Ptáčník

Ptáčník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25390/bmid_ptacnik-yG7-25390.jpg 4 768 178

Jack Caffery série

Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Birdman , 2000

Lenyaa
13.10.2014 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila... Sice byla místy nechutná, to uznávám, ale opravdu skvěle napsaná a chytla mě od prvního okamžiku - navíc Jack Caffery je (podle mě) velice sympatický detektiv a to dělá taky hodně, když si hrdinu knihy od začátku "zamilujete"...Rozuzlení příběhu mě velice překvapilo a rozhodně si přečtu další autorčiny knihy!!!

Jitulisko
31.08.2014 5 z 5

První seznámení s autorkou ukojilo mou zvědavost. Kniha je prostě super. S přihlédnutím na fakt, že ji napsala žena je o to děsivější. Mě se neskutečně líbila a rozhodně MUSÍM mít i další knihy ;)

Nelly
22.08.2014 3 z 5

Abych se přiznala, pro mne byla kniha trochu zklamáním. Mám radši napínavější knihy. A ta níže zmiňovaná morbidita mi zase až tak veliká nepřišla. Prostě jsem podle hodnocení čekala bombu a tohle byla jen prskavka - zajiskří, dohasne a za chvíli z ní zbyde jen dým...

MonikaK
09.08.2014 3 z 5

Kniha z počátku velmi napínavá a zajímavá. Autorka se snaží šokovat brutalitou. Do poloviny knihy se jí to daří. Bohužel od poloviny knihy, kdy je již téměř všem jasné, kdo vrahem je, knihu uměle prodlužuje, z hlavního detektiva, kterého příjemně přiblížila čtenářům, udělala hlupáka. A nejen jej, téměř ze všech postav se stávají naivní hlupáci. Závěr je zklamáním.

lenkavildomcova
04.08.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem... skvělá i když morbidní...

hawah
01.08.2014 5 z 5

Opravdu skvělá knížka....musím se přiznat, že jsem ji četla asi jako pátou kriminálku v pořadí za sebou a už jsem to nezvládla. Začala jsem mít hrozné noční můry, tak jsem ji musela odložit a až po přečtení "oddechovky" jsem se k ní vrátila. Opravdu dobrá. Vlastně příšerná a právě proto dobrá. :o)

Kortexo
28.07.2014 5 z 5

Jeden z nejlepších románů vůbec.Kniha, na kterou nikdy nezapomenete!

iva23
22.07.2014 3 z 5

Dobré, ale Unesená je o dost lepší.

strnecka
09.07.2014 5 z 5

Nechutné a napínavé. To rozhodně. Kdyby byl podle této knihy věrohodně natočen film, tak bych ho nedokoukala. Mě osobně nejvíc vadí v knihách místa, kde je popisováno utrpení obětí. Těch je v zde málo, ale tfuj... když už jsou, tak je to zlé, pokud máte představivost. Pár výjevu mi v hlavě brousí doteď.

derminator
28.05.2014 5 z 5

Ano chvílemi nechutné, morbidní a myslíte že nepravdivé? Já si myslím že Hayder píše o dnešním světě pravdu jaký opravdu je že po tomto světě chodí takový šílenci jací se vyskytují v jejich knihách proto tato kniha je dle mého názoru knihou povedenou a velice čtivou a mohu ji znalcům thrillerů jen doporučit protože občas Vám vstvávají děsem vlasy na hlavě! 100%.

Warden
25.05.2014 2 z 5

Takhle ne....Strašně špatně vystavěný a průhledný thriller.Ke konci tak kostrbaté, že se to až nedá číst....Linie s bratrem a sousedem ja taky zcela zbytečná a samoúčelná.Celkově to působí dojmem, že to autorka domyslela jen do půlky a pak to nějak zplácala a natáhla...Nezachrání to ani rádoby šokující nechutnosti...Za mě už teda další knihu s Jackem Cafferym rozhodně ne

Šárka5875
02.05.2014 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak to začal být docela nářez. Měla jsem to trochu jako na houpačce, chvíli jsem ji hltala, chvíli jsem měla pocit, že je to všechno velmi zdlouhavé. Ale téma teda bylo opravdu příšerné, chvílemi se mi docela klepal žaludek. Nikdy by mě nenapadlo, že takovou knížku může napsat žena.Bylo to první dílo této autorky, které jsem četla a myslím, že časem sáhnu po dalším.

kubla111
19.03.2014 5 z 5

Čtu rád a hlavně díky takovým autorům. Většinou dám na hodnocení na tomto webu a poté kupuji. Tady se čtenáři nemýlili, výborná, čtivá kniha.

Moňa69
27.02.2014 5 z 5

Dobrá prasárna! To si musím přečíst i ostatní autorčiny knihy. Tolik hnusu a bizardity na každé stránce je prostě mňamka pro nás čtenářské zvrhlíky:)

jendoslav
06.02.2014 4 z 5

Tohle že napsala žena? Mo Hayder nenechává čtenáře na pochybách, že není žádnou něžnou kopretinkou - a pro jistotu mu naservíruje pořádnou porci hnusu hned v jedné z prvních scén. Jako bych na té pitevně byl s ní - nic pro slabé povahy a žaludky. Ostatně i provedení samotných zločinů je nechutnost sama. Jinak ale svižný děj, sympatický Caffery posedlý vlastními traumaty, gradující napětí a překvapivé rozuzlení. Nebýt ještě lepšího druhého dílu, dal bych plný počet. Ale Pečovatel je prostě ještě zvrácenější a napínavější...

Randyz1986
25.01.2014 4 z 5

Čtivá a zábavná detektivka nebo spíše thriller. Jen na můj vkus možná až moc naturalistická - občas se mi trošku navalovalo :-)

evickakyticka
06.01.2014 3 z 5

Kniha se vcelku dobře četla, občas byly i hluché místa, které mě nabavily, ale jakž takž jsem ji dočetla. Ale snad neporuším své "předsevzetí", že detektivky už nečtu. Protože už mi nemají co nabídnout? Vždy je systém stejný: vražda, vyšetřování, rozuzlení. Záleží, jak autor příběh podá. Mo se příběh podat podařilo dobře, ale nebýt těch sado scén, byla bych knihu ani nedočetla.

šipek
29.11.2013 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky. Očekával jsem od této knihy více, spíše hororové scény než krimi.

markuc
23.10.2013 5 z 5

skvele pocteni, presne to jsem potreboval po tech nudnych knizkach predtim...

vysypanel
20.10.2013 4 z 5

Jo dost dobré i když už mě ti různí psychopati začínají srát. Je to hrozné co všechno ce na tomto světě děje.
Asi si dám na chvíli od těch thrillerů pokoj :-)

sérioví vrazi feťáci, narkomani

Mo Hayder