Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5722 1532

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

zujir
27.11.2017 4 z 5

Pěkná. Čtivá. Těšila jsem se a nezklamala. Dala bych čtyři hvězdy, kdybych to uměla..;-(

Illaa
27.11.2017 3 z 5

Klasická detektivka. Četla se sice příjemně, ale nic extra výjimečného to nebylo. Další knihy tohoto autora si časem ráda přečtu.

cvaldik
26.11.2017 5 z 5

Moje první detektivka. Už dlouho jsem nepřečetla knížku za pět dní. Doporučuji

Booky84
26.11.2017 5 z 5

Čtivá detektivka, ze začátku se mi příliš nelíbila hlavní hrdinka, ale jak jsem četla dále, tak už mi tak hrozná nepřišla. Jsem zvědavá na další příběh.

muchomurka
23.11.2017 3 z 5

Začátek byl velmi unylý, zdlouhavý a nepříjemný. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, ale postupem času se to obrousilo. Detektiv Marsh byl bezpáteřní a neskutečně mě vytáčel. Chce, aby Erika vyšetřila vraždu a přitom jí půlku informací nedá, zakazuje jí se ptát a vyšetřovat a chce zázraky. Jsem doufala, že si to na konci odskáče.
Cca od poloviny knihy byl děj plynulejší a čtivější, dokonce jsem začala být zvědavá, kdo je vrah a jaké má motivy. Na to, jak autor budoval atmosféru, konec byl příliš rychlý, jak kdyby to už chtěl mít z krku. Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Uvidím, zda se to v dalších příbězích zlepší.

Katie46
22.11.2017 5 z 5

Detektivky moc nečtu ale tato mě zaujala na první pohled. Myslela jsem, že jí budu nějakou chvíli číst ale přečetla jsem jí jedním dechem. Děj byl poutavý, příběh pro mě nepředvídatelný. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a překvapilo mě, pak jeho odhalení.
Pro mě dobrá kniha, čtivá a poutavá. Rozhodně se pustím do dalších dílů u Erice Fosterové.

LaMila
22.11.2017 5 z 5

Jedna z těch lepších detektivek které jsem za poslední dva měsíce přečetla a že jich bylo dost. Nezklamala, naopak krásně se četla, žádné zbytečné zdržování. Napínavé. Skvělé rozuzlení případu. Určitě si přečtu jeho další knihy.

rubit
22.11.2017 3 z 5

Dívka v ledu o něco lepší než Noční lov. Ale pro mě stále takový průměr, nenadchne, neurazí. Styl psaní Roberta Bryndzy mě moc nezaujal, já mu to prostě nevěřím, chování Eriky Fosterové mě přijde nesmyslné, neadekvátní situacím. Od těchto knih jsem čekala více.

jasnyj
21.11.2017 5 z 5

Skvěle napsaná strhující detektivka. Napětí od začátku do konce. Žádné zdlouhavé popisování postav a okolí. Krátké kapitoly. Nečekané rozuzlení. Že inspektorka je původem slovenka, je fajn :) Vřele doporučuji. Pouze pět hvězd je málo...

m.valova
16.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila,určitě si přečtu i další díly,jediné co mi vadilo opakované odvolávání z případu a tím pádem děj nabral na obrátkách až ke konci.

anna6021
16.11.2017 4 z 5

Možná jsem čekala trochu víc... Nicméně detektivka na úrovni, jsem zvědavá na další knihu od tohoto autora

rlupinek
15.11.2017 4 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, jenom jsem byl místy na pochybách, jestli je šéfinspektor detektiv Fosterová opravdu tak dobrý policista, když vyšetřuje mnohonásobnou vraždu beze zbraně, nebo ji alespoň není schopná použít a snaží se na sériového vraha zapůsobit vlídným slovem... Dále jsem byl v rozpacích, ačkoliv nejsem odborník na počasí v Anglii, že i když se děj odehrává v zimě (leden, únor), je poměrně často bouřka s hromy a blesky.

Mindy
14.11.2017 3 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, musela jsem se trochu nutit do čtení, ale druhá polovina knihy to zachránila, dobrá detektivka.

amanda99
14.11.2017 4 z 5

První knížka od tohoto autora a supr,napínavé,čtivé,nedala se snadno odložit.

eiramka
12.11.2017 4 z 5

Začnu chválou: napínavá detektivka, děj má rychlý spád, postavy jsou zajímavé, prostředí atraktivní, Erika má docela slušně našlápnuto k tomu, že se k ní lidé budou rádi vracet. Přiznávám, že jsem knihu přečetla za pár dní, i když je to pěkně tlustá bichle :) Po dočtení mám i pár výtek - s Bryndzou musíte přistoupit na jeho způsob hry - jistou disproporci uvěřitelnosti - na jedné straně se dodržují pravidla a procedury do detailu a pak inspektorka udělá (a to několikrát) něco, co by nikdy udělat nemohla (nesměla). Ale co už, je to jen detektivka, že :)
Překlad - oslovení policistů "Důstojníci" mi prostě rve uši.

bezzink
11.11.2017 4 z 5

Za me o trochu lepsi kriminalka nez prumer, takze tak nejak 3,5. Nektere otazky nebyly dostatecne zodpovezeny. Mam rada, kdyz jsou motivy vraha ''logictejsi'', jako lze videt u knih Chrise Cartera nebo Jefferyho Deavera.
SPOILER - vrah mohl byt chytrejsi, anebo je to nedomyslene autorem? Proc dam psanicko do kapsy vysetrovatelky a navedu ji tak na moji stopu?
Nevim, obcas mi to zkratka prislo nedomyslene, ale 4 hvezdy si to zaslouzi, melo to spad a ctivost.

karavela
10.11.2017 5 z 5

Skvělá a strhující detektivka,od které jsem se nemohla odtrhnout.

kleo9554
09.11.2017 4 z 5

Asi už jsem přečetla příliš mnoho detektivek, protože mě hned napadl vrah :-) Četlo se to dobře a rychle. Hezdká oddechovka.

JAG
08.11.2017 5 z 5

Pokud má detektivka víc ne 400 stran, jsem obvykle skeptická a obávám se, že bude natahována zbytečnými vsuvkami a podepíše se to na spádu děje. Ale tohle není ten případ! Tohle krimi je tak reálné a přesvědčivé, jako málo které. Erika Forsterová si mě naprosto získala. Pro jednou detektiv, který nechlastá a má sice na duši stín, ale je "normální":-) Tleskám a těším se na další knihy ze série.

Zdeničkačteráda
07.11.2017 5 z 5

Kniha je skvělá, čtivá, napínavá, přečetla jsem ji jedním dechem! Autor mě moc baví.