Osudné svědectví

Osudné svědectví
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501102/bmid_osudne-svedectvi-APt-501102.jpg 4 1607 1607

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

astra3
19.01.2023 5 z 5

Erika nezklamala. V osobním životě se trochu plácá, ale vyšetřovatelka je dobrá. Doporučuji.

Termaap
17.01.2023 4 z 5

Mám přečtené všechny předchozí díly s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou a tento nejnovější jsem si jako jediný z celé série poslechla v audioknižní podobě. Martin Stránský je sázka na jistotu, jeho hlas se mi asi nikdy neomrzí.

Poslední dobou se vydává spoustu sérií se zajímavými i méně zajímavými vyšetřovateli a já už se v nich začínám trochu ztrácet. Přiznám se, že ani nechci začínat nějakou další, protože se mi pletou dohromady. Robert Bryndza má ale postavy buď velmi velmi zapamatovatelné nebo je na začátku každé další knihy velmi dobře a přitom nevtíravě připomene. I když není nezbytné číst knihy ze série postupně (jednotlivé případy spolu nesouvisí), kvůli znalosti vývoje vztahů mezi hlavními hrdiny je to dle mého lepší.

Nejvíce se mi na tvorbě Roberta Bryndzy líbí asi ta čtivost a takový čtenářsky srozumitelný popis celého průběhu vyšetřování. Žádné záludnosti, žádné pro mě nudné technické či politické složitosti. Čte/poslouchá se to samo. Navíc jsou mi Erika a její tým prostě sympatičtí, fandím jim jak v pracovním tak soukromém životě, nejspíš mi (jak se tak říká) přirostli k srdci:).

Iveta701
17.01.2023 5 z 5

Zase skvělá detektivka s Erikou

studentice
16.01.2023 4 z 5

Knížka se mi líbila, hvězdičku však odebírám za konec, který byl na mě ukvapený a nereálný.

KatyM.
16.01.2023 5 z 5

Další velmi povedený díl série s Erikou a jejím týmem. Výborné jako vždy, už se těším na další díl.

stejsdan
16.01.2023 5 z 5

Pan Bryndza má úžasnou schopnost mě držet do poslední chvíle v napětí. Příběh je hodně spletitý, s mnoha osobami, které potkávají různé nečekané situace. Erika a její tým je ale stále stejný, mě tedy knížka nezklamala, naopak. Navíc se zdá, že Erika potkala sympatického muže, zabydlela se... určitě doporučuji.

Pája699
16.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Pááááni, jak já jsem se po tak dlouhé době těšila na nový případ Eriky :-) V paměti mi tedy muselo zašrotovat pár koleček, abych si vše vybavila a naladila se na vlnu tohoto vyšetřovacího týmu. Začátek super, ale postupem to ztrácelo ty pomyslné grády. Krátké kapitoly utíkají jak nic a ani se nenadějete a je konec. Pachatele také není nijak těžké uhádnout. Jsem ráda, že Eriky život se začíná ukotvovat…nový dům, kocour a bývalí přítel ze Slovenska…Jsem zvědavá, co přinese další díl .-)

bigben
15.01.2023 4 z 5

Tuto sérii mám radši než Kate Marshall. Erika je pro mě zajímavější hlavní hrdinka, která dost vydrží...knížka klidně mohla být delší:-)

Kamčučák
15.01.2023 3 z 5

Pana Bryndzu mám moc ráda, ale z tohoto dílu mám smíšené pocity. Kniha se velmi příjemně a rychle čte. Bohužel ale nepřišel žádný wow efekt. Jak někdo psal již v recenzích podemnou, je to takové psaní horkou jehlou.

Havrnka
14.01.2023 5 z 5

Přátelé, moc dobré!!! "Starý" dobrý Bryndza je zpět! Krátké kapitoly dávají ději spád a napětí, a to pan Bryndza umí. Doporučuji

Bla80
13.01.2023 5 z 5

já jsem další příběh s Erikou uvítala, všechny knihy s ní a jejím týmem se mi líbily a tahle nebyla výjimkou.

