Noční lov

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330019/nocni-lov-VAT-330019.jpg 4.41304

Inspektorka Erika Fosterová (2.)

The Night Stalker (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

šipek
dnes

Dost dobře napsaná detektivka. Kniha má spád a napětí, postava inspektorky Eriky je příjemná akorad to odvolávání od případu mi dost vadilo. Doporučuji knihu k přečtení.

anája
13. listopadu

Super kniha, autor nezklamal.Libilo se mi to napětí a uvažování vraha i celý pohled na to proč tohle vznikne.Melo to spád.

marli58
11. listopadu

Skvělá zápletka, zajímavé vyšetřování. Líbí se mně, že vrah je odhalen dost dlouho před koncem a můžeme sledovat jeho způsob přemýšlení. Eriku by nemuseli pořád odvolávat z případu a pro vyváženost by tam stačil jeden homosexuál :-).

Warty
04. listopadu

Velmi čtivé, zajímavá zápletka i její rozuzlení. Dívka v ledu se mi ale líbila o trochu více. I tak kniha nezklamala.

Rowana
03. listopadu

Přišla mi o trochu slabší než Dívka v ledu, přesto se četla stále moc pěkně a dokázala mě udržet v napětí. Jeden drobný prvek v ději mě v ní trochu iritoval, protože stejný byl použitý i v předchozí knize. Pokud by se měl opakovat stále znova i v dalších příbězích autora, mohl by brzy působit dost nudně. Tady mi už třeba trochu vadil. Konkrétnější nebudu. :-)

Jolina
01. listopadu

Kniha měla spád, hlavní hrdinka je neodbytná, což mi docela líbilo a fandila jsem, aby případy vyřešila a ukázala, co v ní je. Noční pták byl uloven - a ačkoli některá odhalení byla pro mě dost náhodná, až nemožná, kniha se četla velmi dobře.

cmelda26
01. listopadu

Celkem ok , jen ten konec se trochu zbytečně protahoval. Temné hlubiny se mi líbily víc. Ale i přesto ji doporučuji.

bezzink

Prumerne cteni, misty az podprumerne. Nechapu ten velky povyk, na druhou stranu v dnesni dobe je kazda druha kniha bestsellerem, takze vlastne se neni cemu divit. Kdo nema zanr krimi, thriller nacteny, a tudiz nemuze srovnavat, lehce knihu ohodnoti petkou.
Cetla jsem i Divku v ledu a ta na me pusobila dost podobne. Rysuje se tu urcita sablona: tak hlavne nezapomenout na homosexualismus, pote nasleduje neposlusna detektivka, vsichni nadrizeni jsou proti ni a hazeji ji klacky pod nohy a kdyby se vzdy nevzeprela, asi by sel do vezeni nevinny clovek, protoze vsichni ostatni jdou vzdy po spatnych stopach :)) Mezitim se opet seznamujeme s homosexualni komunitou a nakonec vrah zautoci na Eriku, ktera ale samozrejme vyvazne.
Bude me neco podobneho cekat i ve tretim dile? Nevim, zda to riskovat. Novy Chris Carter bude mozna lepsi volba.

Meginho

Skvělá a opravdu ještě lepší než Dívka v ledu, moc se těším na další díl!
...a taky jsem zvědavá, kdo se ujme zfilmování :)

zdendula31

Moje první a určitě ne poslední kniha od Roberta Bryndzy.
Napínavá ,má spád.Postava Eriky Fosterové mi sedí.

karantena

Napínavé,kniha má spád.Super a doporučuji.

Stenny1

Napínavé, velmi pěkné čtení.

tanjaj

Souhlasím, že Noční lov je o stupeň lepší, než Dívka v ledu. Opět napínavý případ pro detektiva šéfinspektora Eriku Fosterovou. Jen přemýšlím nad tím, jak tak rychle Noční pták ( Simone) našla bydliště Keitha alias Vévody....? Na každý pád se jdu ponořit do Temné hlubiny,snad bude neméně napínavá tak, jako Noční lov.

intelektuálka

Další z případů Eriky Fosterové jsem přečetla na jeden zátah...

Noční pták - to je vraždící postava - a postupně zabíjí jednoho muže za druhým...

Jenom téma stalkingu a motiv týraného dítěte se objevuje hodně často...

Autor opět píše poutavě, kniha se dobře čte, vše je vysvětleno - takže doporučím.
Ale ráda bych si od autora přečetla i jiný námět...

edith79

Dívce v ledu jsem dala pět hvězdiček. Tady bych klidně přidala šestou. Noční lov je totiž podle mého názoru ještě lepší. Detektiv Fosterová si jde opět tvrdě za svým, charaktery jejích spolupracovníků se více vykreslují. Navíc je tu tajemná postava Nočního ptáka, která nahání strach. Už se těším na další příběh od Roberta Bryndzy. A teď dolů, do Temných hlubin.

Tereziee

O kousek lepší než první díl, ale pořád to není na pět hvězdiček. Zajímavá zápletka, která ale probíhá bez větší akce nebo napětí. Dalo by se to trochu považovat za oddechovku. Jako velké plus vidím vyšetřovatelku Eriku, protože jsem si ji nevím proč totálně zamilovala. Stejně jako Petersona a Mossovou.

