Introvertka v hlučném světě

Introvertka v hlučném světě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418980/bmid_introvertka-v-hlucnem-svete-Drb-418980.png 5 568 157

Když jsou vašimi nejlepšími přáteli knihy a vaše představa o báječném víkendu obnáší čtení, spoustu hrnků čaje a malování obrázků, to vše v duchu hesla: „Lidem vstup zakázán“, každé pozvání na večírek nebo do kina představuje výzvu. Místy úsměvná, místy smutná kniha je otevřeným oknem do světa všech, kdo by svůj život nejradši strávili zalezlí pod dekou. Když ale jako Debbie zjistí, že kamarádit se s ostatními lidmi může být fajn, jejich život se rozjasní… Kniha upoutá svým obsahem, ale také jedinečným zpracováním ilustrací. Debbie Tung je ve světě komiksu známou osobou (nejen v zahraničí).... celý text

Literatura světová Komiksy Pro ženy
Vydáno: , Portál

Quiet Girl In A Noisy World , 2017

JohankaDarc
29.02.2020 5 z 5

Být introvert je normální a krásné. :)

jana4084
29.02.2020 5 z 5

Bože! Tohle je úžasná knížka! Nejlepší komiks, který jsem kdy četla! Chtěla jsem fotit každou stránku, jak moc to ke mně sedělo. Chvílemi jsem se i upřímně od srdce zasmála. Měla jsem pocit, jako kdyby mě někdo celý život tajně sledoval a napsal o tom knihu. Opravdu! Jsem introvertka a snažím se s tím bojovat a je pravda, že málokdo pozná, že jím jsme. Málokdo nás chápe. Přečtenou jsem ji měla za 30 minut a ty ilustrace jsou luxusní. Fakt paráda a doporčuji všem introvertům. :-)

barbora3888
23.02.2020 5 z 5

V tomhle se musí najít snad každý introvert...Nádherná kniha!

MichelleS
23.02.2020 4 z 5

V osobnostním typu se s Debbie shoduji jen napůl, mám radši kafe než čaj, ale spoustu situací vnímám stejně a rozhodně si vyberu večer s knížkou před nějakou party (brrr).

Safienka
22.02.2020 5 z 5

Skvělé! Téměř celá já :-)

Pitbullka
22.02.2020 4 z 5

Já se v knize tolikrát našla. Krásné zpracováno. Ze života knihomolky mi přišlo ale o něco lepší.

lenkaabooks
22.02.2020 4 z 5

I já jsem svým způsobem introvert. Nejraději v tichu, s knihou a šálkem čaje. Ale pak mi lidi začnou chybět. Debbie to nemá jednoduché, naštěstí má chápavého partnera, který společenský hovor odvádí často za ni. Někdy je svět hodně hlučné místo, nárokující si veškerou naši pozornost a pak člověk jen touží uniknout, být sám. Je to zajímavý komiks, jakási autobiografie, kterou si autorka sama dovedně ilustrovala.

nikikostadinova
19.02.2020 4 z 5

Sice ne v takové míře, ale podobně funguju i já. Takže mě tato kniha celkem potěšila. Půjčená náhodou, když jsem sháněla knihu na čtenářskou výzvu.

ivana02
05.02.2020 5 z 5

Minulý měsíc jsem si koupila dvě knížky od autorky a obě jsou více než skvělé. V mnoha obrázcích se vyskytují i knížky a na některých stránkách jsem se poznávala. Kdyby knížka existovala v době, kdy mi bylo dvacet, třicet, byla by celá o mně :-) Teď jsem již zralá žena, zocelená životem.

misa.novakova
29.01.2020 4 z 5

Komiksy jsem nikdy moc nečetla, čteno v rámci čtenářské výzvy. Tento komiks mne mile překvapil, je hodně osobní, chvílemi trochu smutný, ale četl se dobře.

Arianne
25.01.2020 5 z 5

Krásná, místy léčivá kniha pro všechny NF typy temperamentu. Nová kamarádka, na kterou se vždy budu moci obrátit, když budu potřebovat dobít baterky nebo čelit špatnému dni.

