opravdu dílo, které se čte velmi dobře o věcech, které zažíváme v oblasti rozhodování. Podloženo experimenty, které dokazují, že lidé se ne vždy chovají racionálně. Kniha nám může poradit, kde se vyvarovat chyb při rozhodování v běžných životních situacích. Pro mě opravdu velmi milé překvapení a skvěle jsem se u čtení pobavil.

Melic
28.09.2011 5 z 5

"Nesuď knihu podle obalu" se zde projevuje v plné míře. Téměř amatérsky vyhlížející knížka ukrývá velice originální a zajímavé myšlenky. Autor na základě vlastních zkušeností a vykonaných experimentech poukazuje na nelogičnosti v lidském jednání. A to sice způsobem, který musí zaujmout snad každého. Jedná se o věci z běžného života, jako je rozhodování, co se nám líbí, jakým způsobem jakožto lidé podvádíme a pdobně. U mě 5* a doporučuji k přečtení, kniha pobaví, zaujme i obohatí myšlení.

PS: Tady si dovolím přidat malou video-ukázku z Danovy přednášky, pro neangličtináře není problém zvolit si české titulky (přímo pod videem):