Kůže

Kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234688/mid_jack-caffery-kuze-Awn-234688.jpg 4 372 89

Jack Caffery série

Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery. Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stádiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže. Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval... A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám... a také jeho blízká kolegyně.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Skin , 2009

iva2111
12.02.2020 2 z 5

Za mě zatím nejslabší kniha série, zbytečně rozvláčná, musela jsem se do čtení nutit - předchozí 3 díly to bylo naopak, nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

anája
01.08.2019 3 z 5

Kniha byla napínavá,ale souhlasím s předchozími komentáři, že chybělo nějaké vysvětlení a rozvedení toho konce,proč to pachatel dělal....no škoda....mohlo to tím pěkně vygradovat.Mě Blecha nevadila,ale ta pasáž že sousedkou a o tom že tam byl někdo kvůli elektroměru a zjistil, že tam musí být zapnutý nějaký. žrout elektriky byla teda pěkná kravina.,..

derminator
25.07.2019 4 z 5

Na knize mě vůbec nevadí příběh Blechy ba naopak, musím říci, že je to vlastně zajímavé jak se celé věc vyvine. Jelikož jsem nečetl sérii za sebou ale na přeskáčku mnohé mě to objasnilo. Kniha je poutavá, zajímavá a má vše co potřebuje klasický thriller takže za mě je to na 90%. Jen mohla autorka více rozvést příběh pachatele proč to vlastně dělal takže za to jedna hvězda dolů.

sabina3898
12.07.2019 3 z 5

Po prvních dvou dílech, které mě hodně bavily a třetím Rituálu, který nebyl špatný, je pro mě Kůže zklamání. Příběh mě neoslovil, čtení mi šlo pomalu a knihu často odkládala. Od poloviny jsem dokonce přeskakovaka dějovou linku s Blechou, ta mě ubíjela asi nejvíc. Hlavní záporák nebyl ani zbla charismatický a o důvodech, proč dělal co dělal jsem se nakonec nedozvěděla ani ťuk. Alespoň Caffery je zde ten standardní pavouk z předchozích dílů , který unese, co se na něj navalí a i když není můj favorit mezi detektivky. Šanci mu ještě dám, zvlášť když to podle hodnocení vypadá, že další díly jdou o hodně lepší. Jen by tam mohlo být méně Blechy, o hodně méně Misty a o mnoho více Chodícího muže.

yetti09
15.05.2019 2 z 5

Tohle byla ale strašná nuda. Děj žádný, spousta zbytečných stran. Autorka umí psát, o tom žádná... Ale chtělo by to příště zapracovat na příběhu.

simona g.
27.03.2019 5 z 5

Mi se kniha líbila hodně. Dobře se četla, žádné opisy, popisy, kudrlinky, prostě to frčelo. Prolítla jsem tím jak šus a spokojenost, doporučuji.

Greenfingers
21.03.2019 2 z 5

Bohužel, tenhle thriller mě příliš nezaujal. Tak trochu mě iritovala hlavní ženská postava - Blecha. Další knížky od autorky jsou možná lepší, ale asi to už nebudu zkoušet.

Bee240
23.01.2019 5 z 5

Co jiného napsat než že prostě super jako ostatní knihy..miluju , miluju a prostě miluju celou tuto sérii.

Eicherik
20.01.2019 5 z 5

Kůže částečně navazuje na předchozí díl Rituál. Opět se setkáme s policistkou Blechou a některými dalšími postavami z minulé části. Kniha je to opět velmi čtivá a jelikož se jedná o thriller tak nebudu strhávat hvězdu za někdy až přetažený děj.

RyxiraAmyGinger
26.10.2018 2 z 5

Ze začátku to docela šlo, ale děj se postupně stával víc a víc pitomým. Dočetla jsem se sebezapřením a Mo Hyder u mě teda docela klesla. Pochybuji, že si od ní ještě někdy něco přečtu.

kahuda01
22.10.2018 4 z 5

Bylo to lepší, než předchozí díl, ale k dokonalosti něco chybělo.

Pedias
29.05.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře (oproti Rituálu), ale děj takový nemastný neslaný.
Od Jacka už všichni víme, co čekat - vždy někde sám vtrhne, skoro umře, ale nakonec je hrdina.
Dřív jsem moc nemusela Blechu, ale v tom díle mi byla docela sympatická (vůbec si nedovedu představit, co bych v její situaci dělala já).
Linka Amose absolutně nechápu?? Chodící muž je velice zajímavá postava, ze začátku jak se tam začal objevovat, jsem vůbec netušila, co je zač (možná jsem na začátku nepostřehla vysvětlení), dle mě tam bylo, až hodně po tom, co začal v knihách figurovat.
Hned po přečtení pokračuji Unesenou a tu opět hltám od první stránky, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

Sudin
21.03.2018 3 z 5

Kniha je sice čtivá, ale celkově je taková nemastná, neslaná. O nelogickém chování hlavních postav už tady bylo napsáno, ale pokud se takhle chovají strážci zákona tak potěš. Prostě průměr.

malen
21.12.2017 4 z 5

nebylo to nejhorší, ale konec jsem si představovala jiný

Vltaava
17.10.2017 1 z 5

Knihu jsem nakonec dočetla, ačkoliv jsem v recenzi u Ptáčníka myslela, že to nedám...ale mohla jsem si to klidně odpustit a zůstat u nedočtené knihy.
Naprosto nepochopitelná motivace Blechy, pan bratr by nejspíš ze všeho zasloužil nakopat než co jiného. Jack jedná zmatečně, vždycky někam vleze a nechá si nabančit jak detektiv-amatér a ne policejní eso, tajemné postavy s podivnými vlastnostmi, které nejsou nijak přiblíženy, vysvětleny, odůvodněny.
Chvílimi jsem měla pocit, že autorka zkouší, jak nebetyčnou blbost si ještě může dovolit.

genie
13.09.2017 4 z 5

Trochu mě mátly jemně "nadpřirozené" postavy Amose a Chodícího muže, zaujala Blecha. Pro mě překvapivě dobré čtení, občas hororově laděné ... líbilo.

Jankulik
07.09.2017 4 z 5

Další povedený díl, jsem zvědavá jak to bude pokračovat :-) Doporučuji.

Barbaanek
23.08.2017 2 z 5

Taková kniha o ničem a pro nic. Čtivé to je, ale zápletka nic moc, Blecha mi leze na nervy (situace na prd, ale o to spíš bych bratříčkovi rozmlátila ústa na kaši), Chodící muž, už zase... Caffery nadále změkčuje. Ach jo. Taková vycpávka, než přijde nápad na lepší knihu.

bookmania
04.08.2017 3 z 5

Spisovatelka Mo Hayder mě velmi zaujala. Líbí se styl, kterým píše a proto jsem si pořídila další její knihy. Jsem velmi zvědavá na její knihu "Panenka" a co se týče této knihy, tak mě se opravdu líbila. Kniha mi přišla poutavá a velmi zajímavá.

Drahuš
22.06.2017 1 z 5

Nedočetla jsem, s Rituálem už jsem měla problém, ale tohle bylo fakt už moct...nuda, nuda, nuda..... nevím, jestli mám zkoušet další díl.

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021