Introvertka v hlučném světě

Introvertka v hlučném světě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418980/bmid_introvertka-v-hlucnem-svete-Drb-418980.png 5 568 157

Když jsou vašimi nejlepšími přáteli knihy a vaše představa o báječném víkendu obnáší čtení, spoustu hrnků čaje a malování obrázků, to vše v duchu hesla: „Lidem vstup zakázán“, každé pozvání na večírek nebo do kina představuje výzvu. Místy úsměvná, místy smutná kniha je otevřeným oknem do světa všech, kdo by svůj život nejradši strávili zalezlí pod dekou. Když ale jako Debbie zjistí, že kamarádit se s ostatními lidmi může být fajn, jejich život se rozjasní… Kniha upoutá svým obsahem, ale také jedinečným zpracováním ilustrací. Debbie Tung je ve světě komiksu známou osobou (nejen v zahraničí).... celý text

Literatura světová Komiksy Pro ženy
Vydáno: , Portál

Quiet Girl In A Noisy World , 2017

pessimist
14.06.2020 5 z 5

Při přečtení každé strany jsem měla pocit, jako by to bylo o mně. Jsem ráda, že na světě nejsem jediná takový podivín.

zbožňuju_knihy
08.06.2020 5 z 5

Je to prostě boží, jen by to nemuselo být tak drahý!

sgjoli
05.06.2020 4 z 5

Ve většině stripů jsem se jako silná introvertka našla. Ne ve všech, ale ve většině ano. Někdy trapně veselé příhody a situace k pousmání, někdy bolestivé až melancholické pocity z toho, jak moc jsou některé autorčiny myšlenky pravdivé a jak některé situace v knize nápadně připomínají moje strachy a úzkosti. Takové pocity jsem z této knihy měla. Asi je fajn vědět, že nejsem jediný člověk na světě, co se takhle cítí. :-)

Vlak0078
25.05.2020 5 z 5

Tohle je přesně něco pro mě. Od knihy jsem se neodtrhla, dokud jsem ji nedočetla. Ačkoliv je to psané jako komiks, je to úžasně napsané a vyjadřuje více pocitů, než kdejaký román. Líbí se mi i ilustrace, krásná kresba, za mě perfektní knížečka pro volnou chvilku.

ReadMore
21.05.2020 5 z 5

Kniha pro takové mimoně jako jsem já, ta sedla. Celkem vtipně zpracované.

Viky007
19.05.2020 5 z 5

Jen introvert dokáže pochopit a ocenit tuhle útlou knížečku. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo je takový mimoň. Na druhou stranu si myslím, že kdyby byli všichni extroverti, byla by to pěkná nuda. Jsme možná nenápadní, ale bez nás by to teda nešlo (a taky se umíme ozvat, když na to dojde!). Za sebe bych ocenila snad jen trochu pochopení, protože my si ty baterky opravdu dobíjíme jinak :).

Jandýs
11.05.2020 4 z 5

Také jsem se v pár kresbách našla :-) milá čtenářská chuťovka , jednu hvězdu ubírám za to, že mi přišlo, že se tam maličko autorka opakuje. Jinak super.

Blančitos
10.05.2020 5 z 5

Jako by kreslila o mě. ^.^

Jitty82
06.05.2020 4 z 5

Pokaždé mě ohromně potěší, když najdu knížku, která nějakým způsobem rezonuje s mými pocity, které v danou chvíli řeším. Při čtení komiksu jsem měla pocit, jak kdyby ho autorka opisovala z mého života.

Calinda
25.04.2020 5 z 5

Knížka o mně :-) Plný počet hvězd.

AlčaH
22.04.2020 4 z 5

Milá kniha, která opravdu pohladí na duši. :) Moc se mi líbily ilustrace i zpracování jednotlivých životních situací, kterými introvertka Debbie prochází. Myslím, že s knihou se ztotožní spousta lidí, protože většina z nás někdy zažila podobné pocity jako hrdinka nebo se dostala do podobné situace (např. nejsou spokojeni v práci, ale bojí se odejít). Ideální oddechovka na večer, která opět potvrdila, že komiksy jsou pro mě.

Pistácie
17.04.2020 5 z 5

Takhle kniha mi mluví z duše. Jakoby autorka přesně věděla, jak nekomfortně se cítím ve společnosti, a jak skvěle se naopak cítím doma. Svou vlastní přítomnost si užívám na maximum, ale s neznámými lidmi se nikdy neuvolním a svádím vnitřní boj. Mám ráda komiksy a tento jako by téměř doslova vystihoval to, co se ve mně odehrává...

Domka901
10.04.2020 4 z 5

Milé počtení i pokoukání.

