Introvertka v hlučném světě

Introvertka v hlučném světě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418980/bmid_introvertka-v-hlucnem-svete-Drb-418980.png 5 568 157

Když jsou vašimi nejlepšími přáteli knihy a vaše představa o báječném víkendu obnáší čtení, spoustu hrnků čaje a malování obrázků, to vše v duchu hesla: „Lidem vstup zakázán“, každé pozvání na večírek nebo do kina představuje výzvu. Místy úsměvná, místy smutná kniha je otevřeným oknem do světa všech, kdo by svůj život nejradši strávili zalezlí pod dekou. Když ale jako Debbie zjistí, že kamarádit se s ostatními lidmi může být fajn, jejich život se rozjasní… Kniha upoutá svým obsahem, ale také jedinečným zpracováním ilustrací. Debbie Tung je ve světě komiksu známou osobou (nejen v zahraničí).... celý text

Literatura světová Komiksy Pro ženy
Vydáno: , Portál

Quiet Girl In A Noisy World , 2017

EmaPerkaus
13.09.2020 5 z 5

Většina žen si knihu oblíbí. Nebudu ale prozrazovat.

annes
10.09.2020 5 z 5

Fůha, jako název vypovídal dost o tom, co bude obsahem knihy, ale...naprosto mě to oslovilo tím vnitřním způsobem, kdy cítíte spřízněnost. Úplně se v knize vidím :-D a nejen sebe i několik svých kamarádek a není to jen o tom, že rády čteme a pijeme čaj, máme rády déšt a svůj vlastní klid, je to tak nějak úplně o všem :-))

Knihomolka506
22.08.2020 5 z 5

Introvertka v hlučnem světě- Debbie Tung
Komiks, autobiografie autorky
Komiks o životě a potřebách lidi, kteří mají rádi samotu, ale také se bojí lidí. Příběh o jejich zvláštnostech a zvládání běžného života. Čmuchání ke knihám, hromady dalších zatímco peněženka v koutě pláče:)
Život introvertů na scénu!

Chytuš
20.08.2020 4 z 5

Nejlepší víkend ever? Doma s knížkou a horkým čajem (kávička taky dobrá).
Večírek, party, zábava, seznamování s novými lidmi? Pomooooc!
Chceš se si promluvit? Jasně, poslouchám, vlastní mluvou neruším :-)
Skupina více lidí na jednom místě? Děkuji a nashledanou...
A to všechno v roztomilých kresbičkách Debbie Tung... Já se našla - tedy ne tak často, jako u knihomolky, ale statisticky vzato, taky jsem jednou z introvertní skupinky...
Co introverty zachraňuje? Jejich drahé extrovertní polovičky aneb J. forever (v mém případě roztomilý dvojsmysl)!

temna.vila
19.08.2020 5 z 5

Milá a vtipná záležitost, která člověku dokáže zvednout náladu a ve které se najde alespoň jednou snad každý.

LuckyZ
19.08.2020 5 z 5

Můj 3.komix v životě, a velké překvapení. Moc mě bavil a budu se k němu asi vracet. Moc hezké zpracování. Doporučuji

cornetka
13.08.2020 5 z 5

Tenhle introvertní komiks mě bavil. Rozuměla jsem Debbie a chápala jsem jí, protože sama jsem spíš introvert. Také jsem dokázala ocenit přístup jejího partnera a hlavně to, že Debbie nakonec pochopila a přijala, jakou má povahu a že je vlastně normální.

Knizectvi
10.08.2020 5 z 5

Komiks o tom jaké je to být introvertem, ve světě, který působí tak otevřeně, extrovertně a klade důraz na sociální interakce. V 99 procentech vyobrazený situací jsem se viděl. A myslím, že i pokud nejste vyloženě introverti tak se v některých okamžicích také poznáte. To co je pro většinu zábava nebo banalita, může být pro nás ostatní velmi těžké. Jako jít na párty, mluvit před lidmi, seznamovat se s novými lidmi nebo třeba jen telefonovat. Nejtěžší však na tom všem je nepochopení okolí. Nejste divní, když chcete zůstat doma a číst si knížku, nejste divní, když v práci chcete pracovat a ne vědět co měli všichni kolegové předchozí den k večeři a nejste divní když radši vypíšete vše co máte na srdci než aby jste to někomu vykládali. Jste to prostě vy a vaše pocity. A je důležité najít si lidi, kteří to budou chápat. Jo a mimochodem, pokud jste se s něčím z toho co jsem tu napsal ztotožnili tak určitě budete milovat Jasona, partnera hlavní hrdinky, který je naprosto úžasný a chápavý. Komiks je autobiografický a je z něj cítit opravdovost, připočítejte moc pěknou kresbu a máte skvěle strávenou hodinku :) Ke komiksu se určitě budu vracet a doporučuju úplně všem :)

Zuzvil
05.08.2020 4 z 5

Celý život si myslím, že jsem jsem jasná extrovertka, ale po přečtení tohoto komiksu jsem jasná introvertka :-) Ilustrace moc příjemné, černobílá forma mi v tomto případě absolutně vyhovovala, stejně jako v knížce Ze života knihomolky jsem se v mnohých situacích našla a viděla. Komiks mi přijde jako ideální forma pro dotvoření si obrazu daných situací, parádní volba. Autorka mě mile překvapila a může doporučit.

