Najvzácnejší rukopis

Najvzácnejší rukopis https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153610/bmid_najvzacnejsi-rukopis-aL5-153610.jpg 4 35 4

Jack Howard série

Jack Howard je vedec a podmorský archeológ. Súčasne ale neprestal byť rojkom, ktorý pevne verí, že ďalší objav, ktorý sa mu podarí, bude ešte zaujímavejší než ten predchádzajúci. Dobrodružná povaha spolu s vytrvalou túžbou po odhaľovaní pradávnej histórie.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Columbus (SK)

The Last Gospel

babicka_amalka
15.09.2019 3 z 5

tentokrát trochu zklamání; zajímavé téma, ale strašně rozvláčné... nejvíc z jeho knih se mi asi líbilo Křižácké zlato;

Ramiel
30.09.2017 3 z 5

Možná se mi to jen zdá, ale v posledních letech se čím dál tím více autorů zabývá starodávnou myšlenkou Ježíšových potomků a evangelia (snad ji "znovunastartoval" úspěch Dana Browna a jeho Šifry), které spojí s nějakým představitelem antického Říma. Zde je to císař Claudis a jeho propuštěnec Narcissus. (V jiných knihách císař Tiberius, Vespasián...). Archeologické vykopávky a protesty ze strany katolické církve jsou také často používaným motivem. A přesně tyhle ingredience David Gibbins smíchal a upekl velice čtivou knihu.

Ketesh
20.04.2017 4 z 5

Jsem na rozpacích, nevím která kniha se mi líbila víc, jestli tahle a nebo Atlantida. Každá má něco víc do sebe, ale asi tahle. Atlantida mi přišla o něco víc násilná, ale ne v tom pozitivním smyslu, který u knih oceňuji.
Pěkný příběh, pěkně vyprávěný, skvělé postavy, skvělé prostředí a senzační odhalení na závěr. Co více si přát.

Bobšule
03.02.2013 5 z 5

A tohle se mi zatím od Davida Gibbinse líbilo nejvíce! Zápletka se svitkem, který diktoval sám Ježíš, nalezeným ve vykopávkách v Herculaneu, se mi jevila jako moc zajímavá.

David Gibbins
kanadská, 1962