Ladasom
26.03.2020 5 z 5

V dětství jsem komiksy příliš nevyhledávala, ale jako dospělá dokážu ocenit ilustrace i chytré postřehy, které nejlépe vyniknout v kombinace s obrazem vystihující situaci. Takovým chytrým komiksem je i "Introvertka". I když je člověk jen částečně introvert, najde v knize podobné situace a chování, které zažil. A být introvert není žádná vada, naopak v mnoho případech je to velká přednost. Knihu doporučuji všem introvertům (ale i extrovertům) všemi deseti.

Hanisek
26.03.2020 5 z 5

Přesto že vůbec nemám ráda komiks, tak tady jsem udělala výjimku. Musím říct, že autorka úplně dokonalé vystihla život introvertky. Mnohokrát jsem se 100% poznávala. Knihy všude kam se podívám, panika když mám jít někam, kde je hodně lidí. I můj manžel mi řek, když si knihu prohlížel: Miláčku to někdo napsala knihu o tobě ????? Takže doporučuji a skoro bych to považovala, za nutnou součástí knihovny nejen pro introverty. Protože se vážně pobavíte a uklidníte se, že v tom nejste sami. A vážně existují lidé, co mají celý kufr jen na knihy na dovolenou.

StřeLenka104
25.03.2020 5 z 5

Mám pocit, že kniha je pro mne jako stvořená. Najít si tiché místo, ponořit se do knížky, a aspoň chvíli dělat, že nic kolem neexistuje... Kdo by si tohle nepřál? Introvertka v hlučném světě si své publikum a čtenáře rozhodně najde, aby taky ne, Debbie Tung je totiž naprosto skvělá ilustrátorka a vkládá do svých knih humor, lidskost i podněty k zamyšlení. V této knize se připravte i na smutnější pasáže - introverti jsou totiž vysoce citliví na emoce a pocity druhých lidí, jsou proto dobrými posluchači, sami se ale o své trápení moc podělit nedokážou a zažívají tak často pocit osamění. Zrodili jsme se zkrátka pro svůj vlastní vesmír :-)

keny
23.03.2020 5 z 5

Tak mi tak nějak přišlo, že tady autorka napsala můj příběh. Taky tahám knihy všude s sebou, i na honu v lese, kde jsem jednou byla s manželem, jsem jí měla...A z některých večírků a oslav mám také obavy, že se budu nudit a bude to ztracený čas, že bych ho lépe využila doma, s knížkou. Takže za mě super, výborné vystižení povahy introverta a taková příručka pro lidi z našeho blízkého okolí, kteří někdy nerozumí a nechápou nás.

dontbullshitme
11.03.2020 4 z 5

Musím uznat, že jsem se v tom z velké části viděla, a proto mi to přišlo vtipné, občas dojemné a kresba je taky moc příjemná :)

Eridan
10.03.2020 4 z 5

Kniha na jeden večer, kdy se zasmějete, občas zamyslíte a bude vám tak nějak dobře...

Lily101
04.03.2020 3 z 5

Možná se hodně mýlím, ale to, že člověk rád čte a chce prožívat hygge, úplně automaticky neznamená, že je introvert. A to je hlavní chyba této knihy. Protože z 90% dle mého skromného názoru popisuje mišmaš drobných odchylek autorky v podobě hlavní protagonistky typu úzkosti atd., ale v tom případě je název hodně zavádějící. Co když mám ve svém okolí hodně extrovertů, kteří rádi čtou, jen prostě ne vždy mají na četbu čas?

Závěr, k jakému dospívá autorka v závěru knihy, je dle mého (opět) skromného názoru tak prostý, že dospět k němu až v průběhu povysokoškolského života mi přišlo trošku...no zvláštní právě svou prostostí. Navíc se domnívám, že kdyby hlavní protagonistka byla introvertka, tak nemá kamarády a známé, kteří by ji neustále vytrhávali ze samoty.

Oceňuji autorčinu snahu, ilustrace (i proto, že kreslit neumím a obrázky jsou povedené) a míru otevřenosti (má se jednat o autobiografické dílo-alespoň dle anotace na zadní straně obálky knihy a poslednímu odstavci u "poděkování").

P.S.-Netuším, zda jsem extrovert či introvert, navíc se to v průběhu času a životních etap prý u člověka mění a knihu jsem četla z čiré zvědavosti bez nutkání zjistit, jestli jsem aktuálně spíš introvert či extrovert. Rovněž nejsem ani odborník v oboru psychologie, tak si samozřejmě nechávám prostor, pro případné poučení (či připomínky v soukromé zprávě ohledně příp. oprav).

introvert grafické romány

Deborah Tung
anglická, 1990
2019  88%Ze života knihomolky
2019  91%Introvertka v hlučném světě
2020  85%Když se introvertka vdá
2023  92%Introvertka chodí na terapii

Kniha Introvertka v hlučném světě je v