Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.22330

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

suzziemusta
včera

Teda musím říct, že jsem byla nadšená. Mým favoritem je Deaver, Olsen, Hayder a Larsson, takže jsem si nebyla jistá, jestli se jim ještě někdo může alespoň trochu vyrovnat. Dívka v lednu mě hodně překvapila a asi se mi líbila ze všech 4 knížek nejvíc. Dějově super, fajn popsané, ne zdlouhavé, děj odsýpal a Erika je taková zvláštně fajn arogantní. Těším se na další knihu. Skvěle se to četlo a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. A vraha jsem teda fakt neodhadla.

Herča76

Nádhera! V poslední době mě žádná knížka neupoutala do postele na tak dlouho. Úžasně napínavá zápletka dokázala, že jsem jen ležela a četla a rodina se starala sama. Takových knih pro nás uštvané matky VÍCE :-) Za mě 100% i Erice s jejím arogantním a místy přehnaným chováním.

Misha224

Pěkná detektivka, která nabízí vše, co si čtenář žádá. Napětí, zápletku a nakonec i zvědavost zjistit, kdo je vrah...

Siraelxy

Proč je kolem knihy takový povyk? Naprosto průmerná detektivka. Věřím, že se pan Brynza bude zlepšovat.

Majkrofon

Na detektívky som už asi dosť náročný. Bryndza ma bohužiaľ nejak zvlášť nezaujal.

allebra

Hlavní postava detektiv šéfinspektor Erika Fosterová mi byla sympatická právě tím, že nebyla dokonalá. Ocitla se ve složité životní etapě a někdy se jí situace poněkud vymkla kontrole. Bylo mi na ní sympatické, že byla vytrvalá a pokud byla přesvědčená, že to má smysl, šla si za tím. Určitě budu v sérii pokračovat, Dívka v ledu byla napínavá až do konce a četla se mi velmi dobře.

adela2230

Občas mi přišla nesympatická hlavní hrdinka, ale jinak se knížka velmi dobře čte a je překvapivá až do konce.

tanjaj

Až na pár nedostatků, které byly už v komentářích zmíněny, celkem čtivá krimi. Zkusím se začíst do dalšího autorova díla. ...a uvidíme ; )

bigben

Postava inspektorky je pro mě zajímavá, děj ubíhal a rozuzlení super. Výborná detektivka.

Mumajs1

Z mého pohledu je to kniha, která neurazí ani nepotěší. Takový průměr. Lehce se čte, chvílemi je i napínavá, ale nesmí se o ní příliš přemýšlet. Vyšetřovatelka Erika je značně potrhlá a má víc štěstí než rozumu, rozhodně příliš profesionálně nepůsobí. Druhá kniha tohoto spisovatele "Noční lov" je již mnohem lepší a propracovanější.

Rachel753

Úžasná knížka!! Výborný - ten nejlepší spisovatel detektivních románů! Přečetla jsem všechny (zatím) čtyři díly případů Eriky Fosterové za jediný měsíc - úplně jsem se zžila s hlavními postavami. Zápletky jsou popisovány strašidelně a velice napínavě. Doslova jsem hltala každou další kapitolu se zájmem zjistit, co bude v dění následovat. Za mě rozhodný TOP z detektivek!! :-)

Radik74

Těším se na další knihu :)

jittik

Výborná detektivka, i když tam zůstalo hodně otazníků, jak bylo napsáno v předchozím komentáři.
Určitě si přečtu další díly :)

tezka_vazka

Dívka v ledu byla první detektivka, kterou jsem kdy četla a opravdu mě strhla, vůbec jsem nemohla přestat číst. Závěr byl pro mě překvapivý, ale logický.

mišák1262

Bezvadná, celou knihu jsem odhadovala kdo je vrah ale pak sem zjistila že sem byla uplně mimo......akorát mě teda mrzí že tam nebylo více vysvětleno proč ten dotyčný zavraždil Andreu všechny ostatní vraždy dávaly smysl.....hlavní postava mi byla velice sympatická a občas mi jí bylo i líto.... a hlavně sem tam nikde nepostřehla jak hlavni postava dopadla po určitém kousnutí......a bylo tam velice dobře znázorněno jak to chodí když je bohatá rodina a má vliv ,všude ,proto se jí všichni bojí i policie.....Určite si přečtu dalši knihy od autora! Dobře vymyšlené.

monte

Super, detektivka. Napínavá až dokonce.

kalinkacz

Já musím od detektivek a thrillerů jako takových dát ruce pryč... Začátek mě hrozně moc chytil, ale já jsem prostě psychothrillerový typ... Takže jsem se trošku spálila, ale to jen díky své zvědavosti... Pokud nejste vyloženě milovníci detektivek, tak se možná před polovinou začnete trošku nudit jako já... Takže sérii odkládám a knihu předávám dál...

hrachover

Musím vám říct, že jsem nadšená. Prvních pár stránek jsem se nad tím vofrňovala a řikala jsem si, že jako proč by to mělo bejt tak super, jak všichni říkaj, ALE pak jsem se do toho tak začetla, že jsem prostě musela číst dál a strašně mě to bavilo! Celé vyšetřování měla pod vedením Erika Foster, což je prostě skvělá ženská, která se jen tak z něčeho nepo. a hlavně ne z toho, že by se měla chovat jinak k lidem, kteří mají hodně peněz. Tím mi byla hrozně sympatická, protože pořád to jsou jenom lidi. Pořád se s nimi dá normálně komunikovat.
Bavila mě celá atmosféra knihy, bavilo mě vyslýchání jednotlivých postav, bavilo mě, jak Erika bojovala za sebe i sama se sebou a jak uměla motivovat ostatní.

