Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.32464

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

lmn
dnes

napínavé, zajímavé...těším se na další knihy

lee5747
18. listopadu

Za mě super, povedené čtení, ikdyž mi přišlo že oproti jiným jeho kouskům, je tento trochu slabší. Ale chválím velmi nečekaný konec.

wimim
17. listopadu

Vyborna kniha! Autor si me ziskal svym stylem psani a smyslem pro detail. Hlavni hrdinku jsem si oblibila hned od prvni stranky. Troufam si tvrdit, ze toto je zatim moje nejlepsi knizka tohoto zanru kterou jsem cetla..well done!

Millyf
17. listopadu

Detektivky sice nepatria medzi moje obľúbené žánre,no ako to oznacil autor,tento detektívny román je vážne napínavý a velmi ma bavilo knihu citat a tesim sa na dalsi pripad Eriky Fosterovej

BariEli
14. listopadu

Já jsem si asi vypěstovala averzi k tomu týpkovi. Mrzí mě to. Dala jsem mu druhou šanci, ale od první věty Dívky v ledu jsem věděla, že tohle ne!
Zmínila jsem to už u Temných hlubin - nerozumím tomu obecnému nadšení a hvězdičkové hysterii.
No aspoň jsem si splnila jedno téma výzvy. Toť ale bohužel vše.

hanka9238
14. listopadu

Hezka detektivka, napinava a do posledni chvile jsem nevedela, kdo je vrah. Erika je sympaticka a hlavne sva, veri si v tom vysetrovani i pres nastrahy od vedeni. Bavila me a tesim se na dalsi knihy od tohoto autora.

Janicga88
12. listopadu

Velice výborné čtení.. Kniha byla napínavá až do konce.. Takový konec jsem nečekala..

Marta13
10. listopadu

Super, už dlouho jsem nečetla takhle napínavou detektivku.

lenkaabooks
10. listopadu

Detektivky nejsou mým preferovaným čtivem, ale tahle mě vtáhla do děje a nechtěla pustit. Detektiv Erika si opravdu servítky nebere, ale její konání má výsledky. Čtivé a napínavé, jen konec trochu zklamáním.

BarboraMichlová
09. listopadu

Přesně takhle si představuji thriller, nálepku světového bestselleru si dle mého názoru právem zaslouží. Moje první kniha od Roberta Bryndzy. Ve chvíli, kdy jsem Dívku v ledu dočetla, měla jsem nutkání jít, koupit si všechny knihy ze série a na místě je přečíst. Hlavní hrdinové mi byli velice sympatičtí, příběh je čtivý a dobře vystavěný. O napětí a dějové zvraty nebyla nouze. Nemohu hodnotit jinak než 5*. :)

šipek
04. listopadu

Velice dobrá a čtivá detektivka. Po přečtení této knihy mám již připravenou k přečtení celou sérii s inspektorkou Erikou Fosterovou, která je dost sympatická. Je to pohodové a srozumitelné čtení. Trošku mě zklamal závěr knihy. Bylo to jak z nějaké bondovky.

GyttaOggová
04. listopadu

Čtivá kniha se správnou dávkou napětí. Struktura děje je sice úplně stejná jako při jiných detektivkách (jako by to všichni autoři psali podle jedné šablony), ale i tak doporučuji.

Majda758
04. listopadu

Úžasná kniha. Chytla mě hned od první stránky. Vyšetřovatelka je úžasná, pouze by mohlo být o ní v knize více. Suprová zápletka, která se vyvine trochu jinak než vypadá. Těším se na další jeho knihu.

Rowana
03. listopadu

Hned první knížka Roberta Bryndzy se mi opravdu moc líbila. Napínavá, pro mě nijak předvídatelná. Vyšetřovatelka nikomu neleze do zadku a taky si to pěkně odnáší. Po další sáhnu ráda.

Mininka
01. listopadu

Kniha mě překvapivě pohltila, i když to není úplně můj žánr. Nicméně mě zaujala podle obalu a určitě nezklamala. Velmi ráda si přečtu další pokračování v sérii!

sgjoli

Tak tuhle knihu jsem bohužel nedočetla. Vůbec mi neseděl způsob psaní, absolutně jsem se nedokázala začíst. A mne to fakt mrzí, protože o tomto autorovi spousta lidí básní a já se na to fakt těšila. Bohužel, ale u mne žádná vlna nadšení neproběhla.

