Jak drahá je nepoctivost?

Podtitul: "Proč každému lžeme, hlavně sami sobě" Mimořádně zajímavá a užitečná kniha – zejména v českém prostředí. Většina z nás si o sobě myslí, že jsme poctiví, ale ve skutečnosti podvádíme všichni. Od Washingtonu po Wall Street, od školních tříd po nejrůznější pracoviště, neetické chování se vyskytuje všude. Nikdo z nás není imunní, ať už jde o nevinné lži, s jejichž pomocí se chceme vyhnout potížím, nebo o vykazování příliš vysokých služebních výdajů. V knize Jak drahá je nepoctivost obrací oceňovaný autor Dan Ariely svoji pozornost, jedinečný vhled a novátorský výzkum k otázce nepoctivosti. Mimo jiné se v knize dočtete: - Má pravděpodobnost dopadení vliv na to, jestli podvádíme? - Jak firmy dláždí cestu nepoctivosti? - Jsme poctivější nebo naopak méně poctiví, když spolupracujeme? - Pomáhá naší poctivosti náboženství? - Můžeme se dostat do problémů kvůli kreativitě? Působivé lidské i odborné závěry knihy Jak drahá je nepoctivost mění způsob, jakým pohlížíme na sebe sama, své jednání i lidi kolem nás. (zdroj: prah.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136336/big_jak-draha-je-nepoctivost-136336.jpg 4.271
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Práh

The (Honest) Truth About Dishonesty: How We Lie to Everyone - Especially Ourselves, 2012

Kniha Jak drahá je nepoctivost?

Dani25
16.12.2021

Spočiatku ma kniha zaujala, ale potom mi to prišlo stále to iste dookola.

Sklenička
22.02.2021

Kniha, která zkoumá motivace lidí k drobným švindlům a dochází k překvapivým závěrům. Dobře napsaná, těším se na další knihy od autora.

06.12.2020

O něco slabší kniha, než Jak drahé je zdarma, stále však slušně napsána s množstvím experimentů.

AsiUrčitě
18.11.2018

I když je tato kniha napsána stejně jako „Jak drahé je zdarma“ a „Jak drahá je intuice“, tak mě bavila nejméně. Možná to je tím, že v knize se autor zaměřuje čistě na nepoctivost ze všech různých úhlů, zatímco v předchozích byly experimenty z různých oblastí. Navíc, v knize je více příběhů o nepoctivosti nebo rad, jak s ní bojovat, které mi připadají, že jsou si podobné, a také některé experimenty již byly popsány i v předchozích knihách. Opět se ale jedná o zajímavou knihu napsanou čtivým stylem, ve které je nejprve nastíněna domněnka a jak se k ní došlo, jež je následně ověřována pomocí experimentu, přičemž některé úkoly, které účastníci museli splnit, si lze zkusit na vlastní kůži, neboť jejich zadání je i v knize. A stejně jako v předchozích dvou knihách, tak i v této je mnoho zajímavých informací.

adorjas
31.07.2018

Psychologická kniha pre masy ľudí, aj pre laikov, aj pre tých, ktorým odborný psychológia veľmi nevonia. A inak sa mi potvrdilo to, čo som si myslela o ľuďoch, respektíve aspoň tak klamem samu seba ;)

adorjas
31.07.2018

Psychologická kniha napísaná pre masy ľudí, laikov a aj pre tých, čo sú v psychológii menej zdatní. Aj keď to niekedy bolo už priam nudné čítanie vzhľadom na opakujúci sa experiment len s jemne zmenenými podmienkami...Ale inak, sa mi potvrdilo, čo som si myslela o ľuďoch, aspoň teda tak klamem samu seba ;)

jaroiva
24.02.2018

i tato třetí knížka se mi moc líbila, doporučuji, i když první dvě (Jak drahé je zdarma a Jak drahá je intuice), se mi líbily ještě o kousek víc.

francouz
23.04.2017

Ano je to strašně těžké definovat co je fér, ale pan Ariely se snaží poměrně jednoduchou formu ukázat jak je pro většinu z nás těžké být poctivý a to nejenom k okolí, ale a to myslím, že je ještě důležitěší sami k sobě. Protože když nebudeme poctivý sami k sobě, tak těžko můžeme být fér k ostatním. Z kontextu knihy to vypadá, že podvádění a nefér jednání je nejenom běžné, ale dokonce, že je i nakažlivé.
Je to o pochopení, co nás skutečně vede k ne zrovna vzorným jednáním, pak můžeme hledat cesty, jak se ovládnout a celkově se zlepšit. Ano to je pro mě hlavní náboj knihy, které je poměrně čtivá, tak jak to u autora je běžné.