Inteligence: Tvořivá odpověď na přítomnost

Inteligence: Tvořivá odpověď na přítomnost https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26512/bmid_inteligence-tvoriva-odpoved-na-prit-646070f202aaa.png 5 17 4

Osho pokračuje v sérii promluv na různá ucelená témata. V knize mluví o tom, co je to opravdová inteligence. Výrazně a varovně ji odlišuje od intelektuality, a tedy od naučeného, netvořivého způsobu myšlení. Věnuje se i širšímu pojmu mysli, proti níž staví takzvanou ne-mysl - stav, kterého člověk dosahuje při meditaci. Inteligence je v jeho podání výzvou, jak bděle, svěže a svobodně reagovat na požadavky okamžiku co nejvhodnějším způsobem - takovým, jenž podporuje skutečný život.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Literatura naučná
Vydáno: , Eugenika

Intelligence: The Creative Response to Now , 2004

ArkAngel
13.05.2023 4 z 5

Osho z několika úhlů rozebírá inteligenci a propojuje ji s jinými aspekty života. Mnoho lidí si pochopitelně rozdíl mezi inteligencí a intelektuálností neuvědomuje a právě tahle kniha by jim mohla pomoct vidět v tom rozdíl. Rozhodně všechno nememorizujte a buďte sami sebou. Kniha se dotýká také otázek lásky nebo soucitu, neboť všechno je nějakým způsobem propojené. Bavilo mě to méně než jiné jeho texty, ale pořád je to velmi dobře napsané a přináší to spoustu věcí k zamyšlení.

Taji
13.07.2015 5 z 5

Skvělý. Také doporučuji!

Samira
22.02.2014 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší kniha ze série přednášek, které byly od něj přepsány. Doporučuji!

WEIL
13.09.2011

Co je to myslící člověk? A kolik jich potřebuje lidská společnost? NE-mysl a Ano-mysl, tedy co si vybrat a co ne, to vše je zde rozebíráno, ale naučit se žít musí každý sám.

Osho
indická, 1931 - 1990