Noční lov

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330019/nocni-lov-VAT-330019.jpg 4.41101

Inspektorka Erika Fosterová (2.)

The Night Stalker (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

Dida86
dnes

Opět skvělá kniha od Roberta Bryndzy.... Už se těším na pokračování.

helča5
předevčírem

skvělá detektivka,napětí,překvapení,na léto-ideální,určitě si přečtu další knížky od tohoto autora

Dela111
předevčírem

Jak jen to napsat a neurazit... :-). To nevymyslím, takže upřímně. Hlavní hrdinka je nesympatická, nevyrovnaná, neřízená střela, hloupá - kdyby jí vždy něco nebo někdo nezachránil, je mrtvá už v 1. díle. Chování k nadřízeným je už přes čáru i na to, že je to v knize. Možná ve sci-fi by to šlo.
Ale toto by mi tak nevadilo, co je pro mě hrůza, je styl psaní autora. Je středoškolský, píše jak někdo náctiletý, tak dva roky před maturitou. Podle mě musí mít i detektivka nebo thriller slušnou literární úroveň.
Přečetla jsem Dívku v ledu i tento díl. Říkala jsem si, že prvotina může být slabší a další díl bude lepší. Není, autor takto prostě píše. Další knihu číst nebudu.
Napadá mě, jestli se snad nakladatelství v tomto případě neúčastní experimentu, co dokáže velká reklama a obrovská mediální masáž... :-))

whiolet

Pomalý děj, nudné rozhovory, nesympatické postavy a nezajímavý příběh. Tak bych shrnula tuhle knihu.
Byla to jedna nekončící nuda, pořád jsem čekala na nějaký velký zvrat,ale vrah byl prozrazen skoro už na začátku knihy a nic závratného se nedělo.

Ivetaaa

Líbila se mi víc než Dívka v ledu ...

Dandulka

Skvělé! Parádní! Na další díl si asi chvíli počkám, ale kdo si počká...... Už se moc těším.

knihomolka78

Opět velmi dobrá kniha od tohoto autora, sice mě překvapilo, že byl vrah odkryt tak brzy, ale kniha byla i tak napínavá až do konce. První kniha (Dívka v ledu) se mi ale líbila o trošku víc. Jen mě trošku štve neustálé přemítání hlavní hrdinky Fosterové o svém bývalém manželovi.

Ajrad1981

Podle komentářů níže je to lepší než Dívka v ledu. Asi ano, i když nimi byla spousta dalších knih, takže se mi takhle zpětně trochu hůř porovnává. Ale stejně dám o bod míň.
Za prvé kvůli Erice. Ta ženská snad není normální. Nemyslím kvůli tomu, že neposlouchá rozhodnutí nadřízených, mezi námi, kdyby nejednala na vlastní pěst, tak vraha nechytnou. Ale ptát se šéfa, jak to vypadá s jejím povýšením, ve chvíli, kdy od něj dostává kapky...
Druhý důvod je ten, že jsem měla pocit, že jsem tohle už někde četla. Nemyslím tu linii vražd. Ale někdy v první cca čtvrtině knihy byla zmínka o jednom z nejhorších případů týrání dítěte a o holčičce, kterou její matka připoutala k radiátoru. A to mě navádí k Angele Marsons. Její Kim Stone byla matkou připoutána k radiátoru, i se svým bratrem. A právě titulek novinového článku, který tady použil Robert Bryndza, mě praštil do očí, protože ta samá věta byla použita i Angelou Marsons (nebo přinejmenším něco velmi podobného). Nejsem si sice jistá, v kterém díle série to bylo použito, jestli v prvním, nebo v druhém, ani jak to přesně znělo, zkontrolovat to teď nemůžu, knihy jsem půjčila, ale když jsem se dívala na rok vydání (originálů, pochopitelně), tak oba první díly s Kim Stone stejně vyšly dříve než tento druhý případ Eriky Fosterové.

putpuda

Výborně se to čte :) Lepší než "jednička", už se těším na Temné hlubiny.

Arsi

Další skvělá kniha od Roberta Bryndzy. A ještě lepší než první díl. Autor prostě "zraje". Děj má spád a čte se to samo. Rozhodně doporučuji.

Janniska

Robert opět nezklamal.Skvěle a napínavě napsáno,navíc Erika je prostě sympoška :-)

zuzad

Opět další napínavý díl. Bryndza prostě umí!

Zdenička007

Druhá kniha od pana Bryndzy, kterou jsem četla, taky dobrá, trošku slabší, raději se vraha dozvídám na konci, ale zase je dobré, že je každá kniha jiná. Autor píše fakt dobře, čte se to samo, člověk se úplně těší, až ji vezme do ruky.

bajinecka

Lepsi pribeh nez v Divce v ledu. Ale (pozor,SPOILER): komisarka me silene rozcilovala svym nerizenym chovanim, az jsem si rikala, ze si to nepovyseni zaslouzila; dal byla zase pachatelem premozena (copak neni trenovala, narozdil od starsi pachatelky?) a nakonec neustale premitani o svem byvalem.

KydlochMoris

Byl to stejně dobrý díl jako první. Vraha mi bylo celkem líto :-). Četla se moc dobře, akorát na mě málo adrenalinu :-D. Určitě si přečtu i další díly...

verca0794

Další bezvadná kniha Roberta Bryndzy. Napínavá do samotného konce. :)

Dokonce jsem se bála i o Eričin život, ikdyž vím, že má tato kniha další pokračování. Dost je mi líto Eriky, která pokaždé skončí domlácená a skoro mrtvá.

