Já nejsem neviditelná

Já nejsem neviditelná https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230870/bmid_ja-nejsem-neviditelna-1w2-230870.jpg 4 191 41

Otec Laureth Peakové ji naučil sledovat opakující se události, vzory a čísla - což je něco, pro co má jeho dcera mimořádné nadání. Její tajemství? Je slepá. Pak se ovšem její táta ztratí, Laureth popadne svého sedmiletého brášku a vydá se vstříc záhadě, která je dovede až do New Yorku. V tomhle velkoměstě je její dovednost vysledovat šokující a občas nebezpečné spojitosti dovede do světa plného temnoty. Dokáže zachránit svého tátu i sebe? Já nejsem neviditelná je spletitá skládačka o tom, že nic se neděje jen tak pro nic za nic a náhoda neexistuje. Třináctý román Marcuse Sedgwicka, který nedáte z ruky až do poslední stránky.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

She Is Not Invisible , 2013

AnetaM
02.03.2016 3 z 5

POZOR-SPOILERY
Tahle knížka jistě nezaujme obálkou. Ta mi přijde dost nezajímavá. Potom taky je docela zvlastni jak si ten tatínek pořád tvrdí něco jak má pravdu a když už i děti začnou věřit ze nic není náhoda, nakonec zjistí ze stesi opravdu existuje.
Tenhle příběh je hezky. Ale nemá nic originálního. Snad jen to ze je hlavní hrdinka slepá. Ty stránky z te tátovi knizky me vůbec nebavili. Kdyby ta knížka měla být lepší, musela by mít víc akce.
Ale co, přečíst si ji klidně můžete.

irenka.knihomol
07.02.2016 5 z 5

Když jsem tuhle knížku dostala na Vánoce, netušila jsem, co čekat... krásná obálka, zajímavá anotace... knížku jsem si schovala až do nového roku, a zhltla ji za jeden den. Možná někdo řekne, že je to moc naivní... ano je, ale přesto mě tahle knížka neuvěřitelně zasáhla Líbilo se mi, jak je příběh psaný, že popisuje to co vidí, nebo spíš nevidí, hlavní hrdinka... knížka s jednodušším, ale pěkným příběhem, proložená vážnými myšlenkami o koincidencích... není k tomu co dodat a já jsem ráda, že mi tuhle úžasnou knížku nějaká náhoda přihrála do cesty, protože jinak bych se o ní nikdy nedozvěděla...

ledaver
02.01.2016 4 z 5

Jak je již několikrát zmiňováno, kniha byla hodně zajímavá. S ničím podobným jsem se ještě nikdy nesetkala. Během příběhu jsem se několikrát "vtělila" do Laureth a na svět okolo jsem se "dívala" jen přes černotu a bylo opravdu hodně zajímavé zjistit, jak slepí vnímají svět. Konec příběhu se celý otočil a nečekala jsem to, avšak nepřišel mi nějak moc dokonalý. Autorovy asi v těchto místech došly nápady a ukončil to během několika stránek, což mě hodně zamrzelo, protože kdyby byl konec dotažený, byla by to skvělá kniha. Za sebe doporučuji!

asanita
28.10.2015 4 z 5

Kniha byla zajímavá. Byla bych tedy trochu pro jiný konec, ale určitě tím kniha moc neztratila. Možná se ale dalo z tématu vykřesat o něco víc. :-/

Lumine
06.10.2015 3 z 5

Zajímavé.
Knížku jsem přečetla velmi rychle a celkem ubíhala, ale nebyl to příběh, který bych si navždy zapamatovala.
Bylo to
zajímavé.

bookcase
22.09.2015 4 z 5

Zajímavé téma, knížka je částečně určena mladším čtenářům. Trochu mi připomíná Sophiin svět.

anibeni
04.09.2015 4 z 5

Tak tahle kniha se mi četla opravdu dobře, protože je velmi čtivá. Ale některé ty delší, ne příliš zábavné pasáže, si kniha mohla odpustit, nicméně i přesto tuto knihu hodnotím velice dobře. 16ti letá slepá holka spolu se sedmiletým bráškou odletí do Ameriky a spolu fungují naprosto dokonale... námět opravdu výborný..

KatnissLavender
04.09.2015 3 z 5

Kniha je zvláštní. Na můj vkus až příliš vědecká. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco nového, ale všeho moc škodí. Přidala bych detektivních prvků a ubrala vědeckých pouček. Nejvíc se mi líbilo, jak autorka vykresluje vztah mezi sourozenci. Škoda, že více nevykreslila svět, slepé, hlavní hrdinky...