Kropacova.terez

Kniha se dobře čte, ale chvílemi mi přišly události v knize dost přehnané, hlavně na konci knihy a celkové vyřešení případu, jako kdyby to autorka potřebovala najednou rychle ukončit. Hlavní hrdinka Erika mi moc sympatická nebyla. Knihu jsem dočetla, ale moc mne nenadchla.

Alchemilla75

Kniha mě moc bavila, četla jsem každou volnou chvilku abych už konečně věděla, jak to vše dopadne. A určitě si přečtu její pokračování, minimálně Noční lov. Zajímá mě, jak se bude osud Eriky vyvíjet. Milovníkům detektivek doporučuji.

Turante

Vcelku průměrná detektivka, nějak extra mě tedy nenadchla a další díly asi zkoušet nebudu.

Katulinka69

Na knihy od Bryndzy se strašně těším,čtu jedním dechem.

karantena

Super,víc není co dodat.

čef

Nějak se stalo, že čtu tuto sérii naopak. Musím konstatovat, že kvalita jde s dalšími díly nahoru, takže tento díl mne zase tak nevzal. Příběh je však na úrovni současné detektivky a dává tedy vše co je k odpočinkové četbě třeba. Čtenář tedy nemusí chtít více psychologie ani různorodější a nějak více prokreslené charaktery, které jsou třeba pro náročnější literaturu. Prostě dostal jsem očekávané a to je taky dobře.

Ladislav73

Prostě další dektivka.

Terka18

Velmi dobrý práce autora. Hlavní hrdinku Eriku jsem i oblíbila docela rychle. Je rázná a nenechá si nic líbit a jde si za svým. Od poloviny jsem knihu slupla najednou, prostě jsem musela vědět kdo, i když jsem to tušila. I tak pro mě konec byl super. Do poslední věty.

intelektuálka

Případ mrtvých dívek, tak trochu tušíte, kde by mohl být problém...

A inspektorka Erika - bojující s osobními problémy i se svým šéfem...

Rozuzlení v tomto směru mne napadlo...ale dám si chvíli odstup od další knihy...

MirKop

Hodně dobré, a to i přes trošku nemastný začátek, kde jsem měl problém se trošku více začíst. Příběh hýčkané Andrey, pod jejíž slupkou nedostupnosti se skrývala nakonec obyčejná zamilovaná holka, která se nijak nevymykala běžným ženám, si mě dokázal získat.

Je to silná kriminálka, i když možná trošku tuctovější, nicméně 5 hvězd za super vyvrcholení a velmi zajímavé zvraty.

Nikol117

Za mě doporučuji. Ti co mají rádi kriminálky si u téhle knihy přijdou na své. Zajímavá, poutavá kniha.

Angelicca

Moje druhá kniha od tohoto spisovatele. Četla jsem ji až po Temných hlubinách, která se mi hrozně moc líbila a ničemu to nevadilo. Postava Eriky se mi velice líbí, je to skvělý, velice čtivý, poutavý, kriminální příběh. Vřele knihu doporučuji a těším se na další příběh s Erikou a Petersonem.

Simajs

Každá volná chvilka znamenala knihu do ruky.

MarianP

Dievča v ľade nie je ničím výnimočná detektívka, ale...v každom smere sa jedná o výborné dielo. Zápletka je fajn, hoci je mierne pritiahnutá za vlasy a tak trochu sa mi zdala nereálna, dej knihy je skvelý, odsýpa veľmi rýchlo. Hlavná postava Erika je sympatická, koná mnohokrát podľa seba, čím sa vyznačuje práve britská ale i iná severská detektívna literatúra, v ktorej nechýba "svojský" vyšetrovateľ. Rebel, ktorý nie vždy dodržiava povolenú rýchlosť... Autor knihy sa výborne pohral s celkovou atmosférou knihy (zasnežená krajina) len škoda, že to nepotiahol do konca. Pasáže týkajúce sa rodinného zázemia a života boháčov ma nezaujali. Každopádne záver je fajn, hoci sa nedozvieme odpovede na všetky otázky (prečo vlastne vrah vraždil, ako dopadol odsúdený a podobne...) ale nechýbala akcia, občas napätie a rozuzlenie. Knihu hodnotím nie plným počtom, aby som mal možnosť hviezdičku pridať (alebo ubrať) ale každopádne sa Erika stala mojou obľúbenou postavou takže ideme ďalej!