Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2016 580

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

akcive11
21.08.2020 5 z 5

kniha je strop! dobrých knih je celkem hodně, ale těch vynikajích je pomálu a tato kniha je jednou z nich

jirimatejka
16.08.2020 5 z 5

Skvělé napínavé čtení. Zpočátku jsem měl trochu problém orientovat se v čase jak autor přeskakoval z různých dějový linií bez uvedení času, nicméně asi ve čtvrtině knihy se to sjednotilo, a bylo to skutečně skvělé. Možná místy nevychytané detaily, ale to je v každom příběhu. Kdo má rád Jamese Rollinse, tak tohle se mu bude také líbit.

KydlochMoris
12.08.2020 5 z 5

Začátek knihy byl plný informací, bála jsem se, že se v tom zamotám. Musím ale říct, že vše do sebe nakonec zapadalo. I ty části knihy, o kterých jsem si myslela, že nejsou důležité, nakonec byly :-)

Medunka22
06.08.2020 1 z 5

Dočetla jsem na stranu 263 a končím. Za mě ne.

Siwan
15.07.2020 5 z 5

Obvykle nejsem ctenar pro toto tema, ale tahle kniha je tak dobre napsana od prvni do posledni stranky, ze to vubec nevadi. Pokud mate pocit, ze vas tohle tema nebude bavit, zkuste to. Za me plny pocet bodu a dala bych i vic.

Toffee
12.07.2020 4 z 5

Tak krásně americké! Supertajný superagent zachraňuje Ameriku. Vysoké hodnocení si ale knížka zaslouží. Autor umě a nápaditě promíchal atraktivní a aktuální témata a rozhodně umí pracovat s napětím. I když musí být každému nad slunce jasné, jak to dopadne, stejně jsem hltala stránky celá napnutá, jestli to stihnou :-) Člověk si při čtení uvědomí, jak je pro odhodlaného teroristu snadné uskutečnit svůj plán, jak jsme zranitelní. Celkové hodnocení knihy ale musím snížit za závěrečné akční scény, jak vystřižené z béčkových filmů. Jinak inteligentně napsaný thriller poněkud shodily.

laubrino
11.07.2020 4 z 5

"muz mel tak nizke IQ, ze jsem mel dojem, ze ho museji 2x denne zalevat" Skvělá knizka protkana nenapadnym humorem.

Johhanka79
29.06.2020 5 z 5

Začátek mne nezaujal, nemohla jsem se začíst a najednou, bylo stránek snad ještě málo:-) Velice kvalitní kniha. Nemám co vytknout. Literární skvost. Všem DOPORUČUJI přečíst.

lištička123
21.06.2020 4 z 5

I když obsáhlá, přesto skvělá knížka, plná napětí.

Titas9001
15.06.2020 5 z 5

Četla jsem prakticky nepřetržitě 4 dny a ani chvilku jsem se nenudila. Má to spád, napětí a dovede nás to na místa, která známe jen ze zpráv a nedokážeme si v reálu představit, co se tam odehrává. Jaké prostředí a pohnutky vedou lidi k šíleným činům. Skvělé gradované a rozhodně doporučuji i těm, které by mohlo odradit to množství stran, protože tahle kniha se nedá nadlouho vypudit z hlavy

Daduška
14.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha, vtáhla mě do děje hned na začátku, opravdu jsem si ji užila. Doporučuji.

Lenoulinka
12.06.2020 5 z 5

Tahle kniha byla úžasná porce stran a úžasného čtení. Nejsem vyznavačka takto tlustých knih, takže to pro mě byla výzva, kterou jsem zvládla poměrně brzy. Od samého začátku mě kniha bavila, vtáhla do děje a musela jsem číst každou volnou chvíli. Poutníkova cesta byla hodně akční, procestoval půl světa. Jaká byla jeho mise a jak dopadla... To už si přečtěte. Doporučuji :-)

KikinkaV
07.06.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem koupila v akci už před více než rokem. Pořád jsem na ni však stále neměla chuť. Až teď v karanténě mě však nedostatek četby donutil staré knižní zásoby projít a pustit se do nich. Člověku až běhá mráz po zádech, že zrovna v této době, sáhne po knize s tímto příběhem...