Nello

Tak není to špatné, ale lehce odhalíte i před polovinou vraha a předvídáte děj, tak proto jsem přečetla jen jednu knihu od něj.

DericCaster

Příjemná detektivka. Vlemi dobře se četla i když mi u takových knížek trochu vadí ten neustálý boj s autoritama, ale to k tomu asi patří. Já jsem spokojen a určitě vyhledám další autorovy knížky.

Havrnka

Kniha se mi líbila. Četla se jedním dechem od začátku do konce. Děj
měl spád a byl napínavý až do konce.

Alizon

Pokud se v tom nebudu pitvat - napisu jen: "detektivka, ktera Vas chytne a nepusti". Mela jsem ji s sebou na dovolene jako prazdninove cteni - a na to je idealni.
Pokud se v tom pitvat zacnu, musim napsat, ze z prvni casti knihy jsem byla nadsena, konec a celkove rozuzleni mi prisly trochu za vlasy pritazene - takze na pet hvezdicek to neni.
Plusy: libilo se mi spojeni "zbohatlicke mladeze" a "imigrantu z Vychodni Evropy", celkova atmosfera byla dobra + kniha je opravdu napinava a ctiva. Minusy: klasicky problem mnoha detektivek - nekdy se proste vysetrovatele chovaji tak neopatrne, nelogicky a palicate, ze se tezko uveri, ze jsou ve svem oboru vlastne jednicky. No a jak uz jsem uvedla - celkove rozuzleni muze mnohym prijit za vlasy pritazene ....
Celkove ji hodnotim jako patrici mezi ty lepsi detektivky a v serii hodlam pokracovat.

dencazrnu

Skvělé čtení, od začátku do konce jsem byla napnutá a nemohla jsem přestat číst. Velmi se těším na další pokračování od tohoto autora

roso.mak

Ach jo, další detektivka, co nutně potřebuje být ve stylu těch severských.
Takže opět:
hrdinka s tragickým osudem na hraně s autoritami
spousta redundantních informací, které příběh nikam neposouvají
a nakonec dramatická honička s pachatelem, kdy je hrdinka ohrožena na životě.

Kromě krátkého pobavení nad tím, že zavřeli školy a práce, protože napadlo 5 cm sněhu a zděšením nad tím, že po té, co fetka vytáhne kudlu (pokus o vraždu) a její vnouček ničí kufr (poškozování movité věci) a pak kousne hrdinku přesto že je HIV pozitivní a ví to (pokus o vraždu), je hrdinka popotahována za to, že mu jednu vlepila (a synáček by ji měl lízat botky, že mu právě po právu neodstřelila živitelku). Pořád tu skloňujeme severské země, ale UK asi taky nebude žádný med. Ale, že mě zaujaly zrovna věci, které nesouvisí s hlavní zápletkou pro knihu moc nesvědčí. Takže tak.

maja11231

Napínavé od začátku až do konce

Warty

Velmi čtivě napsané a napínavé až do konce.

work

Po obdivuhodných recenzích doma i v zahraničí jsem se nechal rád zlákat. Autorovi se musí nechat, že dokáže napsat čtivou novelu, kterou jednoduše neodložíte - jako lehké letní čtení splní svůj účel velmi dobře a zaměstná čtenáře na dva tři dny.
Je proto škoda, že autor podlehl mnohým šablonám a nevydal se vlastní cestou. V první půli se toho až tak moc neděje a vrství se tu jedno klišé za druhým, v druhé půli je akce za akcí, naneštěstí odvyprávěná z pozice filmové kamery (neduh většiny soudobé krimi) a mnohdy nedávající žádnou logiku. Těžko zde popsat příklady, pokazil bych tím zážitek buducím čtenářům. Docela násilně působí neustálá přímá či nepřímá propagace Slovenska a svazků osob stejného pohlaví, což sice vzhledem k autorově vlastnímu životnímu příběhu chápu, ale knihu to zbytečně shazuje.
Jako bonus (čteno anglické vydání) je na konci novely i první kapitola z další Bryndzovy knihy Noční lov, která je vlastní neoriginální vykrádačkou Dívky v ledu, takže nenavnadí. Zkusím Temné hlubiny, ty by měly být podle zdejších recenzí majstrštykem...

Nikol1010

Přečteno ani ne za jeden den a to už o něčem vypovídá :)

BoubelkaLulu

Tato kniha byla moc napinava ale hodne se mi libila. Chtela bych aby tam byly obrazky to byl bylo lepsi. Docetla jsem ji ale az do konce!

Tereziee

Nebyl to vůbec špatný příběh. Krimi tohoto typu mě baví, ale čím víc jsem jich přečetla, tím víc se mi všechny pletou dohromady a příjdou mi podobné. Dívka v ledu se od těch ostatních krimi na pultech také moc nelišila.

Každopádně jsem si oblíbila kriminalistku Eriku, takže se určitě vrhnu i na další díly. Navíc i postavy jejich kolegů Petersona a Mossové se mi moc líbily.