Ester71

Za mě paráda. Stejně jako Mumajs jsem přemýšlela, jak se Nočnímu ptákovi podařilo tak rychle najít Vévodu.. Ale to bylo asi jediné, co se mi nezdálo. Určitě si přečtu i jiné příběhy tohoto autora.

Mumajs1

Tato kniha se mi líbila mnohem, mnohem víc, než předchozí kniha "Dívka v ledu", kde byl děj tak trochu přitažený za vlasy, dost předvídatelný a vyšetřovatelka Erika značně nevyrovnaná až "pošahaná". V této autorově druhé knize " Noční lov" mi Erika Fosterová již připadala mnohem vyrovnanější a profesionálnější. Také samotné téma knihy bylo velice zajímavé a nevšední. Díky neustálému napětí a strhujícímu příběhu jsem zvládla tuto knihu přečíst za pouhé dva dny! Pouze konec knihy se mi moc nelíbil. Nepochopila jsem, jak mohla vražedkyně tak rychle najít svého Vévodu. Během celé knihy byla velice chytrá, opatrná, vše neustále plánovala, na všechno se důkladně připravovala, ale v závěru knihy to skoro vypadalo, že se chtěla nechat chytit (nebo to autor potřeboval nějak urychleně ukončit?). Musela přece vědět, že když policie vypátrala Vévodu, bude si ho hlídat! Také nevím, proč ho vlastně zabila, když on její totožnost nemohl znát a nepředstavoval pro ni tedy žádné riziko. Přesto knihu hodnotím velice kladně, protože děj a celkový dojem byl prostě skvělý. Zcela určitě si přečtu i další knihy od tohoto spisovatele.

Rachel753

Výborný autor - výborná detektivka! Příběh se čte jedním dechem. Jak začnete, nemáte šanci přestat a jít dělat cokoli jiného. Úplně vás to pohltí. Hlavní hrdinka Erika Fosterová má skvělou povahu, přímo určenou pro policistku - svou prostořekou pusou si dokáže vydobít svoje. Líbí se mi, že sází na svůj instinkt a téměř vždy jí to vyjde. Přála bych jí, aby našla lásku v Petersonovi, zasloužila by si být milována potom, co ztratila tragicky muže. Skvělá knížka, nelituju koupě a určitě si jí přečtu znovu :-)

Dashmo

Dalsia skvela Bryndzova kniha!a Erika je super zenska.snad sa da dokopy s Petersonom

Lóra1961

První kniha, co jsem četla od Bryndzy. Na to, jaká jí předcházela pověst, mne kniha zklamala. Zvláště některé nevysvětlitelné dějové zvraty. Mnoho slov, nastavovaná kaše, ale věřím, že svého čtenáře si najde.

KatkaK13

Opravdu hezky napínavá a vystupňovaná detektivka. Jedna dějová linie zaručí dokonalé udržení pozornosti a máte chuť pořád dál a dál otáčet stránky. S Erikou Fosterovou sympatizuji a její postava se vyvíjí. Na prvních stranách knihy jsem si říkala, že autor trochu polevil a není tak dobrá, jako první díl. Ale nebyla to pravda. Rozhodně sáhnu po dalších autorových knihách. A protože jsem měla teď smůlu, sáhnout na dost nepovedenou detektivku, napínavosti a zápletky si vážím o to více a dávám 5 hvězd.

Zanytko

Super napsané, hltala jsem každý kousek.

HYPNOS88

Velmi čtivé pokračování skvěle rozjeté série.

mudr_teena

U prvního dílu jsem byla naštvaná (i když minimálně :D ), že jsem vlastně už od třetiny knihy tušila kdo je vrah.
SPOILER
U této knihy mě potěšilo, že jste se s vrahem seznámili ihned na začátku a snažili se pochopit proč se to všechno děje. Velice mě zaujalo vykreslení postav. Stephen, Sparks a Oakley. Tři pro mě nenáviděné postavy :D Ale asi to tak má být.
Možná ještě lepší než díl první.

Tynule

Psaní autora se mi zda velmi podobné od dílu prvního aspoň v nějakých částech. Jinak kniha se mi četla velice dobře a oceňuji vybranou tématiku co se týče homosexuálů a výběr vraha i styl vraždění

Matylda95

Oceňuji, že jsem po dlouhé době narazila na detektivní knihu, kde je hlavní vyšetřovatelem/postavou žena. Erika mi svou povahou (neúctou k nadřízeným) připomíná Harryho Hola (od Jo Nesba). Za mě skvělé oddychové čtení.

TrueBookworm

Čtivá, napínavá, překvapivá. Vše, co si od daného žánru můžete přát.

Denisa232623

Další super počtení od Bryndzy. Neměla takový spád jako moje první přečtená kniha od tohoto autora “Do posledního dechu”, ale moc se mi líbila. Nebýt komentářů na databázi tak nevím poslední oběť Nočního lovce. Měla jsem jiný typ..

Elčokča

Super čtení.
SPOILER!
Chybělo mi vysvětlení, jak Noční pták vypátrala Vévodu. On ji vypátrat nedokázal a nikdy si navzájem neprozradili jména ani adresy...