Dionýsos
13.01.2023

Já jsem tedy žádnou jeho knihu nečetla, ale Robert Bryndza je oblíbený autor mé maminky a každý rok jí ho pravidelně kupuji k Vánocům (obvykle je jeho nová kniha přeložena až v pozdním podzimu). Je to sice člověk od člověka, ale oproti manželům Keplerovým, Bryndza moji maminku nikdy nezklamal (čte pouze thrillery). Píši to sem proto, kdyby někdo váhal nad výběrem dárku. :)

EmillyT
13.01.2023 3 z 5

Nevím jestli je to způsobeno dlouhou prodlevou mezi posledními případy s Erikou, ale tento díl mi zatím přišel nejslabší, nejméně uvěřitelný a hlavně zbytečně překombinovaný. Nedařilo se mi pořádně se do příběhu začíst. Závěr mě docela překvapil, protože pachatele jsem neměla ani na seznamu podezřelých. Potěšilo mě, že se život Eriky uklidnil a stabilizoval - nový dům, kocour,...

chrudas
12.01.2023 5 z 5

Jako vždy super detektivní počteníčko. Opět velké napětí po celou dobu příběhu. Víc snad ani psát nemusím pan Bryndza prostě umí.

jitka7326
12.01.2023 4 z 5

Bryndza opět potěšil a nezklamal. Kniha se četla lehce, jen konec mi přišel uspěchaný. Osobní život Eriky mě štve, je citově chladná kariéristka.

krevetka79
11.01.2023 5 z 5

Bryndza opět nezklamal:-)
Jsem ráda, že je Erika zpět a opět to byl skvělý příběh.
Už samotný začátek mi naháněl hrůzu a bral dech .
Napínavé, čtivé, nejde se odtrhnout.
Krátké kapitoly jsou prostě super.
Už se těším na další knihy.

Anor505
11.01.2023 3 z 5

S panem Bryndzou mám poněkud komplikovaný vztah… u jeho knih se vždycky rozčílím, ale nakonec stejně sáhnu po další.
Že se Erika Fosterová chová jako citově plochý chlap, s tím už jsem se smířila. Že některé dialogy nedávají smysl, budiž, něco se mohlo ztratit v překladu. Že si kocourek George olizuje rty, to je úsměvné. Ale ty nesmysly a hrubé chyby v anatomii, které se v tomto dílu objeví vždycky s doktorem Strongem, to je lajdáctví, které mě opravdu zamrzelo.
Jinak byl případ fajn, pachatele jsem měla na seznamu hlavních podezřelých a závěrečná akční část byla výborná.

VeruMalfoy
11.01.2023 5 z 5

Tento zatím poslední díl jsem si opravdu moc užila. Mrzí mě, že ještě nejsou další díly, protože jsem si na postavu Eriky během série opravdu zvykla a to i na její různé vrtochy a špatné povahové stránky, koneckonců to vše dohromady dělá postavu celistvou. Moc se mi líbil vývoj této knihy a i to, že při tomto ději nebyla Erika úplně fit. I přesto však dokázala vyřešit případ. Do poslední stránky knihy byl děj velice napínavý, i když konec mi přišel takový useknutý. Ale třeba to prostě jinak nešlo nebo se to už autorovi nechtělo moc rozebírat, přišlo mu to zbytečné, což bych svým způsobem chápala. Doufám, že další díly budou brzy.

PetraBery
10.01.2023 4 z 5

Erika Fosterová na scéně již posedmé. Stejně jako předchozí díly rychlá jízda, kdy stránky jen ubíhají. Konec mi přišel hodně zbrklý, ale i tak se mi celý případ líbil.

niki777
10.01.2023 3 z 5

Na začátku jsem byla velmi nadšená, ale s každou další stránkou mé nadšení opadalo. Možná nastavil autor laťku moc vysoko a já jsem měla přehnaná očekáváná, ale za mne byla tohle jeho nejslabší kniha.