Vericek
25.08.2015 5 z 5

Za den a půl přečteno, super :)

Terča.K
25.07.2015 5 z 5

Já nejsem neviditelná je krásná kniha vypravující o slepé dívce Laureth, jejím zvláštním bratru Benjaminovi a koincidenci. Jako první vás určitě upoutá krásná obálka, ale k čemu je vám krásná obálka, když se vám kniha nelíbí? V tomto případě se nemusíte skutečně bát, knížka je čtivá, hezky psaná a plná věcí k zamyšlení. Je zde krásně popsán svět očima slepé dívky, což muselo být pro autora velmi těžké. Rozhodně doporučuji.

Jakahol
13.07.2015 4 z 5

Kniha mě hned ze začátku upoutala svou obálkou (ale říká se nesuď knihu podle obalu :). V příběhu mi trochu chybělo nějaké napětí a konec byl takový..... nechci říct odfláknuty vím že to asi byl záměr že se tam táta jen tak náhodou :) objevil ve správnou chvíli ale bylo to takové nedomyšlené. Jinak je to podle mě skvělá kniha, která se nepodobá žádné co jsem četla a asi nejzajímavější jsou ty zápisky.

2000katka
27.06.2015

Knihu jsem měla přečtenou rychle:-D Příběh jako takový je celkem zajímavý a napínavý, ale..... Ale na konci mi prostě chyběla nějaká ta třešnička na závěr. Konec mi přišel velmi stručný, takový chudý..... :-( Jsem zvyklá u knih mít na závěr nějaké to ponaučení nebo aspoň otevřený konec, abych se mohla nad knihou zamyslet víc do hloubky, co se týče jejího poselství lidstvu. -_-

Roselunda 1928
22.06.2015 4 z 5

Hrozně zvláštní kniha, která mi něčím připomínala Marcuse Zusaka (i když jsem od něj nepřečetla žádnou knihu), Kerstin Gierovou a Johna Greena. Na konci už jen Johna Greena...

Laureth a Benjamin byli sympatičtí, táta spisovatel byl super :D

Velké plus je to, že autor dokázal nádherně popsat všechno očima slepé hlavní hrdinky. Pro mě by to bylo fakt těžké; napsat tuhle knihu muselo dát hodně práce, pořád se kontrolovat, jestli tam není něco typu "ohlédla jsem se a uviděla usmívajícího se muže....." by mi dalo hoooodně práce :D
A líbily se mi stránky z tátova zápisníku, i když jsem si je občas musela číst víckrát, abych to alespoň trochu pochopila. A samozřejmě nádherná obálka.

Jediná nevýhoda... mohlo to být napínavější. Je to ale opravdu vyjímečná kniha a jsem fakt ráda, že jsem si ji přečetla. 4,4*

Prim.
08.06.2015 5 z 5

Tahle knížka mě fascinuje uvažováním hlavní hrdinky, vůbec to, že je slepá, je velmi zajímavý
nápad. Celkově se mi to moc líbilo.

mattonela2000
06.05.2015 3 z 5

Vždycky si říkám, že když je obálka krásná, příběh bude taky. No... tady jsem se asi spletla.
Musím přiznat, že jsem od toho čekala víc. Ale i tak bych to ostatním doporučila.

Ditules
21.04.2015 3 z 5

Nádherná obálka a zajímavá anotace....ale to je asi tak všechno. Čekala jsem od knížky trošku víc. Přišlo mi, že některé myšlenky vyšly zcela naprázdno.

ciniminisek
11.04.2015 2 z 5

Příběh měl dobrý potenciál, byly chvíle, u kterých by se mohl čtenář nadchnout, třeba jako prazvláštní um malého Benjamina, či osoby, u kterých je hmatatelné očekávání v něco většího. Při vší smůle, ale tyto kladné prvky dál vyvinuté nebyly a děj opět zapadl do linie, která postrádala smysl.

Maragad
05.04.2015 2 z 5

Já nejsem neviditelná je tedy velmi těžko zařaditelnou knihou, která nesedne úplně každému, ale i přesto si své čtenáře jistě najde. Je to jiný pohled na svět, který je fascinující a pokud se vám přeci jen kniha líbit nebude, jistě máte ve svém okolí nějakého mladšího čtenáře, kterého příběh určitě nadchne.

Tyto
31.03.2015 4 z 5

Román vhodný pro chytrá děvčata i chlapce 12-16 let.

kneslova
23.03.2015 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, dobře se četla. To jak si slepá dívka dokáže poradit v různých situacích je obdivuhodné.Slušná kniha...