Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.32661

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Cosmopolis

Viviana-Mori
předevčírem

Mně se kniha líbila, četla se dobře. Je to taková thrillerovská klasika, se všemi klady i se vším klišé, které tento žánr nabízí. Jsem zvědavá na další díly.

kuky921

Pěkná detektivka, která se výborně čte. Měla jsem vytipované dva možné vrahy a trefila jsem se. Erika mi připadala jak buldozer.

Skalara

Tato detektivka mě začala bavit hned od začátku a vtáhla mě do děje. Nevraživost jednoho policisty s Erikou a chování privelogovaných osob vůči ní... Strašně se mi líbila posatava Eriky, která si prostě udělala to, co jí připadalo správné a šla i přes mrtvoly :D Nerespektovala žádné příkazy a díky tomu vyřešila případ :D

Detektif

Škoda papíru - to bylo první, co mě při čtení napadlo. A že se ho bylo! Knížka by se přitom v pohodě vešla do 200 stran. Myslím, že kdyby v době jejího vydání nebyly na každém kroku plakáty a reklamy, tak si nikdo ani nevšimne, že vyšla. Asi proto potřebovala tak masívní podporu. Skutečně nechápu všechny ty pochvaly a pětihvězdy, znám tolik lepších knih! Tahle neměla hlavu ani patu.

emater

Tuto knihu jsem přečetla jednim dechem. Děj byl plny napěti,které se stupňovalo. Dalši dily si rozhodně nenechám ujit. A hlavne sympatizuji s detektivkou Erikou :)

bookworm90

Skvělá kniha, která se četla prakticky sama. Příběh má spád i napětí, takže Vás hned nepustí. Líbila se mi plynulost děje, která postupně gradovala vysetrování až do jeho odhalení pachatele. Ve srovnání s jeho dalšími knihami se mi zdá, že právě tato autorova prvotina je nejzdařilejší detektivkou.

jana1941

Velmi čtivá a napínavá kniha. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah ...

oleg

Nechala jsem se zlákat kladnou recenzí a udělala jsem dobře,jak byl čas seděla jsem u knihy a hltala jsem příběh,autor už je v oblíbených a jdu na druhou v pořadí-zkrátka super

DejnaDee

Jedním dechem jsem četla Dívku v ledu a za mě naprosto úžasná četba. Mělo to vše co by správná detektivka měla mít. Napětí bylo na každé stránce a závěr strhující.

xnova58

Velmi čtivá a napínavá detektivka. I když už v půlce knížky jsem vraha odhalila, závěrečné rozzuzlení bylo překvapivé. Všem mohu doporučit. Chystám se na pokračování příběhu Eriky. :)

renefer

Můj první e-book, čtivé, moc podezřelých nebylo, takže pachatel byl celkem jasný, kromě konečně zapojení dalších zúčastněných...

1bublina

První jsem četla Chladnokrevně, které většina čtenářů označovalo jako nejlepší v sérii. Měla jsem tedy obavu, že 1. díl nebude tak dobrý. Musím ale napsat, že se mi Dívka v ledu asi líbila víc než 5. díl. Erika mi byla mnohem sympatičtější a hodně jsem jí fandila - hlavně když jí nadřízení podkopávali nohy. Opravdu čtivý styl psaní, žádná hluchá místa.
Četla jsem si cestou do práce v MHD a přejela jsem o jednu zastávku :)

ellypusik

Velice čtivé a poutavé. Do poslední chvíle jsem si vrahem nebyla vůbec jistá! Krásně spisovatel ukazuje lakomství lidí. Co z člověka dokáží peníze udělat.

cenichajda

Ze zacatku to bylo takove vlacne, pomale, rikala jsem si ze 3* budou v pohode. Moc jsem nechapala, proc je to takovy hit. Ovsem, v jisty okamzik se to zlomilo a kdyby uz nebylo 12h a ja porad nelezela v posteli, docetla bych to. Takhle jsem si musela dat nucenou pauzu :D
Ovsem zaver byl proste dokonaly. Melo to spad, tempo a ikdyz se nektere veci daly predpokladat, nevadilo to.
Za me jednoznacne plny pocet.

mrtn

Jako první díl určitě nadprůměrné. Divím se, že to ještě není zfilmováno. Úplně se to nabízí. Na pokračování se těším.

Morfyk

Kniha mě úplně pohltila i když jsem četl určitě lepší, dávám 5 hvězd. Opravdu doporučuji.

sheylka

V dnešní době lehce nadprůměrná detektivka, ale nemohu se zbavit pocitu, že ačkoliv je hlavní hrdinka žena, autor ženy příliš v lásce nemá (a to nenarážím na jeho homosexualitu)... Z počátku mi přišlo, že se jedná o pokračování a byla jsem překvapená, že takhle opravdu začíná první díl, ale třeba si jen autor nechává zadní vrátka pro další dílo, kde se budeme moci těšit na Eričin flashback. Neubránila jsem se však srovnáváním s Keplerem a Larssonem a trochu mi vadila Robertova neustálá snaha o psychorozbory všeho a všech.

KattyV.

Jeden volnější den jsem využila na přečtení této knihy.
I když upřednostňuji chlapy jako detektivy, tahle Erika mi vůbec nevadila.
Rozhodně si přečtu i další díly.

