Noční lov

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330019/nocni-lov-VAT-330019.jpg 4.41220

Inspektorka Erika Fosterová (2.)

The Night Stalker (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

Ester71

Za mě paráda. Stejně jako Mumajs jsem přemýšlela, jak se Nočnímu ptákovi podařilo tak rychle najít Vévodu.. Ale to bylo asi jediné, co se mi nezdálo. Určitě si přečtu i jiné příběhy tohoto autora.

Mumajs1

Tato kniha se mi líbila mnohem, mnohem víc, než předchozí kniha "Dívka v ledu", kde byl děj tak trochu přitažený za vlasy, dost předvídatelný a vyšetřovatelka Erika značně nevyrovnaná až "pošahaná". V této autorově druhé knize " Noční lov" mi Erika Fosterová již připadala mnohem vyrovnanější a profesionálnější. Také samotné téma knihy bylo velice zajímavé a nevšední. Díky neustálému napětí a strhujícímu příběhu jsem zvládla tuto knihu přečíst za pouhé dva dny! Pouze konec knihy se mi moc nelíbil. Nepochopila jsem, jak mohla vražedkyně tak rychle najít svého Vévodu. Během celé knihy byla velice chytrá, opatrná, vše neustále plánovala, na všechno se důkladně připravovala, ale v závěru knihy to skoro vypadalo, že se chtěla nechat chytit (nebo to autor potřeboval nějak urychleně ukončit?). Musela přece vědět, že když policie vypátrala Vévodu, bude si ho hlídat! Také nevím, proč ho vlastně zabila, když on její totožnost nemohl znát a nepředstavoval pro ni tedy žádné riziko. Přesto knihu hodnotím velice kladně, protože děj a celkový dojem byl prostě skvělý. Zcela určitě si přečtu i další knihy od tohoto spisovatele.

Rachel753

Výborný autor - výborná detektivka! Příběh se čte jedním dechem. Jak začnete, nemáte šanci přestat a jít dělat cokoli jiného. Úplně vás to pohltí. Hlavní hrdinka Erika Fosterová má skvělou povahu, přímo určenou pro policistku - svou prostořekou pusou si dokáže vydobít svoje. Líbí se mi, že sází na svůj instinkt a téměř vždy jí to vyjde. Přála bych jí, aby našla lásku v Petersonovi, zasloužila by si být milována potom, co ztratila tragicky muže. Skvělá knížka, nelituju koupě a určitě si jí přečtu znovu :-)

Dashmo

Dalsia skvela Bryndzova kniha!a Erika je super zenska.snad sa da dokopy s Petersonom

Lóra1961

První kniha, co jsem četla od Bryndzy. Na to, jaká jí předcházela pověst, mne kniha zklamala. Zvláště některé nevysvětlitelné dějové zvraty. Mnoho slov, nastavovaná kaše, ale věřím, že svého čtenáře si najde.

KatkaK13

Opravdu hezky napínavá a vystupňovaná detektivka. Jedna dějová linie zaručí dokonalé udržení pozornosti a máte chuť pořád dál a dál otáčet stránky. S Erikou Fosterovou sympatizuji a její postava se vyvíjí. Na prvních stranách knihy jsem si říkala, že autor trochu polevil a není tak dobrá, jako první díl. Ale nebyla to pravda. Rozhodně sáhnu po dalších autorových knihách. A protože jsem měla teď smůlu, sáhnout na dost nepovedenou detektivku, napínavosti a zápletky si vážím o to více a dávám 5 hvězd.

Zanytko

Super napsané, hltala jsem každý kousek.

HYPNOS88

Velmi čtivé pokračování skvěle rozjeté série.

mudr_teena

U prvního dílu jsem byla naštvaná (i když minimálně :D ), že jsem vlastně už od třetiny knihy tušila kdo je vrah.
SPOILER
U této knihy mě potěšilo, že jste se s vrahem seznámili ihned na začátku a snažili se pochopit proč se to všechno děje. Velice mě zaujalo vykreslení postav. Stephen, Sparks a Oakley. Tři pro mě nenáviděné postavy :D Ale asi to tak má být.
Možná ještě lepší než díl první.

Tynule

Psaní autora se mi zda velmi podobné od dílu prvního aspoň v nějakých částech. Jinak kniha se mi četla velice dobře a oceňuji vybranou tématiku co se týče homosexuálů a výběr vraha i styl vraždění

Matylda95

Oceňuji, že jsem po dlouhé době narazila na detektivní knihu, kde je hlavní vyšetřovatelem/postavou žena. Erika mi svou povahou (neúctou k nadřízeným) připomíná Harryho Hola (od Jo Nesba). Za mě skvělé oddychové čtení.

TrueBookworm

Čtivá, napínavá, překvapivá. Vše, co si od daného žánru můžete přát.

