Epidemie

Epidemie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21440/epidemie-21440.jpg 4 383 50

Doktor Jack Stapleton přišel zásluhou jednoho z gigantů zdravotnické péče nejprve o svou praxi očního lékaře na americkém Středozápadě a poté při leteckém neštěstí i o rodinu. Jeho život se ocitá v troskách. Spíše s pocity zraněného cynika než s elánem perspektivního lékaře se přeškolí na soudního patologa a přestěhuje se. Nachází nejisté útočiště ve městě, které se hodí k jeho situaci a změněným vyhlídkám: v chladném, neúčastném betonovém bludišti New Yorku. Stapleton se domnívá, že už ho nic nemůže zranit a na ničem mu vlastně nezáleží. Když se však objeví série prudce nakažlivých smrtelných onemocnění korunovaných vražednou epidemií vzácného kmene chřipky, vzbudí to jeho zájem a vyvolá podezření. Vše začíná ukazovat na to, že epicentrem těchto nákaz je velká newyorská nemocnice patřící témuž zdravotnickému gigantu, který pohltil i jeho někdejší očařskou praxí. Jack se bojí, že narazil na ďábelské spiknutí katastrofických rozměrů. Mohl by se tento ziskuchtivý gigant angažovat v systematickém likvidování svých finančně náročnějších pacientů? Hledání pravdy Jacka přivádí do profesionálně i osobně neobvyklého spojenectví s Terese Hagenovou, uměleckou ředitelkou úspěšné reklamní agentury z Madison Avenue. Postuoně se začne ukazovat, že skutečné pozadí oněch smrtících nákaz je ještě mnohem ďábelštější, než si kdo dokáže představit...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Contagion , 1995

Tereszka
16.06.2013 5 z 5

Kolem jeho tvorby jsem vždy jen procházela. Nakonec jsem si řekla, že to jen přeci zkusím. A pan Cook mne velice mile překvapil. Je to přesně ten žánr, který jsem hledala. Tuto knihu jsem přečetla za jediný den, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Myslím si, že docela trefně vystihl i dnešní problematiku........ Za vším hledej peníze ;)

Oli1104
09.05.2013 3 z 5

Kniha jako celek se mi libila, skvele se cetla, ostatne jako vsechny Cookovy knihy. Zklamana jsem ale z konce, ktery byl podle meho nazoru trochu nesmyslny.

rtesarova88
06.05.2013 5 z 5

napínavý, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Drsně psané,ale usnout u toho nemůžete.

Shortyna
23.12.2012 3 z 5

Epidémia chrípky, epidémia žltačky, epidémia cholery ... Téma epidémie je stále aktuálna. Skvelý námet. Ale sklamal ma záver, pointa. Rozlúštenie ma neuspokojilo. Takýto dôvod na vyvolanie smrtiacej epidémie? Veď posúďte sami.

petunie1
15.10.2012 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Dobře se čte. Rozuzlení bylo sice nečekané, ale o to víc jsem byla zklamaná. Čekala jsem lepší pointu.

Zuzvil
30.06.2012 3 z 5

Vždycky si ráda přečtu knížku z lékařského prostředí a když je tam ještě nějaká zajímavá zápletka, tak jsem zcela spokojena :-) V tomto případě jsem byla spokojená tak napůl. První polovina knihy běží a je skvělá, navíc autor je sám lékař, takže znalost prostředí je opravdu velká. Druhá polovina knihy už je vleklejší a rozvláčná.

sidonie kermack
01.02.2012 3 z 5

Není to špaqtné, ale také mě to zas tolik nenadchlo, jako jiné knížky, např. Stážista.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Celkem zajímavý pohled na práci patologa, ale je to hlavně o zneužitelnosti vědy. Zabaleno do akčního příběhu, s celkem nečekaným koncem.

Azizi
30.11.-0001 4 z 5

Už dlhšie som sa rozhodovala, či si od toho autora prečítam nejakú knihu. Nakoniec som siahla po Epidémii. Ale nezdala sa mi ničím nejak zvlášť výnimočná. Veľmi čtivá, ale to je asi všetko. Dej dobrý, ale ničím strhujúci ani tak moc prekvapivý... Myslím, že po tomto autorovi už nesiahnem, aj keď ktovie. No bola to taká normálna kniha (možno má aj lepšie).