Jak drahé je zdarma ekniha

Iracionální faktory v ekonomice i v životě Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko „zdarma“? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? Tato kniha vám ukáže, že tomu tak není. Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů – od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor této vysoce ceněné knihy vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, jak se rozhodovat lépe – a jak už nikdy nesednout marketingu na vějičku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116947/jak-drahe-je-zdarma-116947.jpg 4.4310
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Psychologie a pedagogika

Vydáno: (ekniha), Práh

Predictably Irrational, 2008

Kniha Jak drahé je zdarma

muf-rodrigo

Srozumitelně napsaná kniha, čte se svižně, řada zajímavých psychologických fíglů podložených pokusy.

janka2000

Kniha je FAKT SKVĚLE NAPSANÁ A KONCIPOVANÁ. z knih o BE se mi zatím líbila asi nejvíc (Kahneman, Thaler..). Nejen že ukazuje, jak neracionálně se chováme, ale dává i příklady jak je naší iracionality zneužito, jak ji porazit nebo naopak z ní těžit.

Nicole_picole

Četla jsem 2x a potřetí už bych to číst nechtěla. Zas taková pecka to není. Neřekla bych, že mi to něco dalo.

Artim

Jsem analytický typ a proto mi tato kniha opravdu vyhovovala. Vše podloženo experimenty, které byly pro mě mnohdy velmi překvapivé. Obohatil jsem se o nové výrazy jako cenová kotva a poznal, že ty velmi výhodné nabídky, které mě přeci nemohou ovlivnit, jsou velmi promyšlené návnady a že i já se mnohdy chytím a někdy dokonce velmi rád.
Člověk některé závěry knihy tak nějak podvědomě tuší, ale teprve černé na bílém s jasnými důkazy v konfrontaci s vlastními zkušenostmi si musí přiznat, že i on je mnohdy lapen, že i on podléhá iracionalitě a že je to tvor omylný a rozhodně ne smithovsky ekonomický:-)

Vlasťa Macík
07.12.2020

Skvělá kniha i s několika výsledky výzkumů, která rozhodně stojí za přečtení.

06.12.2020

Asi nejlepší kniha od Arieliho, vhodný úvod k tomu, jak lidé obecně jednají. Napříč mnohým tvrzením stojím za tím, že behaviorální ekonomie nijak nevyvrací klasickou ekonomii a pouze ji rozšiřuje.

Snadná kniha i pro laika.

petrakrskova
25.11.2020

Tahle knížka od Dana Arielyho je jedna z klíčových, co se behaviorální ekonomie týče.
Osvětluje skryté, iracionální faktory, které ovlivňují naše chování - od společenských zvyklostí a předsudků po rafinované marketingové triky. Ukazuje konkrétní příklady, kdy na nás působí, a předvádí, jak se rozhodovat lépe.
Obecně bych řekla, že je to trochu konkrétnější a stravitelnější verze složitějšího díla Myšlení rychlé a pomalé. :)

knihyKeMne
19.10.2020

Autorova první kniha na toto zajímavé téma vyvracející to, co si o sobě a hlavně o ovlivnitelnosti (či spíš neovlivnitelnosti) svého rozhodování myslíme.

Ovšem jako první jsem přečetla autorovu druhou knihu Jak drahá je intuice, která je obsahově značně podobná, dle mého názoru i obsahově bohatší, a sama o sobě by bohatě stačila. Zkrátka, jestli jste četli dvojku, tohle bude v lepším případě opáčko, v horším ztráta času.