Jsem ráda, jak kniha skončila. Jak se na konci knihy Erika zachovala. Zobrazuje realitu (celou dobu se snažíte, pracujete i ve svém volnu a nakonec odměnu sklidí někdo jiný). Toto se bohužel děje i v reálném životě. Odměněni jsou ti, co lezou nadřízeným do prdele. Takže jsem ráda, že autor tohle v knize zobrazil.

Perfektní čtení. Doporučuji !!!!!

Janča089

Dobře vymyšlená zápletka. Líbí se mi jak se k hlavnímu ději postupně přidávají kapitoly "psané vrahem" a na konci se prolínají a zapadají do sebe. Jen hlavní hrdinka mi není úplně sympatická, hlavně svým sebevědomím.

Lethania

Pokračování úspěné Dívky v ledu mě nezklamalo. Ale první díl byl lepší. Tady to bylo ale zase napínavé. Oceňuji postupný vývoj postav. Mohu jen doporučit.

Janaves

Opět hodně dobré čtení, těším se na další díl!

AnnaNešporová

Skvělá knížka, moc mě bavila. Autora asi zařadím mezi mé oblíbence, co píší detektivky. Těším sea až si přečtu další díl.

Janinka.V

Rozhodně lepší než Dívka v ledu

ZuzanaHabi

Bylo to napínavé čtení, určitě neváhejte, ale aspoń za mně to jeho první knihu nepřekonalo!

Toňula

Po Dívce v ledu další velmi čtivá detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou. Opět příběh plný napětí, který nutí číst dále, odkrývat tajemství z minulosti a sledovat stopy vedoucí k odhalení pachatele (sice trochu dříve než jsem čekala), přesto nelituji a již čekám na další díl série.

Awča

Velmi čtivá a napínavá kniha. Trošku návyková, musela jsem stále číst a byla jsem velmi zvědavá na vyřešení. Na Eriku jsem si z minulého dílu už zvykla, baví mě její rodinné i pracovní vztahy. Tak tedy vzhůru na další díl!

esfinge

Libilo a urcite jdu do Temnych hlubin

jaruva

Příjemné čtení (na detektivku), autor se zařadil mezi mé oblíbené.

muchomurka

Za mě byl tento díl mnohem lepší než Dívka v ledu. Možná je to tím, že už jsem věděla, jaká Erika je, to ale neznamená, že mě stejně neštvala a vůbec se nedivím jejím nadřízeným, kteří s ní bojují. To, že neposlouchá rozkazy a sama si dělá co chce, to mě vytáčelo. Chápu, že má skvělý instinkt, ale kdyby byla trochu schopná, tak zvládne diplomaticky dosáhnout toho, co chce.
Příběh byl napínavý, ale dost mě zklamalo, že autor odhalil vraha v půlce knížky. Pak to ztratilo na napětí a tajemnosti.

Silencia

Líbilo se mi, že byla známá identita vraha i jeho pohnutky. :) Příjemné čtení.

sassenkka

Dívka v ledu se mi moc líbila, ale musím říct, že Noční lov byl ještě lepší!
Neskutečně rychle jsem se začetla, bylo to strašně zajímavé, prolínání vyšetřování s osobním životem detektivky Eriky mě baví, motivy homosexuality a ženství tam měly své místo a líbily se mi. A hlavně to bylo vážně neskutečně napínavé.
Jediné, co mi přišlo malinko zvláštní, byl ten závěr. Poskládat celý případ a přijít na to, kdo to udělal, bylo dost dlouhé, a asi jsem čekala nějaký pompéznější závěr, něco akčního, co se neodehraje na asi třech stránkách, jak tomu ve skutečnosti bylo. Jak kdyby už to autora přestalo bavit a rychle to zkrátil :)
Za závěr odebírám jednu hvězdu, ale jinak jsem nadšená, Noční lov je vážně skvělá detektivka!

Veríňák

Četlo se to rychle, 400 stran za den hotovo naprosto bezproblémově. Jazyk snadný, krátké kapitoly... v tomhle ohledu jednohubka a vlastně docela příjemná oddechovka. Většinu knihy mě příběh nerozčiloval ani zdaleka tolik, jako většina těch "novodobých" detektivek, ale pořád to není na víc, než na tři hvězdičky. A proč?
Většinu času jsem si říkala, že jsem moc ráda, že pachatel není superhrdina tak, jak tomu bývá všude jinde, ovšem ten konec... klasicky mě zklamal. Pozor, přichází malý spoiler :) Pachatel, netrénovaná žena vs. detektiv v kondici. A stejně pachatelka "nakopala detektivce zadek". Nebýt v podstatě náhody, neskončilo to happy endem.
Co mi asi vadí nejvíc je ta nekonečně repetitivnost námětu. Pachatel těžce zkoušený dětstvím, ideálně i partnerem, nechybí sexuální násilí. Do toho vyšetřovatel s krutým životním osudem, mající vztahové a osobní potíže, rebelující proti nadřízeným, co má ale geniální instinkt... Mno, dám si zase na čas pauzu od podobného žánru :)