Epidemie

Epidemie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21440/epidemie-21440.jpg 4 383 50

Doktor Jack Stapleton přišel zásluhou jednoho z gigantů zdravotnické péče nejprve o svou praxi očního lékaře na americkém Středozápadě a poté při leteckém neštěstí i o rodinu. Jeho život se ocitá v troskách. Spíše s pocity zraněného cynika než s elánem perspektivního lékaře se přeškolí na soudního patologa a přestěhuje se. Nachází nejisté útočiště ve městě, které se hodí k jeho situaci a změněným vyhlídkám: v chladném, neúčastném betonovém bludišti New Yorku. Stapleton se domnívá, že už ho nic nemůže zranit a na ničem mu vlastně nezáleží. Když se však objeví série prudce nakažlivých smrtelných onemocnění korunovaných vražednou epidemií vzácného kmene chřipky, vzbudí to jeho zájem a vyvolá podezření. Vše začíná ukazovat na to, že epicentrem těchto nákaz je velká newyorská nemocnice patřící témuž zdravotnickému gigantu, který pohltil i jeho někdejší očařskou praxí. Jack se bojí, že narazil na ďábelské spiknutí katastrofických rozměrů. Mohl by se tento ziskuchtivý gigant angažovat v systematickém likvidování svých finančně náročnějších pacientů? Hledání pravdy Jacka přivádí do profesionálně i osobně neobvyklého spojenectví s Terese Hagenovou, uměleckou ředitelkou úspěšné reklamní agentury z Madison Avenue. Postuoně se začne ukazovat, že skutečné pozadí oněch smrtících nákaz je ještě mnohem ďábelštější, než si kdo dokáže představit...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Contagion , 1995

maja11231
17.04.2019 3 z 5

Zase super kniha

pingu1
08.03.2019 5 z 5

Móóóc pěkná kniha, téma smrtící nákazy je stále velmi aktuální, bohužel ... Četla se jedním dechem :-)

Levhardka
06.03.2019 4 z 5

Epidemie byla první mnou čtenou knihou tohoto autora a byla jsem zprvu spokojena. Přečtením dalších knih jsem bohužel došla k názoru, že si jsou všechny hodně podobné.

FishTailTea6
20.01.2019 4 z 5

Před rokem jsem četla první knihu ze série, Slepota, kde se poprvé objeví Laura. A konečně vím, jak se do série dostal Jack. Teď už to má jiné grády. Tuhle sérii si užívám a tato kniha určitě patří k těm lepším. I když tak trochu doufám, že reálnost tohoto příběhu je nulová.

čef
04.09.2018 5 z 5

Doufám, že se zacházení s patogenními viry a jiným svinstvem v nemocnicích podstatně zlepšilo oproti tomu co líčí p. Cook v tomto románu. Jinak bych se skoro bál být nemocný - ha ha . Autor mne řádně vystrašil, ale samozřejmě také potěšil opět zajímavým a napínavým románem. Určitě si přečtu všechna jeho díla - ať alespoň vím, do čeho jdu.

moudivlacek
28.07.2018 5 z 5

Skvěle rozehraný příběh o lidské hlouposti, chamtivosti a touze po moci bez ohledu na životy lidí kolem sebe. A oproti tomu lidé, kteří bez ohledu na své zdraví, bezpečí a klidu bojují za nevinné lidi i za pravdu, které pomohou vyklubat se na světlo.
Vůbec mi nevadily odborné termíny nemocí, člověk se naopak dozvěděl plno zajímavého. Každopádně Jack, i když není ideál pro nadřízené, mé srdce si získal hned od počátku.
Jsem zvědavá na další díl.

jromovic
30.08.2017 5 z 5

Napínavý příběh, pro mě překvapivé rozuzlení. SPOILER Když Terese umírala, četla jsem si tu pašáž několikrát, protože jsem pořád nemohla uvěřit tomu, že se to opravdu děje.

Kerberos
28.06.2017 5 z 5

jeden z nejlepších od Cooka

Palorizek85
01.11.2016 5 z 5

Opět výborné dílo. Skvělá zápletka, zajímavé zvraty a alespoň pro mě nečekané rozuzlení.

prediger
29.10.2016 5 z 5

Pokud tady někdo hodnotí, že ta či ona kniha je nejlepší z pera R. Cooca, pak já musím říct, že nejlepší jsou všechny knihy, kde je hlavním hrdinou Jack Stapleton

Ankavi
05.08.2016 3 z 5

Jako dovolenková četba dobré, odreagujete se. Lékařské prostředí mám ráda, bylo to sice místy ujeté, ale v rámci relaxace ještě snesitelně ujeté. Trochu akční, trochu zábavné - prostě průměr.

zoulikaaa
17.02.2015 4 z 5

čtivá kniha z jedna z nejlepších od tohoto autora

ovpana
30.12.2014 5 z 5

Moc hezká a zajímavá kniha,příjemně se čte.

kacaaba
25.10.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Miluju knížky od Cooka. Tenhle díl byl pěkně napínavý a dost zajímavý. Už se těším na další případ Jacka a Laury.

Jossie
25.07.2014 4 z 5

Knize moc neprospělo přílišné popisování všech infekcí a lékařských procedur. Také jsem bohužel dost brzy odhalila pachatele, ale jinak to bylo příjemné první setkání s Jackem.

Pivísek
21.07.2014 4 z 5

Napínavý děj, dobrá zápletka, nečekané rozuzlení...

Makoves
05.05.2014 5 z 5

Příběh mě bavil, konec to trošku zkazil, ale i tak počítám, že si od autora určitě ještě něco přečtu.

luucca
15.11.2013 3 z 5

Zatim jsem četla od Cooka 2 knížky a obě se mi líbily. Děj je napínavý. Velice mě překvapil konec.

Lucka385
31.07.2013 4 z 5

Na pár místech trošku zdlouhavé, ale dobrý příběh, napínavý a konec velice překvapivý.

Rozmarýna Rozm
28.06.2013 5 z 5

Tato kniha byla mým prvním setkáním s tímto spisovatelem, knihy z lékařského prostředí miluji. Četla jsem ji jedním dechem.