Kůže

Kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234688/mid_jack-caffery-kuze-Awn-234688.jpg 4 372 89

Jack Caffery série

Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery. Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stádiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže. Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval... A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám... a také jeho blízká kolegyně.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Skin , 2009

IvanaB
04.06.2017 4 z 5

Slabší díl, moc jsem nepochopila Chodícího muže, Blecha mi začíná být nesympatická, zbytečná zápletka s bratrem.. Další díky budou určitě zase dobré :-)

h.mose
22.04.2017 2 z 5

Jednoznačně nejslabší díl série o Jackovi Cafferym. Samý popis, akce mizivá. Blecha se chová jako idiot a dost se mi zprotivila.

Knize velmi ubralo to, že v ČR vyšla až po následujícím dílu, který vlastně vyzradil zápletku. Nechápu, jak nakladatel může takovéhle zvěrstvo dopustit!!!

JPBelmondo
07.04.2017 2 z 5

Jack Caffery nezklamal, ale ostatní knížky byly lepší např. Vlk a Ptáčník.

sabca
16.03.2017 3 z 5

Proti ostatním knihám mě tato trochu zklamala. Přikláním se ke komentáři pode mnou. Je to možná tím, že jsem knihy nečetla po sobě. Rituál jsem nečetla, potom jsem četla Unesená a Panenka. Ale to je pouze moje chyba.

Akimus
16.02.2017 5 z 5

Za mě naprostá spokojenost. Knihy Mo Hayder mám moc ráda.

Alena55
07.02.2017 3 z 5

Velmi jsem se těšila na tuto knihu, ale byla jsem trochu zklamaná. Je to spíše slabší kniha Mo Hayder.

ThomasRuhe
05.02.2017 3 z 5

Za mne spíše zklamání, zvláště když mohu srovnávat z předchozí knihou kterou jsem od Mo Hayder četl, a to Ptáčníkem.
Po vcelku nudném začátku se příběh na posledních asi 150 stránkách vylepší, ale můj dojem to vylepšilo pouze tak, abych udělil 3/5.

Sallka
25.01.2017 3 z 5

Paní Hayder umí psát, ale i mistr tesař se někdy utne a vznikne z toho todle...

martin5337
08.01.2017 2 z 5

Nejslabší ze série. 80% knihy bez děje. Logika představitelů taky pokulhávala ;)

joslin
06.01.2017 1 z 5

:D tak tohle mě utvrdilo, že si dám od Mo pauzu a musím nastřádat odvahu, abych otevřela od ní ještě nějakou knihu.. :D příjde mi, že už vaříla z vody a potřebovala nahrabat stránky k plusu..

ArwenAragorn
30.12.2016 2 z 5

Souhlasím se Sapperem. Mo Hayder asi měla nějakou slabší chvilku.

pet_pet
23.12.2016 3 z 5

Knihu jsem cetla az po precteni Panenky, takze jsem znala ruzne spojitosti a kniha jiz nebyla tak zajimava. Skoda.

limruska
13.11.2016 3 z 5

Po Ptáčníkovi, Pečovateli a Rituálu tento 4.díl by pro mě nejslabší. Nakládání s tělem Kitsonové mi přišlo dost zvláštní a ten Blechy brácha .... . Jack trochu v pozadí. Některé pasáže by se dali přeskočit. Přesto mě to neodradilo a jdu na další díl. I když to bylo průměrné, věřím, že Unesená bude zase super.

Aymira
26.10.2016 4 z 5

Kniha bezprostředně navazuje na předchozí Rituál (časově to začíná hned následující den) a dějově z něho hodně vychází, proto doporučuji si prvně přečíst právě Rituál. Umím si představit, že kdybych já osobně četla Kůži bez znalosti předchozích knih, také bych jí dala nízké hodnocení, protože by mi děj přišel nezáživný.