alnahu
29.07.2020 5 z 5

Po této knize jsem sáhla náhodně a nakonec jsem se v ní našla-celý svůj předešlý život jsem pracovala s lidmi a na stáří se nejlépe cítím sama s knihou,dobrým čajem a v přírodě-zrovna tak ,jako Debbi v tomto komiksu.

iceVS
27.07.2020 3 z 5

Jak mě bavila Knihomolka, tak jsem otrávená z Introvertky...
Ze začátku mě to docela bavilo, jenže pak už to bylo jen takové rozmazávání...
Introvertka mi zkrátka přišla jako ufňukaná blbka, co se zasekla ve dvanácti letech a neustále očekávala od druhých pochopení. Zřejmě jsem na tuhle knihu až přespříliš "dospělá" :-)

Market-k-a
22.07.2020 5 z 5

Tahle anglická ilustrátorka / spisovatelka mě baví. S mnohými věcmi v knize souzním. Doporučuji hlavně introvertům, protože věřím tomu, že tahle knížka jim může dopomoci mít lehčí život a netrápit se, jestli nejsou "divní". A ostatní by si to také mohli přečíst, aby alespoň trošku pochopili. V mnohém jsem se našla, mám dobrý pocit z toho, že nejsem jediná :-)

lucie.8
12.07.2020 5 z 5

Ve spoustě situací jsem se viděla - hlavně co se týká sociální kocoviny :)

ADE138
07.07.2020 4 z 5

Komiks se mi líbil. Sympaticky jednoduché kresby a příběh o citech a pocitech jedné introvertky.

Gibis
03.07.2020 5 z 5

Tak jo....jsem introvertka jako poleno a knihomolka k tomu :) Taky je mi lépe ve společnosti knížky v tichém koutku, než mezi davy hlučných lidí. A tak jsem se ve spoustě situací v komiksu popsaných viděla jako v zrcadle. Jen jsem už ve věku, kdy jsem se s tím naučila žít a tolik se tím netrápím. Moc hezký komiksový počin a introvertům a knihomolům ho doporučuji, je fajn vědět, že v tom nejste sami :)

LilianaFalcon
02.07.2020 5 z 5

Opět je to báječné :-) Sedí tam toho na mě opravdu hodně. Ale autorky mi bylo chvílemi vážně líto. Až tekhle nejistá sama sebou jsem si nikdy nebyla.

Bája89
28.06.2020 2 z 5

Úsměvné, smutné, graficky velmi povedené. Ale v mnohém se mi zdály některé situace až moc předimenzované. Hlavní hrdinka se v určitý moment proměnila v kňouru a já se do dočtení musela docela dost nutit. Na vysoké o mně říkali, že jsem extrovertní introvert. Byly tedy momenty, kdy jsem se dokázala do naší hrdinky vžít, ale pak to šlo z kopce.

Edith_17
28.06.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jsem taky introvert, některé věci na mě hodně seděli, některé už tolik ne. Každopádně jsem ráda, že jsem zjistila, že takové pocity nemám sama, že je to úplně normální. Některé situace v knížce byly úsměvné, jiné ale spíš smutné ... smutné proto, že lidé okolo často vůbec nejsou schopni introverty pochopit, myslí si, že jsou podivíni atd. Takže bych tuhle knihu nedoporučovala pouze introvertům, ale i ostatním :).

horkosladka
23.06.2020 4 z 5

Z knížky:

Moje vnější já: klidné, veselé, přátelské a pohodové.
Moje vnitřní já: směs frustrace, šílenství a totální beznaděje.
Syndromy sociální kocoviny: bolest hlavy, únava, skleslost, hněv a frustrace, potřeba zmizet ze světa.
Léčba sociální kocoviny: dobré jídlo, skvělá kniha, oblíbená hudba, být sama v tichu, laskavé objetí od toho, koho mám ráda.

Tak pod tohle bych se podepsala. Trefné a místy vtipné postřehy introvertní holky, pro kterou je být delší dobu ve společnosti více lidí utrpením. Taky mě vyčerpává komunikace s více lidmi a kolikrát nevím, o čem se bavit, pokud se nemůžu bavit o tom, co mě zajímá. Introvertům vysává energii neupřímná společenská interakce a nadměrná stimulace. Stejně jako hlavní hrdinka trpím pocity nejistoty a obavou, že jsem pro druhé divná. A taky jsem typ INFJ. Velkou roli v komunikaci s druhými hraje sebevědomí. Tahle hrdinka ho zrovna moc velké nemá. Když vás chce okolí pořád předělávat, tak si přestanete věřit, to je přece jasný. Začnete se nenávidět za to, jací jste a googlit na netu různé diagnózy. Ale přitom jste prostě jen introvert :-)
Celkově pěkné a roztomilé ilustrace, téma zpracováno hravě a srozumitelně. Doporučuju hlavně pro teenagery.
Ona ta komiksová forma působí mile a celkově mi to přišlo takové pohodové a vtipné čtení, ale když si člověk uvědomí realitu, jak jsou dneska oceňováni hlavně extroverti, tak to vlastně zas tak veselé není, že se introverti musí stále tak přemáhat a přizpůsobovat většině, jen aby nebyli za divné asociály.

marketa536
17.06.2020 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc, jelikož jsem si myslela, že její obsah bude zpracován do 1 souvislého příběhu. V některých situacích jsem se našla.

introvert grafické romány

Deborah Tung
anglická, 1990
2019  88%Ze života knihomolky
2019  91%Introvertka v hlučném světě
2020  85%Když se introvertka vdá
2023  92%Introvertka chodí na terapii

Kniha Introvertka v hlučném světě je v