Varovný signál

Varovný signál https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3321/bmid_varovny-signal-Ttk-3321.jpg 4 445 65

Jack Reacher série

Pokojný život v Key Westu naruší záhadný muž. Jack Reacher ho zanedlouho najde zavražděného a s uříznutými špičkami prstů. Sleduje čerstvou stopu do New Yorku, kde narazí na dva muže, kteří mají na svědomí smrt tajemného neznámého. Poznává pár starých lidí, který nepřestal oplakávat syna, jenž před lety beze stopy zmizel ve Vietnamu. Setkává se i s okouzlující a inteligentní ženou, s níž ho pojí silná pouta z minulosti. Uprostřed propletence vztahů a lidských osudů na něj čeká ďábelský protivník.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Tripwire , 1999

3DD!3
06.11.2016 4 z 5

Child si tady vytvořil podmínky pro finále trilogie, kdyby se mu o Reacherovi už nechtělo psát, ale všichni víme jak to dopadlo. Nástražný drát poprvé nastoluje možnost Reacherova domestikování (kdo by odolal Jodie), ba přihraje mu do klína i dům a auto. Padouch tentokrát hodně stylový a pátrání týkající se jeho minulosti je dost zajímavé na to aby urželo pozornost až do finále. Konec je dost přepálený, ale staly se i divnější věci. Klasika.

MajkaCZ
31.07.2016 3 z 5

Nějak si v poslední době vybírám (ne úmyslně) dost drsné knihy. Četla jsem několik Reacherovek, ale tato se mi zdá na mě už dost drastická. Asi teď chvilku budu číst klasické detektivky typu slečny Marplové .... M

Lolila
06.07.2016 4 z 5

Ďalšia dobrá kniha - zaujímavé zápletky, má to spád....Sériu čítam postupne a zatiaľ každá kniha je o niečom inom. Páči sa mi, že Reacher je proste vysoko inteligentný, nezdolateľný chlapík:-). Také oddychové čítanie.

gad
15.06.2016 3 z 5

Moje třetí kniha ze série Jack Reacher. Není to špatné čtení. Příběh má spád, je napínavý a Reacher na závěr opět překvapí svým úsudkem. Ale stejně se mi zatím nejvíc líbila Jatka. :-)

Jara 56
21.03.2016 4 z 5

Podle mého dobý, svižná knížka slušné zápletky se značnou mírou nadsázky, já takovéto knížky mám rád.

HannyC
06.02.2016 4 z 5

... zajímavý příběh ... bohužel jsem tušila "zápletku" dost brzy :( ... velmi dobrá kniha ... ale od Childa znám i lepší ... pro ty, které zajímá vojenská tématika ... a mají tak trochu rádi horory ...

Dinosaur
24.11.2015 5 z 5

(10/10) Opět napínavé a čtivé. Chvíli trvá, než se člověk doví, o co tu přesně jde a i když do sebe začnou později informace pěkně zapadat, stejně kniha dovede nakonec překvapit.

Madelisi
03.09.2015 4 z 5

Můj první Reacher, takže nemám srovnání. Obsahuje vše, co od dobrého thrilleru očekávám. Akční scény se střídají s klidnějším milostným sbližováním Reachera a paní Jacobové, do toho vstupuje zoufalství dalšího hrdiny a zlověstné plány hlavního padoucha.

HonzaT
12.06.2015 3 z 5

Slabší Reacher. Poněkud chabě popsána finální scéna, zato zápletka fajn. Konec dojemný, ale vše to bylo jakési táhlé, dovolím si říct, zbytečně popsané. Málo akce. Na druhou stranu se autor podělí i Reacherovi city a romantickou povahu hrdiny. Hobie skvělý záporák.

olle3
21.02.2015 3 z 5

Nebyla špatná, jen se mi nečetla tak dobře, jako ty ostatní. Nebyla tak svižná a docela se vlekla.

mi-380
12.12.2014 5 z 5

Ve srovnání s prvním dílem méně akce, ale o to víc napětí, tajemství a překvapení.
90 % (aktuálně 104 hodnotících s průměrem 85 %).