Jack a Blecha mají každý svých osobních starostí dost a dost a oba a každý z nich řeší svůj osobní případ na vlastní pěst. Chvílemi se zdá, že se jejich cesty při pátrání střetnou, aby se ale vždy zase oddálily. Závěr byl pro mě až moc velký happyend a z postav, které jsem po celou dobu považovala za ztělesnění zla se vyklubaly dobráci. Moc mi neseděl. Ale jinak mě kniha udržovala v neustálém napětí a nutila mě číst a číst dál, proto je moje hodnocení vysoké.

motolka
08.10.2016 4 z 5

Tento díl byl trošku slabší, ale i tak se mi líbil. Jdu na další "Unesená".

Seiers
25.09.2016 4 z 5

Pohodová detektivka, na Mo dosti průměrná, ale četla se dobře. Příběh Blechy zajímavý, ale ten "Kolotoč" mi lezl na nervy.

miloslav0399
30.08.2016 3 z 5

POZOR SPOILER
Slabší prvek série, Jack už je zase nějaký divný. Pointa je vskutku zvláštní a nepravděpodobná. I když znám jednoho plastického chirurga, u něhož by mě ani tohle nepřekvapilo :-)

NikaMirka
28.08.2016 5 z 5

Nechápu, proč má tento díl knihy tak nízké hodnocení. Je pravda, že se v knize autorka vrací hodně k dění v předchozím dílu, ale to proto, že děj bezprostředně navazuje na "Rituál" a tak je jasné, proč se autorka vrací ke všem těm událostem a rozebírá je. Kopíruje tím skutečné dění. Je sice nevyvratitelné, že neustále opakuje některé věci, které se objevily ve všech předešlých dílech. Chápu, že je to proto, aby se knihy daly číst, aniž by si člověk přečetl všechny díly, tady bych řekla, že by autorka konečně mohla od úmyslu, aby díly nepůsobily jako série, upustit a to z jednoho jediného důvodu: "Její knihy a případy na sebe navazují a jsou sérií!" Každý, kdo se rozhodne začíst číst jakoukoli knihu, by měl začít od začátku, tak to prostě je. Přesto dávám pět hvězdiček a říkám, že kniha není ze slabších, to byl "Pečovatel".

Fififjonka
21.08.2016 3 z 5

Nemůžu si pomoct, Caffery mi ani teď, po dočtení všech knih, k srdci nepřirostl. Možná jsem s ním lehce sympatizovala ve Vlkovi, ale to bylo tak všechno. Že jsou hlavní hrdinové takovýchhle detektivních krimi trosky s problémem - to se očekává. Ale měli by mít ještě něco, co i přes jejich troskovitost upoutá. Caffery ani nevtipkuje. Spíš připomíná robota. Jestli to byl záměr, tak budiž, ale škodí to minimálně dost stíženým emočním zainteresováním do příběhu - přece jen brutalita neobsáhne všechno. To Blecha je na tom o dost líp, jako postava mě zajímala nejvíc (i když zrovna v téhle knize se taky chová jako magor). Teď tohle ale bokem. Hayder má výborné nápady a píše napínavě, že stránky doslova hltám až do konce. Tak tomu bylo u všech knih, kromě Kůže. Několikrát se dostavil onen "WTF" moment, vyprávění je roztříštěné, hlavní záporák úplně nezajímavý, jeho motiv je ještě nezajímavější a ten konec je taky dost prazvláštní. Obzvlášť, pokud celou dobu čteme ty krátké pasáže z pohledu pachatele, ty navnaďují na něco opravdu šíleného a pak dostaneme takový čajíček, jako by si z nás vystřelili. Vedle všech ostatních brilantně vypointovaných a vygradovaných knih v sérii je tahle jako chudý příbuzný. No co, aspoň ty ostatní víc vyniknou :-)

JezinkaJ
01.08.2016 3 z 5

Čtu a čtu, protože věřím, že je dobré postupovat hezky od začátku do konce v pořadí, ale už se těším na Unesenou. :-)
Pro mě spíš zbytečný přetahování děje z minulého příběhu. Doufám, že "tokološ" konečně někam zmizne. Na příšerky a rituály jsem příliš pragmatická.

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021