Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5761 5761

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

maryska09
02.02.2017 4 z 5

Jedna z lepsich detektivek z posledni doby. Pribeh se dobre cte a i kdyz ctenar brzy odhali vraha, rad si knihu precte az do konce. Vyhrady mam jen k sefinspektorce, mam dojem, ze pokud neni v novodobe detektivce vysetrovatel alkoholik, schizofrenik nebo v depresi nema sanci odhalit zadny zlocin. Navic se proti nemu musi vzdy postavit vedeni, jen aby se v zaveru ukazalo, ze mel od zacatku ve vsem pravdu. Zrejme uz minula doba seriozniho inspektora Colomba pripadne rady Vacatka. I pres tuto skutecnost knihu doporucuji

katicaj
01.02.2017 4 z 5

Detektivky jsem nikdy moc nemusela, ale tahle kniha se mi četla opravdu skvěle. Trošku mi trvalo než jsem se začetla a po první třetině mě to trochu přestalo bavit, ke konci to už dostalo spád. A celkově se mi kniha líbila. Postava Eriky se chová občas iracionálně a některé věci jsou dost nelogické. Příběh je napínavý a přináší zvraty, které čtenář neočekává.

Phewell
31.01.2017 4 z 5

Četla se téměř sama :) Je skvělá.

livana
31.01.2017 5 z 5

ze začátku mi chvílu trvalo, než jsem se začetla. Ale nakonec se z toho vyklubala velice pěkná detektivka. Sice nějaké pasáže jsem nepochopila, ale je to jen kniha.

lenule_k
29.01.2017 2 z 5

Od svetoveho bestselleru jsem cekala trochu vic. Oproti Nesbovi nebo Keplerovi vcelku slaby odvar. Hlavni hrdinka se chova zasadne iracionalne. Prvni pulku knihy jsem polykala horko tezko. Druha uz byla ctivejsi, zaver prekvapivy, ale trochu odflaknuty. Prumerna detektivka.

Bella09
28.01.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, lehce se četla. Ale některé technické detaily se zdají nereálné. Jako třeba klička na okně-ventilátor-ramínko na šaty.

ken-zo
28.01.2017 4 z 5

Čtivá kniha, nenudí, nějaké mouchy by se našly, ale jednoduše jedna z lepších detektivek.
Oceňuji nečekané a zároveň uvěřitelné rozuzlení, to se poslední dobou stává u detektivek málokdy.

sramkovamichala
28.01.2017 5 z 5

Skvělý děj, pořád se něco děje. Postavy zajímavé, závěr je napínavý a není ukvapený. Doporučuji!

Karelvovsik
28.01.2017 3 z 5

Slušná detektivka, děj pěkně odsejpá, ale musím říct, že tam pár nelogických míst bylo.

denisa7776
27.01.2017 4 z 5

Kniha mi přišla zprvu moc zdlouhavá a v prvních kapitolách mě moc nezaujala, ale potom se to velmi napínavě rozjelo a od té chvíle jsem knihu ani odložit nechtěla.

regulax
27.01.2017 5 z 5

Doporučuji. Čtivé krimi ze společenské smetánky a politické korupce. Propletenec dnešní doby. Příjemná změna, kdy vyšetřovatelem je žena.
*SPOILER!*
Pozor na větrací mřížky, cesta vede tam i zpět :-)
Sebevražda svědka v přítomnosti policie.
Vrah vraždí kudy chodí a policajtku, která ho usvědčí, nechá živou, jen omráčenou?!

Atak
27.01.2017 5 z 5

Dávám 5 z 5 úžasně napsané. Gradovalo to až do konce a vraha jsem našel až pár vět před odhalením, asi ze mě Sherlock Holmes nebude :D

loskatos
27.01.2017 2 z 5

Tak trošku nedospělá detektivka - kniha i detektiv šéfinspektor Fosterová. *=SPOILER=* Komisařka dělá neskutečně hloupé chyby, její vedení také, neuvěřitelná linie "okamžité 100% důvěry jejího nového týmu, který jí věří po 2 setkáních a pár jejích slovech, jak kdyby se znali 10 let.
Autor neumí zcela věrohodně prokreslit postavy a také jejich vlastnosti.
Ze zvědavosti si přečtu ještě další knihu od tohoto autora, ale nebudu mít valná očekávání. 2 a 1/2 *

makke
26.01.2017 5 z 5

Byla jsem velmi mile překvapena, jak je Dívka v ledu čtivá. Zvládla jsem ji za jeden den a už se těším na pokračování.

ivousekk
26.01.2017 4 z 5

Povedená detektivka. Opět byla taková, jak si představuji, a to, že do posledních stran nevím, kdo je vrah :) Bavilo mě rozplétání toho, kdo za vším vězí, zajímavá byla i druhá linie ze strany vraha.
Jen mi už trochu začíná vadit, že ve skoro každé detektivce je vyšetřovatel po nějaké šílené osobní tragédii, nebo má nějaké hrozné trauma se kterým se těžce vyrovnává. Jako člověk v běžném životě vlastně skoro nefunguje, ale v tom pracovním jede na 100 % i když nejí, nespí a při životě ho drží cigarety/litry kávy/alkohol...

Kalina
26.01.2017 5 z 5

Za mě, skvělá kniha. Děj se odvíjel bez zbytečného protahování. Erika Fosterová je výborný detektiv, který se nenechá zastrašit elitou. Mohu jedině doporučit k přečtení.

Šárka5875
25.01.2017 5 z 5

O knize jsem toho slyšela mnoho ještě před tím, než jsem se pustila do čtení. Měla jsem tedy dost veliká očekávání, která byla do puntíku naplněna. Robert Bryndza nám předložil vynikající, svižný příběh plný napětí. Opravdu jsem byla napnutá od samého začátku až do konce. Bavily mě postavy, které jsou naprosto uvěřitelné a reálné. Skvěle propracované jsou nejen hlavní hrdinové příběhu, ale i ti trošku méně důležití. Já můžu jedině doporučit.

Katerinasmoliko
24.01.2017 5 z 5

Výborná knížka, napínavá až do poslední chvíle.

katka.oo
24.01.2017 4 z 5

Kvalitní detektivka, ale přes velkou reklamu jsem od toho čekala asi něco víc, dobře se četla, děj měl spád, hlavní postava celkem sympatická, ale stejně mi tam ještě něco chybělo. Uvidíme s čím přijde autor dál :-) ráda si další pokračování s Erikou přečtu :-)

Marselle
23.01.2017 5 z 5

S touto knihou jsem naprosto spokojená. Byla čtivá, napínavá, a do poslední chvíle jsem netušila kdo má smrt mladé Andrey na svědomí.
Rozuzlení pro mě bylo trochu šokem, čekala jsem že je pachatelem tohoto činu úplně někdo jiný.
Knihu určitě doporučuji, nudit se rozhodně nebudete. Musím také pochválit krásnou mrazivou obálku knihy.