Alex732
03.12.2014 2 z 5

Nic moc. Velká kniha a malé napětí. Asi si dám na chvilku od Jacka Reachera oddech. Po těch třech dílech zkusím jinou hromádku.

Ven_D
29.10.2014 1 z 5

Kostra příběhu byla výborná, ale zpracování utahané, nudné a uspávající. Mé první seznámení s tímto autorem nedopadlo nejlépe a nejsem si jistá, zda někdy najdu odvahu přečíst od něj něco dalšího.

Rabjohns
02.10.2014 4 z 5

Nepatří mezi nejlepší knihy s Reacherem,ale neurazí. Chybí víc akce, je tam více dějových linií než je u Childa zvykem. Navíc už poněkolikáte překlad,který rozhodně není z nejlepších,

Vikina333
03.05.2014 3 z 5

Občas mi to připadalo jako prostoduchej americkej film, "akčňák" z devadesátých let.. Některý pasáže nebyly až tak špatný a bylo to docela napínavý. Ale já jsem s tímto autorem asi skončila, není to můj styl, rozčilujou mě neohrožení hrdinové typu Reachera..

mira.k
02.01.2014 3 z 5

Zbytečně moc slovní vaty. Chtělo by to proškrtat. Místy nepravděpodobný děj. Prokousal jsem se ke konci, ale znovu si ji asi nepřečtu.

honajz
16.08.2013 2 z 5

Přijde mi to čím dál horší. Co zbylo z původního Jacka Reachera, jehož jsem si oblíbil? Kam zmizela jeho láska pro blues, toulání, písničky, kávu a jeho určitá nerozhodnost a nechuť se do něčeho pouštět? Už ve druhém dílu mi vadilo, jak Lee Child pitomě nakládá s ženskými postavami, ale zde je to skutečně neskutečné. Všechny ženy v téhle knize jsou z nějakého amerického filmu, ale ne z reality. Navíc je to celé rozplizlé - ano, pořád je to čtivé, napínavé, s pokusem o soustředění na detail (leckdy zbytečně), ale také jsou zde často naprosto dlouhé a nicneříkající pasáže, určené jen jako výplň, protože za více slov dostane spisovatel větší honorář. Samá vata, a když si spočítám skutečnou akci, odehraje se jí vlastně strašně málo. Klidně by to celé stačilo na útlejší knížku, jež by byla nabitá dějem a jela od začátku do konce, ale měla jen poloviční počet stran. A opět, jako u knihy A přece nezemřeš, mi tady vadí při zpětném zamyšlení nelogičnosti, které postavy provádějí. (Např. hned v úvodu musí být jasné, že na jméno Jacobová Jacka Reachera, tu podezíravou a zalezlou krysu, nějaký detektivek nenaláká - proč hned nepoužil tedy to jméno, jež by Jacka nalákalo? Protože by pak nemohlo dojít k první vraždě, že ano?) Navíc Jack začíná stále více vypadat jako neohrožený a nesmrtelný Rambo, a to mi vadí hodně, zcela to snižuje přesně ten feeling, jaký měla Jatka. Inu, a konec byl zcela směšný - to se nenašel nikdo, kdo by zlosyna bacil židlí po hlavě? A fakt hřebík, jo? Jdi se s ním bodnout sám, Childe, sorry.

čef
07.08.2013 5 z 5

Jako nekritický obdivovatel Lee Childa nevidím na tomto románu samozřejmě žádnou chybu. Opět jsem se mohl v duchu ztotožnit s neohroženým Jackem Reacherem v boji s různými lumpy tentokráte s podvodnými lichváři. Opět napínavý děj se zajímavou zápletkou a drtivým závěrem.

Mycak
07.08.2013 3 z 5

Čtivá, začátek zbytečně protahovaný, následně spád a dobrý závěr.

bezprezdivky
05.06.2013 3 z 5

Oceňuji, švih, napětí, příběh i závěrečný zvrat. Co mi opět na hlavním hrdinovi vadí je, že je v podstatě nepřemožitelnej, chytrej na hranice geniality a vybaven vším extrémním (od svalů přes .... až k intuici, takovej Terminátor kříženej s profesorem Hawkingem.