Denisa232623

Další super počtení od Bryndzy. Neměla takový spád jako moje první přečtená kniha od tohoto autora “Do posledního dechu”, ale moc se mi líbila. Nebýt komentářů na databázi tak nevím poslední oběť Nočního lovce. Měla jsem jiný typ..

Elčokča

Super čtení.
SPOILER!
Chybělo mi vysvětlení, jak Noční pták vypátrala Vévodu. On ji vypátrat nedokázal a nikdy si navzájem neprozradili jména ani adresy...

Evina74

Napínavá detektivka - rychle zhltnuto stejně jako první případ Eriky Fosterové. Jen jeden detail mi vadil (zřejmě chyba v překladu) - popis - jantarově černé vlasy...

Nikusha

Příjemné, nenáročné, poutavé čtení. Na tom vlakáči jsem fakt myslela, že přijde :D

dencazrnu

Noční lov aneb další povedená kniha. Opět neskutečně povedené a čtivé. Fakt, že se dozvíme kdo je vrah již v polovině knihy vůbec nevadí. Naopak nám dává větší možnost pochopit důvody proč to tak dělá.

monte

Co dodat ? Skvělá detektivka

maja11231

Zase skvělý příběh
inspektorky Eriki Fosterové.

Prateri

Když čtu předchozí komentáře, skoro musím souhlasit se všema. Každý něco našel, proč se mu kniha líbí nebo nelíbí. Inspektorka Erika se občas jeví jako trochu mimo, což vyplývá z její povahy, ale proč ne, nemusí být úplně kladná. Přesto si myslím, že je člověk dobrý, nesympatii k ní necítím. S chutí si přečtu další díly.

Dani25

Moja prvá kniha od Bryndzu. Zaujala ma, určite si prečítam aj ostatné.

alzbeta4340

Na rozdíl od předchozích komentářů si myslím, že Dívka v ledu byla lepší. Tohle se mi zdálo jakoby šité horkou jehlou, měla jsem pocit, že autor chtěl mít knihu rychle napsanou. Spousta stránek, ale samotný příběh dost jednoduchý.

sissque

Bez jediné výtky. Vraha se sice dovídáme již v polovině knihy, ale vůbec to neubere na pozornosti, skvělé zápletky, vysvětlení u každé oběti, proč si vrah vybral právě ji, velice dobře promyšlené. Za mě, z doposud čtyř přeložených dílů, z této série, je tenhle nejlepší.

Makii

Líbila se mi víc než "Dívka v ledu". Hlavní hrdinka je pořád trochu na pěst, ale už je to o dost lepší. Ta přezíravost jejích nadřízených je ale zahnaná až docela do krajností a ta "nespravedlnost", která se jí pracovně neustále děje, je až těžko uvěřitelná. Alespoň pro mě. Jinak děj knihy naprosto super, velmi napínavé, pěkně napsané. Doporučuju.

bookfan

Druhá kniha od Roberta Bryndzy, kterou mám přečtenou. Hodnotím lépe než Dívku v ledu (vlastně už úplně nevím proč), i když trpí podobnými nešvary (nevěrohodné postavy, málo prostoru pro detektivní práci, zbytečně nechutné "obrazy"). Proč musí být současné detektivky plné pro čtenáře atraktivních týpků, tj. minorit s všemožnými úchylkami? Je fajn, že už se nemusí zamlčovat, že ve společnosti žijí homosexuálové, etnické menšiny, tělesně postižení apod., ale nabízí se myšlenka, jestli to není náhodou proto, že napsat dobrou zápletku je dost pracné a intelektuálně náročné a tak je třeba knihu okořenit jinak?

jarmila6295

Tato kniha se mi líbila mnohem více než Dívka v ledu - doporučuji!

Restang

Bryndzu čtu ráda, jeho knihy jsou čtivé a celkem napínavé. Ale asi se mi kniha Dívka v ledu líbila o malinko více. Nejsem totiž moc nadšená, když se dovtípím, kdo je tím vrahem a navíc, když o pár stránek dále je to odhaleno. Takže zbývá jen chytit a usvědčit vraha.., toho pravého. Ale určitě stojí za přečtení a konečně se děj neodvíjel jen v zimě :)

Kačenka29

Další parádní kniha od Roberta Bryndzy. Doporučuji!!

ladyka

Tahle detektivka mě bavila víc než Dívka v ledu. Četla se lehce, vše plynulo bez zbytečných kudrlinek a protahování. Erika je vskutku zvláštní hrdinka, takže chápu ten ambivalentní vztah čtenářů. Četla jsem v originále a to mi pozitivní dojem z příběhu umocňovalo. Do letních parních dnů rozhodně prima nenáročné čtení!

Liss93

Četla jsem jedním dechem, kniha se mi líbila více než Dívka v ledu. Možná to bylo i tím, že v knize je popsáno horké léto a já se tak mohlo více ponořit do děje :D