Já nejsem neviditelná

Já nejsem neviditelná https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230870/bmid_ja-nejsem-neviditelna-1w2-230870.jpg 4 191 41

Otec Laureth Peakové ji naučil sledovat opakující se události, vzory a čísla - což je něco, pro co má jeho dcera mimořádné nadání. Její tajemství? Je slepá. Pak se ovšem její táta ztratí, Laureth popadne svého sedmiletého brášku a vydá se vstříc záhadě, která je dovede až do New Yorku. V tomhle velkoměstě je její dovednost vysledovat šokující a občas nebezpečné spojitosti dovede do světa plného temnoty. Dokáže zachránit svého tátu i sebe? Já nejsem neviditelná je spletitá skládačka o tom, že nic se neděje jen tak pro nic za nic a náhoda neexistuje. Třináctý román Marcuse Sedgwicka, který nedáte z ruky až do poslední stránky.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

She Is Not Invisible , 2013

JanaDor
21.03.2015 3 z 5

Kniha je určená dívkám od dvanácti let. Nevím, jestli se bude líbit. Mě nenadchla. Přemýšlela jsem, co mi kniha dala kromě čtivosti. Pro děti je tam několik stránek těžce stravitelných, které se tváří vědecky. Ty pojednávají o náhodách. Pro dospělého je tam jednoduchý děj, který je nudný. Ani jedna strana dle mého nebude spokojena.
Opět zavádějící anotace. Dostala jsem z ní pocit, že hlavní hrdinka je na určité věci extrémně nadaná a dostane se s tím do tajemných potíží. Takto to opravdu není.
Když to shrnu, kniha je o starostech mladé dívky o rodiče a co pro ni znamená rodina.
Co se knize nemůže upřít je čtivý styl. Přestože při čtení jsem přemýšlela co a proč to čtu, četlo se to rychle a já za chvíli došla až na konec. Druhé obrovské plus knihy je její obálka. Ta se opravdu povedla a určitě bude lákat čtenáře.
Upozorňuji, že je to čistě jen můj názor. To, co se mi nelíbí, se vám líbit může. Pokud vás kniha zaujala určitě si ji přečtěte.