Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.22037

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

Milky92
včera

Knihu doporučuji. Čtená jednim dechem, od začátku do konce :-)

AnettO
předevčírem

Po Kyvadle od A. Hamdyho jsem se už možná lehce skepticky pustila do tohoto díla (Kyvadlo pro mě byla bomba). Už po několika kapitolách bylo jasné, že skepse na místě nebyla a kniha byla skvělá! Má spád, děj není lehce předvídatelný, napnutá jsem byla od začátku až do posledních kapitol před odhalením! Přečteno jedním dechem. Doporučuji!

Kláraaa20

Knížka byla velice dobrá, zajímavá a občas překvapivá můžu jen doporučit

Slaďoška

Velice čtivá knížka, která Vám nedovolí se odtrhnout. Za mě 5 hvězdiček z 5.

JanaD1974

Super knížka, jen tak dále. Kniha je napínavá a velmi čtivá.

ZuzanaHabi

Co si budeme povídat, jako každý, mám ráda Nesba.
Ale tohle byla naprostá pecka!
Napínavé, čtivé a vraha neodhalíte skoro až do konce (motiv už vůbec ne). Tato kniha se autorovi neuvěřitelně povedla a zasloužila by si zfilmování!

Awča

Kniha má spád, chytila mě. Erika mi možná napřed trošku lezla na nervy, ale alespoň nebyla nudná a předvídatelná. Jasně, byly tam některé věci, které by měl čtenář brát s nadsázkou, ale nebylo to na závadu. Styl autora se mi líbí, přečetla jsem všechny doposud vydané díly série.

Janniska

Super čtení,dobře napsáno,čte se samo.Eriku Fosterovou sem si oblíbila

Agatha84

Velmi průměrná detektivka s překombinovaným dějem,uhádnutelným vrahounem a celkově mimořádně nesympatickými postavami. Erika Fosterová se občas chová jako cvok a fakt pochybuji,že by jí tolik průšvihů prošlo. No nic,třeba jsem zklamaná jen proto,že šlo o prvotinu a autor se dále vyvíjí a zlepšuje. Až si od Eriky oddechnu,zkusím pokračování.

esfinge

Kniha se mi cetla dobre, ale tak nejak neco mi tam nesedelo...mozna malo napeti...nicmene urcite si prectu Nocni lov.

zlinissi

Kniha mne úplně neoslovila. Chybělo mi tam víc napětí, spád, hlubší psychologie postav. Autor tak nějak klouže po povrchu, ke konci se mi děj zdál hodně překombinovaný.

Nunynka

Trošku mi stylem kniha připomíná Deavera. A vzhledem k tomu,že Deaver patří k mým oblíbencům,tak musím dát pět hvězdiček. Napínavé a i vrah překvapivý. Mělo to spád a kniha byla napínavá.

plachosrst

páni, to byla ale blbost. kniha plná ohraných klišé a nelogičností. v pasazi, kde eriku prepadne vrah doma (který po ní samozřejmě jde!), jsem se musela pousmat, ptz mi bylo uplne jasne, ze nekdo zazvoni na zvonek. a uplne nahodou navsteva v jednu rano, proc ne. mobil se nenajde, ale uplne nahodou se zrovna objevi v bazaru. nejsou dukazy na tele obeti, ale uplne nahodou se po x letech najde vlas. nikdo nemuze nic najit, ale znenadani jsou vsichni ve vazbe. peterson skoci neohrozene z helikoptery rovnou pod vodu a podari se mu behem chvile otevrit dvere potopeneho auta, tlak netlak, plice neplice. pribeh ze slepeneho hrnce uplne mimo. jestli tam andrea sedela s blondynkou a tmavym muzem uz se nikdy nedozvime. sebevrazda kardosove taky uplne mimo. otec, ktery kryje syna, co mu zmasakruje dceru, jen aby neprisel o postaveni - blbost, kazdy by si to sel radsi hodit. nemelo to napeti, nemelo to originalitu, nemelo to naboj, nemelo to nic, docitala jsem to s ocekavanim jaka blbost se jeste objevi. vysetrovatelka lesba, patolog gay, dalsi postavy maji slovenske koreny, autor se nezaprel. mam doma jeste treti dil, ale vubec se mi nechce cist. docela vtipna byla debata mossove s temi chlapy u kanalu.

domino2002

Skvělá kniha, podobná jako od Angely Marsonsové a její Kim Stoneová,....... doporučuji

romanka26

Moje první kniha od tohohle autora a moc se mi líbila. Od čtení se opravdu nedalo odtrhnout. Jak tu někdo píše, že věděl od začátku, kdo je vrah, tak já netušila až do konce a byla jsem překvapena :) Už se chystám na další knihy autora.

verca0794

Když začnete číst, musíte číst dál a dál, už se neodtrhnete. Robert Bryndza se stal mým nejoblíbenějším autorem. Už se těším na další pokračování Eriky Fosterové.

