Kůže

Kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234688/mid_jack-caffery-kuze-Awn-234688.jpg 4 372 89

Jack Caffery série

Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery. Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stádiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže. Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval... A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám... a také jeho blízká kolegyně.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Skin , 2009

Boboking
01.07.2015 4 z 5

Mne dostala především atmosféra, díky tokološovi a atd. to mělo až hororový nádech. Hayderová prostě umí vyprávět, a přestože je to moje druhá její kniha, a tak některé věci díky chronologii mi nepasovali a nedocházeli, zhltnul jsem ji za víkend. Ty děsivé lidské choutky a tužby, prostě skvělý temný příběh. Doporučuji :-)

Katschka
25.06.2015 5 z 5

Jo, tak tahle ženská má koule, to mi nikdo nevymluví. Je mi celkem líto všech, co nevydrželi čekat na překlad a vrhli se na další díly, protože jeden na druhý fakt navazuje. Čímž se dostávám k otázce PROČ, proboha, vyšel čtvrtý díl déle, než pátý a šestý? Jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí, které obyčejný smrtelník asi hned tak nepochopí...
Kniha má všechno, co by správná detektivka měla mít. Nechybí napětí, tajemno, má to spád, člověk se ani chvilku nenudí a urvat se od této knihy bylo vážně umění.
Za mě pět hvězd a hurá na další díl! ;)

newtory
22.06.2015 3 z 5

P.S. Asi najslabšia kniha, ktorú som od Mo čítal. Zdá sa, že autorka upadla tak trochu do klišé. Prvá kapitola sľubuje veľa, posledná prináša úľavu, úľavu konca príbehu. Absentujú nápady a čitateľ má neustály pocit déja vu. Nevadí, že sa "opakujú" hlavné postavy, vadí, že sa nevyvíjajú a ich myšlienky sa točia neustále v kruhu. Nie je to nevyhnutne zlá kniha, je len o poznanie slabšia, ako jej predchádzajúce tituly. V určitom zmysle, si za to môže autorka sama, latku si nastavila ona, takže "nevďačný" čitateľ ju len posudzuje jej vlastnou metrikou.

Jaruce
21.06.2015 3 z 5

Docela dobře se četla. Myslím, že napínavý příběh se odehrává až na konci knihy, což je škoda.

iva23
11.06.2015 3 z 5

Zmatek v návaznosti jednotlivých dílů, kupodivu mi to až tak nevadilo. Ale lepší by samozřejmě bylo číst sérii ve správném pořadí. Tři a půl hvězdičky.

SambaRumba
10.06.2015 3 z 5

Kůže je 4.díl série, ale vyšel až po 5. a 6. dílu, takže zápletku už známe, hlavní postavy celé série jsou vlastně už někde úplně jinde. Pro mě jako velkého fanouška Mo zklamání.

Henriette
05.06.2015 3 z 5

Tantokrát zklamání. Autorka se věnuje "průšvihu" Blechy Marleyové, jehož výsledek známe z předchozí knihy, takže žádné překvapení a nová zápletka se odehrává jen jakoby mimochodem.... zbytečná kniha. Bohužel.

MaLoMe
01.06.2015 5 z 5

Dobré krimi trillery sa napíšu iba na severe, ale aj na Britských ostrovoch. Mo Hayder, Denise Mina alebo Tana French sú tomu jasnými dôkazmi. Avšak iba u Mo Hayder nadväzujú jednotlivé knihy tak tesne za sebou. Kůže začína nasledovný týždeň po Rituáli, a Unesená pokračuje pol roka po Kůži. Veľká škoda, že Domino sa s nami tak kruto zahralo a Kůži vydali až po Unesenej. Každému doporučujem čítať knihy v tom poradí ako ich napísala Mo. Od Rituálu je súčasťou kníh zvláštny vzťah Jacka a Blechy, ktorý práve Kůže určuje jeho smerovanie pre ďalšie knihy.
Mo Hayder píše jednoduchým štýlom, knihy majú výborný spád, nie sú tam žiadne hluché miesta. Ak hľadáte knihu pre uvolnenie, s napätím, gradáciou a zaujímavou pointou, táto kniha je dobrá voľba.

egan
01.06.2015 4 z 5

Mo Hayder opäť nesklamala...a mám už pocit, že ani nikdy nesklame! Jej thrillery majú všetko, čo od kvalitného thrilleru očakávam - napätie, prekvapenie, skvelé postavy a samozrejme aj trochu toho "šokujúceho" násilia. Ale o to pre mňa ide až v druhom pláne...Skrátka, SKIN je štvrtým románom s Jackom Cafferym a druhým románom z Walking Man série, ktorý ma dostal. Mo je bravúrnym rozprávačom a jej knihy čítam na jeden záťah. Od začiatku celú túto sériu hodnotím štyrmi hviezdami, lebo mám pocit, že Mo si stále "len" chystá pôdu na niečo, čo nám všetkým (jej verným čitateľom) naozaj vyrazí dych. Ten plíživý, mrazivý a zvlášty pocit v žalúdku pri čítaní, je toho dôkazom!

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021