Izraelští proroci: Dnešní pohled na prorocké knihy Starého zákona

Izraelští proroci: Dnešní pohled na prorocké knihy Starého zákona https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137460/izraelsti-proroci-dn.jpg 4 1 1

Proroci – fascinující, zároveň nepřístupní, protože “z jiného světa”, nám časově velmi vzdáleného. A tím spíš můžeme s vděčností sáhnout po této knize, která nás “jakoby vodí za ruku” těmi staletími, kdy zaznívaly hlasy starozákonních proroků. Autorka přibližuje jednak dobu působení těchto odvážných hlasatelů, jednak hlavní body jejich zvěsti. A nechybí ani podnětné aktualizace. Díky této “stravitelné publikaci” poselství starozákonních proroků přestanou být "zapečetěnou knihou"... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Israels Propheten - Gottes Zeugen heute , 1991

lord-artoo
24.07.2013 4 z 5

Kniha není vědeckým pojednáním o prorockých knihách a ve svém rozsahu ani nemůže být - mnohem spíše je úvodem do četby proroků a to nikterak obšírným. Spíše navádí na správnou cestu k pochopení tohoto nesnadného typu biblické literatury. Každé knize se věnuje zvlášť a vyzdvihuje její jádro, zaměřuje pozornost k hodnotám, které ničeho neztratily ani s nánosem času a ukazuje, jak číst prorocké knihy očima křesťana, tj. s pohledem na Krista a věci poslední.

Osobně jsem knihu četl poměrně dlouho a to proto, že jsem četbu kapitol doprovázel četbou celých knih proroků. Kniha sama však nabízí i vlastní způsob, neboť se na konci každé kapitoly nachází petitem psané odkazy na důležitá místa, jež je možné a doporučení hodné promeditovat. Ve své jednoduchosti, díky níž je hravě čitelná pro kohokoli, mi kniha byla dobrým pomocníkem v duchovním růstu. Má doporučení.

proroctví apokalypsa Bible Palestina biblistika, výklad Bible Starý zákon proroci

Johanna Kopp
německá, 1921