Toňula

Knihu jsem přečetla jedním dechem, děj má spád a napětí, hrdinka je sympaticky lidská, žena s chybami i silnými stránkami, postupně rozplétající záhadu smrti "dívky v ledu". Už se těším na další případ Eriky Fosterové..

pepa4081

Během týdne jsem přečetl Dívku v ledu, Noční lov a Temné hlubiny, proto zhodnotím všechny knihy najednou.
MOC se mi líbily. Styl jakým jsou napsané mi opravdu sedí. Detektivky jsou napínavé, zápletky neotřelé, neobsahují nadbytek morbidních podrobností a soukromí život hlavních postav je líčený bez zbytečně dlouhých pasáží. I když mají knihy okolo 400 stran, nejsou v nich hluchá ani nudná místa. Hlavní vyšetřovatelka Erika je sympatická, vždy čekám, co zase vyvede. Také je mi sympatický její boj proti kastovnímu systému v Anglii. I když jsem vždy předem uhodl pachatele, až do konce jsem byl napnutý, kdo mu pomáhá a proč vlastně vraždí. Jen jednu malou poznámku: nezdá se mi, že by v Anglii žilo tolik homosexuálních párů, kolik se jich v příbězích vyskytuje.
Pan Bryndza je po nějaké době autor, jehož knížky si rád přečtu za čas znovu a už se těším na další.
Nanejvýš uspokojivé.

Stenny1

Pěkné čtení

CatherineH.

Skvěle napsaný detektivní román. Knihu jsem přečetla za necelé dva dny jedním dechem. Výborně zpracovaný děj ,postavy , .... Autor mi ponechal v srdci, že lidé na okraji společnosti nemusejí být jen z rodiny alkoholiků, aj. Ale i děti pečlivě vychovávajících rodičů, kteří sami chtějí do světa za kariérou - myšleno v příběhu prostitutek.

Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová mi byla sympatická . I když v práci se chovala silně emočně tak jinak byla zlomená ze ztráty svého manžela. Je mi líto, co se jí stalo. Jsem zvědavá jestli v dalších dílech bude vyprávěno, proč ten minulý případ měl tolik policistů mrtvých včetně jejího manžela.

Taky jsem se u knihy nasmála. Například slovní výstřelky mezi Fosterovou a Sparksem. Jsem zvědavá jestli v dalších dílech jeho nabručená postava bude.
A taky přátelství mezi Massovou, Pertersonem a Fosterouvou. Vypadá, to že mají jen mezi sebou pracovní styk, ale mě to přijde, že se z nich pomalu stávají přátelé. Tak uvidíme jestli mám pravdu. Určitě po dalších dílem sáhnu snad zanedlouho.

Makii

Přečetla jsem to hodně rychle, možná až moc. Velice dobrá detektivka, i když hlavní hrdinka je trochu nesympatická a to, co si dovolovala během vyšetřování bylo dost přitažené za vlasy. Kniha ve mně zatím nezanechala hlubší dojem, ale určitě si přečtu i další díly.

momo79

Moje první kniha od tohoto autora a už se dívám po dalších....super čtení :)

danka13

Kniha se mi moc líbila, určitě si přečtu všechny knihy tohoto autora.

Kristyna_M64

Moc se mi líbilo. Děj byl napínavý, lehce napsaný a nepředvídala jsem ho. Překvapoval mě jeho vývoj i samotný závěr. Erika mi byla sympatická od začátku a její smutný příběh vnášel do knihy další rozměr. Za mě povedená knížka a ráda si od pana Bryndzy přečtu další.

Dashmo

veľmi sa mi to páčilo..taký prirodzený priebeh deja, nič nasilu. páčilo sa mi, ako autor pracuje so smútkom Eriky (strata manžela) - takže som si aj poplakala. a som rada, že Erika nakopala prdel tomu Sparksovi..ten ma fakt (s prepáčením) sral

martinasudová

Pro mě velice "příjemná" knížka. Od půlky jsem se nemohla odtrhnout...konec pro mě zbytečně delší.

lenka7679

Robert Bryndza dokazuje, že je skvělý spisovatel, jeho knihy se čtou jedním dechem. Skvělý námět, zpracování, prostě na jedničku.

ladyka

Od knihy jsem čekala "víc", hlavně komplikovanější zápletku, větší napětí (na to jsem čekala až do půlky knihy, kdy příběh nabral konečně větší spád), propracovanější podání.. Překlad hodnotit nemohu, četla jsem v originále. Knize ovšem nelze upřít, že je čtivá a styl autora dokáže zaujmout. Za bestseller bych ji asi neoznačila, ale lepší průměr ano a určitě si přečtu další díly.

Nelasp

Kniha byla velice čtivá, stránky ubývaly samy, moc se mi líbila, zajímavé prostředí i samotná zápletka. A to nutno podotknout, že detektivky nejsou žánrem, který bych běžně četla. Z dojmů: Že byl vrahem ten, kdo jím byl bych pochopila, ale nepochopím všechny ty, kteří toho psychopata takovou dobu s takovou námahou kryli.

Anne123

I když jsem knihu četla s velkými pauzami, tak jsem se do ní zvládla začíst. Dobře vymyšlený příběh, postavy i zápletka, Kniha určitě stojí za přečtení a já si vystojím frontu na další díl :)