Lavender756
25.05.2020 3 z 5

No... 1/3 skvělá, okamžitě vtáhne do děje a drží, pak bohužel stisk pomalu ochabuje. Na co to bylo tak dlouhé... spousta stran o ničem, hl. hrdina se postupně spíše od čtenáře oddaluje, než aby vzbuzovala větší a větší sympatie a některé události byly tedy velice přitažené za vlasy, nebo je vyřešila extrémní náhoda, jak v případě kladase, tak záporka. Bohužel, ke konci jsem se neprokousala, přečteno tak třičtvrte knihy a stačilo.

Venny345
30.04.2020 5 z 5

Tak tato symfonie v podobě geniální knihy ve mně bude rezonovat ještě hodně dlouhou dobu! Mrazilo mě v zádech a často jsem zadržovala dech, abych náhodou neporušila to dokonalé vlákno příběhu.
Zkrátka a dobře, na tuto pouť se vydejte společně s Poutníkem, litovat nebudete, to mi věřte.
Pokud vás odráží oněch 760 stran, nebojte, jakmile začnete, ani nebudete vědět, že už jste na konci knihy.
Co více říci? Ideální kniha do prázdných dnů karantény, kdy se děj až neuvěřitelně podobá současné situaci.

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Krásně propracovaný děj knihy. Opravdu naprosto úžasné čtení, kdy na konci knihy nemůžete uvěřit tomu, jak to vše bylo propracované, propojené, promyšlené. Knihu rozhodně doporučuji přečíst. I když je kniha objemnější, čte se sama a lehce.

martina.tim
02.04.2020 5 z 5

Noooo teď jsem dočetla a jsem v naprostém rauši. :)Hlavní hrdina inteligentní sympaťák do morku kostí, který umí překvapit a do detailu propracovaný děj. Kapitoly jsou většinou krátké, takže si říkáte "dám ještě jednu" a pak rup a přečtete jich 10. Teď si říkám: "sakra, to už je konec?". Brala bych i další díl a pak další a další. :)

ZuK1
30.03.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem měla už delší dobu zařazenou mezi „chystám se číst“, její tloušťka mě ale odrazovala a odsouvala ji pořád do nějaké neurčité budoucnosti. Současná koronavirová omezení a tudíž i více času na čtení vše změnily a já se do ní konečně pustila.
Knížka je velmi čtivá a napínavá, místy ale docela drsná, to vše ještě v kombinaci s jejím tématem a současnou situací způsobilo, že jsem měla ze začátku trošku pocit, jestli jsem si přece jen neměla pro dnešní dobu zvolit něco více pohodového a relaxačního. Jak však ubíhaly stránky a stupňovalo se napětí, pochybnosti se vytrácely a já měla problém se od knížky odtrhnout ...

Maevie
29.03.2020 5 z 5

Neuvěřitelně nadupaná sedm set šedesáti stránková nálož, kde vám první mrtvola přistane na stole na první stránce první kapitoly. Já, Poutník vás zavede na ty nejhorší místa zeměkoule, kde se setkáte s profesionální špionáží, únosy na objednávku, terorismem, dokonalou vraždou i hrozbou celosvětové nákazy, to vše v doprovodu agenta, který rozhodně nepatří mezi prosté americké pistolníky.

Jack93
25.03.2020 5 z 5

Panečku, to byla jízda! Neskutečný, fantasticky propletený a propracovaný mnohovrstevnatý příběh, jehož všechny dějové linie vyústí ve strhující závěr. Pokud jste fanoušky Forsytha, není pochyb o tom, že si Poutníka zamilujete. A nutno dodat, že přestože rozsahem se dílo řadí mezi pořádné bichle, ani jedna z téměř 760 stran nepřišla nazmar.
Přiznávám, že právě rozsah byl tím důvodem, proč mi více než dva roky trvalo, než jsem se do knihy pustil. Kvůli neustálému home office nastala ideální doba na Poutníka. Preferuju výrazně kratší příběhy, jenže nakonec mi délka knihy nedělala žádné problémy, ba naopak. Už od úvodní stránky jsem musel číst dál a dál. Pravda, možná by pro lepší přehled neuškodilo, pokud by u některých kapitol bylo dodáno, v jakém období se odehrávají, protože kvůli přeskakování dějových linek se v příběhu ne vždy orientujete. Ale to je jediná výtka na jinak monumentálním díle.
Závěrem musím říct, že jsem si s ohledem na současné světové dění nemohl na Poutníka vybrat příznačnější dobu. Vzhledem k hlavní zápletce z některých kapitol skutečně mrazí.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes