Intriky na českému trůnu

Intriky na českému trůnu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13574/bmid_intriky-na-ceskemu-trunu-1ov-13574.jpg 3 6 2

Kniha pojednávající o jednotlivých českých panovnících vypráví o vybraných událostech českých dějin od Sámovy říše po 19. stol. Jednotlivé kapitoly se věnují příběhům ze života českých panovníků od bájného Sáma, přes knížata a krále středověku a končí vládou Habsbursků. Přibližují období náboženských sporů a bojů o moc mezi českými a zahraničními vládci a panovnickými rody i dobu rozkvětu za vlády Karla IV. Období pro náš stát slavná i ponižující. V úvodu každé kapitoly je seznámení s historií a pokračuje vyprávění a fiktivní rozhovory osobností, které s odstupem času vzpomínají na doby slávy i těžkostí. Kniha zajímavým způsobem přibližuje vývoj českých dějin, rozvoj království, měst, správy, dobové zvyky a řemesla. Přináší nezidealizované informace o panovnících našich zemí. Text doplňují dobové černobílé obrázky. V závěru je seznam literatury.... celý text

Aranel15
17.01.2021 4 z 5

Kniha byla zajímavá a díky vkládaným rozhovorům také čtivá. Trošku mi vadilo, že historické informace o panovnících byly hodně stručné.

minek
12.11.2017 4 z 5

Zajímavě podané. Historická fakta střídaná s fiktivními monology či dialogy tehdejších současníků.

intriky panovníci české dějiny

Kniha Intriky na českému trůnu je v