Rea1307

Toto je moje první kniha od autora. Nečekala jsem nic převratného ale páni to bylo něco. Kniha je velmi čtivá. Hlavní hrdinka je sympatická a fandila jsem ji od samého začátku. Kniha se více než hlavní hrdinkou zabývá jednotlivými vztahy a vlastnostmi obětí a podezřelých. Ocenila bych v dalších dílech nějaký citový či mentální posun Eriky ale jinak opravdu nemám co vytknout. Mě se to moc líbilo.

Neami2

Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Řadím se do kolektivu fanoušků autora. Příběh byl zajímavý, čtivý, do samého konce jsem nemohla odhadnout, kdo je vrah. Příběh odkrýval i realitu toho, že když máte peníze a moc, máte v ruce celý svět.

monika4848

Skvěle napsané. Četla jsem se zatajeným dechem a hned se vrhám na další. Rozhodně doporučuji.

heavy66

První případ detektiv šéfinspektorky Eriky Fosterové vypadá jako pokračování díky častým zmínkám předcházejících událostí. V Londýně neprší, ale mrzne, a příběh připomíná Muže, kteří nenávidí ženy, nicméně Erika je i přes veškerý nedostatek disciplíny, dodržování předpisů a úcty k nadřízeným, mnohem normálnější než Lisbeth Salanderová. Příběh (a nejenom tento) je plný postav elegantních mužů s upraveným obočím a pevným zadkem, a nehezkých, většinou obtloustlých, špatně oblečených a ostříhaných žen. Je to nezvyklé, ale holt každý jsme nějaký! Více mi vadí, že autor používá princip „deux et machina“, tj. řeší neřešitelnou situaci v ději zázračným zásahem na poslední chvíli a bez logiky. To do dobré detektivky nepatří. Celkově pro mě průměr!

martinstefko

Nemyslím si, že by byl Robert Bryndza jakkoli dobrý autor detektivek. Místo toho, aby kniha „Dívka v ledu“ kladla důraz na dobře vypointovanou zápletku, jsou zde důležitější sociální problémy, které jsou například okolo tématu společenských tříd zbytečně akcentovány. Styl je příliš popisný, kdy velká část slov je navíc. Jako detektivka to má svou gradaci, ale postavy jsou nepříjemné, policejnímu vyšetřování a jeho postupu jsem nevěřil. Pokud chcete skutečně kvalitní detektivní thriller s výbornou hrdinkou, přečtěte si raději sérii s Katie Maguire od Grahama Mastertona.

KnihomolkaMari

Kniha byla opravdu velmi čtivá, napětí v knize zlehka stoupalo už od začátku, avšak nijak si mě nepodmanil styl psaní, ani hlavní hrdinka. Hlavní zvraty a odhalení vraha mě rovněž moc nezasáhlo, tak nějak jsem to čuchala. Vykreslení postav a prostředí bylo vcelku dobré, ale přeci jen mě kniha trochu zklamala, asi jsem měla velká očekávání. Knihu tedy hodnotím jako dobrou a jsem zvědavá na další díl, snad mne víc nadchne.

Janina05

Vánoční dárek , který nezklamal.Kniha se četla dobře a po odložení jsem měla chuť číst dále. ..Ráda sáhnu po další od tohoto autora .

Mateo67

Oddechovka, ale na úrovni. Četla se sama, pomohla zapomenout na starosti a nesnáze. 4 hvězdičky, protože 5 si nechávám pro knihy typu, kdy člověk zůstane “štronzo”. Četla jsem ji jako třetí od Brynzy a asi se mi líbila nejvíc, hlavní hrdinka mi zde byla sympatická tím, že působila mnohem víc lidsky a netlačila tolik na pilu jako v dalších dílech.

Kamilajares

Přečetla jsem knihu jedním dechem, úžasná :))

kellishova
31.12.2018

Příběh je čtivý a napínavý, ale postava Eriky Fosterové je pro mne záhadou, chvílema je za velkou drsňačku, co se ničeho neboj a chvílema ji dokáže rozplakat každá maličkost. Asi mám radši knihy, kde je hlavní hrdina mužskej :)

worstway
30.12.2018

Knihu jsem přečetla snad za dvě tři odpoledne, děj měl spád a gradaci. Co se týče vraha a motivu, tam se cítím trochu čtenářsky ochuzena a v tomhle směru příběhu jsem čekala víc. Suma sumárum čtivá a dobrá detektivka, kterou bych určitě druhým doporučila, ale jako senzaci svého druhu bych ji u toho neprezentovala. :)

LittleK
29.12.2018

Bavilo mně, že jsem po dlouhé době ve skrze stejných hlavních hrdinů narazila ne jednoho, vlastně jednu, která není prvořadě otravná, alespoň dokud si na ní čtenář nezvykne. Trochu mě místy rozčilovalo, jak jí každý házel klacky pod nohy, ale jako každý správný hrdina se tím nenechala odradit a člověk jí musel fandit už od začátku. Příběh byl čtivý, konec měl spád, možná utekl až příliš rychle. Také bych ocenila hlubší pohled vraha nebo oběti, ale vyloženě tam nechyběl. Suma sumárum bych knihu doporučila jako dobré čtení a jistě se pustím i do dalšího dílu.