JeseterZuzana
21.01.2020 3 z 5

Hvězdy patří spíš kresbě, ta se mi moc líbí. Chybí mi silnější příběh, tady vidím jen nástřely situací, které se ani netýkají jen introvertů.

elenai
21.01.2020 5 z 5

Jako bych četla o sobě samé. Ačkoliv mi komunikace s lidmi nečiní takové potíže jako autorce, v mnoha aspektech se s ní ztotožňuju. Děkuju své dcerce a manželovi, že mi komiks věnovali. Krásný a milý dárek, který pohladil mou duši, byť byl místy smutnější, ovšem i to k životu patří. Po přečtení se cítím taková vyklidněná a hrdá. Nevím proč, ale je to moc příjemné. :-)

Renatka11
18.01.2020 5 z 5

Milý komiks s krásnými a vtipnými ilustracemi. Introverti (jako já) se v ní najdou, extroverti asi nepochopí.

Anie94
17.01.2020 5 z 5

Knížka zachycuje každodenní trable Debbie, která špatně navazuje vztahy s lidmi a s okolním světem, ale naštěstí má extrovertního partnera, který to vše obstará za ní. Kniha je moc hezky graficky zpracovaná a v některých komiksech jsem se i poznala, protože jsem v podstatě také introvert a můj partner je ten nejukázkovější extrovert co kdy chodil po téhle planetě. Knížka je vtipná, je báječná a krásně zpracovaná. Takže rozhodně doporučuji. Všem. Ne jen introvertům jako jsem já.

Niccolka
15.01.2020 5 z 5

Autorka byla asi v mojí hlavě, neb napsala komiks o mě :-) Výstižné, poznala jsem se na každé stránce.

Alex.Barunka
15.01.2020 4 z 5

Přesně jako by to napsal někdo o mě -_-

hayalet
07.01.2020 5 z 5

Tak u této knihy jsem se usmívala a kývala hlavou, že někdo je na tom stejně jako já. Líbí se mi styl kresby a sám příběh o sobě. Jen malé pozastavení jsem měla nad tím, že až když se "hrdinka" dočetla o tom, že existují introverti, tak se jí vše rázem vysvětlilo. Ty její stavy, kdy chce být sama a nemá ráda společnost,... Já třeba vím už od základky, že jsem introvert a nepřijde mi to divné :). Kniha mě jinak ničím nepřekvapila, až na slovíčko extravert. Rozčilovala jsem se, že jde o překlep. Ejhle, nejde. Ono je to správně jak extrovert/extravert :-) . Kniha už se mi zabydlela v knihovničce a ráda se k ní budu vracet.

LadyCharlene
04.01.2020 5 z 5

Cesta do hlubin introvertovy duše. Vesměs to bylo velmi vtipné počtení, zvlášť když vám autorka mluví z duše, jako by mě znala. Ale objevily se tam i smutné chvilky, musím přiznat, že ty mě tolik nezaujaly. Na druhou stranu nám autorka vypráví svůj životní příběh a ke konci se to zase ubralo správným směrem. Strašně moc se mi líbily ilustrace a možná si knížku i koupím, protože až to na mě zase dopadne, budu u sebe mít knihu, která mi rozumí.

Astonius
01.01.2020 2 z 5

Přemýšlím, co o tom napsat a co si o tom vůbec myslet... :-) Samozřejmě jsem se, jako asi většina čtenářů, v postojích co se společnosti týče a ve způsobu myšlení této hrdinky mnohde našla, ale nemohu říct, že by mne to nějak obohatilo. Myslím, že kdybych tuto "knihu" vypustila, nic by se nestalo. Četla jsem bez většího zájmu, přišlo mi to spíš jako způsob psychoanalýzy autorky, která si formou kresby léčila své "introvertní" komplexy a pak se rozhodla to vydat. Můj soukromý názor je takový, že kdyby na tom autorka byla tak špatně z hlediska přizpůsobování se společnosti, až by musela dát výpověď v práci, neboť nedokáže pracovat v kolektivu, myslím, že by se jí též příčilo vydat tak intimní zpověď ze svého života. Kniha mne také přivedla k poznání, že grafické romány a komiksy nejsou pro mě. Co jsem zatím zkusila, mne nijak neuchvátilo, je to slabý odvar psaného textu - a v tomto případě byla na můj vkus i kresba podprůměrná.

introvert grafické romány

Deborah Tung
anglická, 1990
2019  88%Ze života knihomolky
2019  91%Introvertka v hlučném světě
2020  85%Když se introvertka vdá
2023  92%Introvertka chodí na terapii

Kniha Introvertka v hlučném světě je v