Inspektor s velkým ptákem

Inspektor s velkým ptákem https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425635/bmid_inspektor-s-velkym-ptakem-Txn-425635.jpg 4 282 282

Inspektor Prevít série

Inspektor Prévit souhlasí s tím, že se stane volavkou a přiláká na sebe ty, kteří jsou přesvědčeni, že má u sebe něco, co se nemělo nikdy objevit na veřejnosti – flash disk s citlivými daty. A tak si Prévit mění identitu a stěhuje se do malého městečka Chocowinity v Severní Karolíně, kde si na břehu pronajme domek. O něco později se v okolí jeho domu, na jeho verandě a nakonec i na jeho hlavě začne objevovat velký pták – papoušek ara arakanga, který se rozhodne u inspektora ubytovat. Na protější straně zátoky se mezitím také ubytuje tajemný muž, který Prévita nepřetržitě sleduje. Není však jasné, zda ho má chránit, nebo naopak zlikvidovat…... celý text

Ailee
15.11.2022 4 z 5

Zábavné a čtivé. Doteď jsem prakticky detektivky nečetla/neposlouchala, ale Niedlův styl si mě získal. Pořád mě trochu mrzí, že "případy" jsou takové nedořešené a vlastně se tak nějak jedná jen hromadu podivných, ač vtipných, událostí.

hana1039
02.11.2022 5 z 5

Audiokniha:
Další díl s nepřekonatelným Prévitem je za mnou... opět vtipné, úsměvné, prostě super oddechové čtení ( poslech )... a Jakub Saic? ..ten je taky nepřekonatelný :-)) ještě s Martinem Stránským...Prévite držím palce, a já jdu na ten ,, velký mozek,, :-)))

Bubo19
01.11.2022 5 z 5

Po delší době jsem se opět dostala k této sérii a myslím, že druhý díl byl lepší než první. Je to taková odlehčená detektivka, možná bych řekla parodie, nejvíc mi kniha připomíná stylem film Můj soused zabiják. Knihu prostě neberu úplně vážně a jen se bavím neobvyklými situacemi a slovními přestřelkami inspektora Prévita . Když se k tomu přidá papoušek Esmeralda a chřestýš Náčelník, není, co řešit, jasných pět hvězdiček.

salexice
05.10.2022 5 z 5

Druhá kniha v pořadí o prevítu Prévitovi. A za mě ještě lepší a barevnější o zakomponování zvířat - nějak mi to Prévita polidštilo. Vtipná, místy trošku cynická detektivka, četla se jedním dechem. Hledáte-li knihu, u které si odpočinete (kromě bránice), je to správná volba.

ivulka15
01.09.2022 5 z 5

Pokud se chcete skvěle pobavit,pak je tato kniha téměř sázka na jistotu.

Fidibus
23.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Pták se dostal i do názvu, ale co ti ostatní? I napodruhé mě inspektor zaujal, tentokrát se, původně opět náhodou, stal volavkou pro Sněhurku a její trpaslíky. Pohádka to ale rozhodně není... Na chvíli se odstěhoval (žena si stejně našla náhradu) a on se potýká se sebevědomým sousedem, místním šerifem a zabijáky. Najde si nové přátele a má novou zvířecí image, které nechce věřit ani učitelka jeho syna. Spousta vtipných scén s inspektorovým nadhledem a taky opět spousta krve.

AlčaVaca
04.07.2022 5 z 5

Jedním slovem skvělé, netřeba dlouhého komentáře. Doporučuji přečíst 1. díl série, ať jste vic v obraze, ale není podmínka, humoru je tam i tak dost.

Atara16
03.07.2022 5 z 5

Úžasná knížka i druhý díl nezklamal,hodně jsem se pobavila krásným papouškem a hadem Náčelníkem a skvěle vyřešenými situacemi Inspektora. Autor opět nezklamal :-)

Nuttelka
17.06.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Zbožňuju inspektora Prévita a Jakuba Saice v jeho podání! Opět jsem se výborně bavila, Prévitovo příhody si budu ráda pouštět, když mi nebude do smíchu, jelikož on je prostě chodící pohroma... ve velmi dobrém slova smyslu :-))) Výborné hlody, průpovídky a zvířata k tomu, směji se ještě teď. Opravdu moc moc audioknihu doporučuji a nemůžu se už dočkat pokračování.

Allys
31.05.2022 5 z 5

Pokračovanie tejto série sa mi veľmi páčilo, je to taká príjemná oddychovka medzi ťažšími knihami. Príbeh je plný úplne absurdných a snáď aj nereálnych situácií, svojráznu postavu inšpektora mám veľmi rada aj jeho pohľad na svet :-) V príbehu sú síce aj nejaké mŕtve telá, FBI, vyšetrovanie a podobne, ale je to podané takým spôsobom, že čitateľ sa buď čuduje, alebo zasmeje :-D Ako sa stal Prévit chovateľom zvierat bolo veľmi úsmevné, taktiež aj časti na jachte. Akurát namiesto detektívky by som ju skôr zaradila do kategŕie humor. Teším sa na ďalšie inšpektorove príbehy a myslím, že táto séria by sa mala sfilmovať :-)

Allena24
26.05.2022 5 z 5

Ohromně jsem se bavila. Doporučuji a těším se na další setkání s originálním inspektorem.

pepa4081
26.04.2022 5 z 5

Snad ještě o fous lepší, než první díl. Skvělý mix napětí a humoru. Takhle to mám u ne úplně vážných detektivek rád. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

iceVS
14.03.2022 5 z 5

Výborný, výborný, výborný...
Jen jsem se půlku knížky bála, aby tam ten papoušek fakt byl :-D

Jenny46
25.01.2022 4 z 5

Super čtení, i když o malinko slabší díl, ale vůbec nevadí. Skvělá oddechovka...

essene
28.11.2021 5 z 5

Vtipné,snad ještě lepší než předchozí díl-doporučuji a stále se pochechtávám)

Monnyska
16.10.2021 5 z 5

Ale jo, dám pět hvězdiček, zábavné, svižné. Nemám teď moc času, tak jsem si každý den zpestřila pár stránkami :) taková grupa se jen tak nevidí, prostě inspektor s velkým ptákem, psem a hadem k tomu. Kniha mi zlepšila mnoho dní :)

alva1
30.09.2021 5 z 5

Tohla byla parádní jízda.

Mickhesh
21.09.2021 5 z 5

Tak tohle bylo lepší než jednička! Jeden plus mínus ucelený případ, spoustu srandy a kriminality. Krom snad jedné za vlasy přitažené scény vše šlapalo jak po drátkách. Kdo čte Niedla dlouhodobě, tak ví co od autora čekat, že to není vždy to nej, ale prvek překvapení zvládá dokonale. 100%.

1bublina
27.08.2021 5 z 5

Taky jsem přečetla za jediný den. Super! Hned jdu číst třetí díl a doufám, že nebude v sérii poslední.

Macek1978
15.08.2021 5 z 5

Přečetl jsem za jediný den! Naprosto skvělé! Ještě teď se uchechtávám!