Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1588 406

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

ArwenAragorn
15.10.2018 5 z 5

Na prvotinu vážně výborné, chytré, čtivé, napínavé.Luca Callanacha jsem si oblíbila, jenom by to možná nemusel být zrovna takový hezounek (bývalý model!).Ale knize to pochopitelně nijak neubírá na atraktivnosti.

Šánka
14.10.2018 5 z 5

Jó, tak to se tedy povedlo! Výborná prvotina nové autorky a velice slibný začátek nové detektivní série.
Vtáhne hned do děje a parádně děsí. A ještě to vypadá na další sympatickou dvojici detektivů. Jen bych řekla, že některé kapitoly, vyprávěné z pohledu dokonale zvráceného psychouše, nejsou nic pro slabší povahy, ale pro fandy tohoto žánru to je prostě super!!!

ToInfinity.cz
08.10.2018 5 z 5

Některé kapitoly jsou psány i z pohledu vraha, což dodává knize neuvěřitelný spád. Dozvídáme se zde důvody jeho činů, jeho způsob myšlení. Kniha mě doopravdy pohltila a měla jsem ji velmi rychle přečtenou. Po dlouhé době mě něco zaujalo tak, jako mnou velmi opěvovaný Kepler a troufám si říct, že dvojice Luc a Ava jsou asi nejsympatičtější vyšetřovatelé, o kterých jsem kdy četla. Už teď vím, že v mé knihovně rozhodně nesmí tato detektivka chybět a moc se těším na pokračování.

sissque
04.10.2018 4 z 5

Pokud jste si doposud jako já mysleli, že jste silné povahy a jen tak vás něco nerozhodí, věřte mi, že psychopat z této knihy ano.
Je to takový ten typický "slizoun", ze kterého vám naskakuje husí kůže, navíc, co provádí uneseným ženám...

Vraha známe již na začátku, ale do děje je zanesen ještě druhý případ, který se řeší postupně.

Vyšetřovatelé Luc a Ava jsou sympatičtí a jsem docela zvědavá, jak se to mezi nimi vyvine.
Těším se na druhý díl, Dokonalá kořist.

lupo
02.10.2018 5 z 5

Dobrá kniha s dobrým dějem.. Všechno mělo spád, trošku mě mrzí, že konec byl tak rychle ukončen. A těším se na další knihy od autorky.

haski
01.10.2018 5 z 5

Moc dobrá detektivka.Na mě až moc drsná, ale jinak se čte moc dobře. Chvílemi vypráví vrah a střídá ho vyprávění vyšetřujícího inspektora. Zajímavé. Zřejmě mám nového autora.

Jiparis
30.09.2018 5 z 5

Velmi ctive,nasla jsem dalsi skvelou autorku.

JitkaHambi
29.09.2018 3 z 5

Podle vysokého hodnocení a zdejších komentářů jsem čekala něco z čeho si sednu na zadek a přitom kniha byla úplně obyčejná, průměrná detektivka.Už jsem četla mnohem, mnohem lepší.

yetti74
24.09.2018 4 z 5

Dobře se četlo, nemám co vytknout, je to ten typ knihy, která je drsnější (typu Chris Carter), ale mě tedy na konci vadilo, že záchrana se dostaví doslova na vteřinu přesně. Takže za to ubírám jednu hvězdičku.

elenk
19.09.2018 3 z 5

Vzhledem k faktu, že to je autorčina prvotina,hodnotím kladně. Super námět..mohla knížku více natáhnout..konec mě samozřejmě zajímal, ale spíše jsem se do posledních stránek nutila....detektiv mi až tak nevadil, ale byly tam zbytečné pasáže, které jsem už pak přeskočila. Co se týká vraha....to je postava, kterou hodnotím nejlépe vykreslenou z celé knížky. Jde vidět, že autorka se zaměřila hodně na vraha, který je pořadným \"psychem\", a u něj jsem ráda, že se surovostí nešetřilo....co se týká knihy jako takové. Neurazí, nenadchne.....ale těžko hodnotit po Nesbovkách..

Anne123
18.09.2018 3 z 5

Zajímavá kniha, která mě hned obsahem upoutala. Líbilo se mi, že od začátku víte, kdo za tím svinstvem stojí. Ale nejspíš kvůli dlouhým časovým prodlevam a táhnoucím se konci jen za 3*.

Mellania
16.09.2018 5 z 5

Nezlobte se na mě, ale vážně naprosto běžná detektivka?? To tedy nevím co čtete lepšího. Ano na Nesba a jeho Harryho Holea to asi nemá, ale za mě teda super počtení. Nemohla jsem se od toho vůbec odtrhnout, naprosto mě to vtáhlo a musela jsem to prostě vyřešit s nima na jeden zátah. Jestli je toto první rozjezdový díl, tak se tedy máme na co těšit. Vřele doporučuji, jsem nadšená.

putpuda
15.09.2018 5 z 5

Mě se to četlo dobře, líbilo se mi to. Kniha vtáhne do děje, postavy jsou sympatické...tedy kromě "Regiho" :) Ano, četla jsem lepší a napínavější knihy, ale je to série, tak první díl je takový seznamovací. Já se tedy rozhodně těším na Dokonalou kořist.

Danago
11.09.2018 2 z 5

Naprosto běžná detektivka, která mě nijak zvlášť nezaujala. V knize je mnoho hluchých /nudných / míst. Vůbec jsem nechápala logiku příběhu. Převážně se tu řeší vztahy na pracovišti a to nejen na policejní stanici. Hlavní vyšetřovatel zase řeší sám sebe je frustrovaný až to není příjemné. Pachatel to sice měl dobře vymyšlené, ale co zamýšlel dál to jsem nějak nepochopila. Bohužel mě knížka nebavila vůbec. Určitě je hodně daleko lepších knížek v tomto žánru. Detektivku si já představuji jinak. Určitě další díl číst nebudu.

klokan.1905
05.09.2018 5 z 5

Dokonalé stopy...
Thriller od Helen Fields...
Jedná se o první knihu této autorky, která byla v České republice vydána... Jsem rád, že není poslední, protože co nevidět má knižní pulty zaplnit pokračování z této série s Inspektorem Lucem Callanachem, které má mít název Dokonalá kořist...
K samotné knize...
Děj nás zavádí do Skotska, jmenovitě do města Edinburghu... Zde se seznámíte s inspektorem Lucem Callanachem, který opustil slibnou kariéru u Interpolu (z jakého důvodu se dočtete v knize...). Na tomto policejním oddělení se seznámíte i s jeho kolegyní Avou Turnerovou a dalšími policisty...
V úvodu knihy je objeveno shořelé tělo pohřešované právničky Elaine Buxtonové... Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku... V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy...
V knize je docela dost míst, kde je detailně popsán únos, následné věznění, poté mučení a usmrcení žen... Asi bych knihu nedoporučil slabším povahám...
Řekl bych, že v tomto je Helen Fields svým způsobem takový Chris Carter v sukních... ;-) Takže ten, kdo má, stejně jako já, rád knihy Chrise Cartera, tak ten si přijde na své... ;-)
Za mě rozhodně doporučuji, byla to pecka... Těším se na pokračování... ;-) Za pět... :-D

jasmína
04.09.2018 5 z 5

Četla maminka, hodnotila jako dobrou detektivku.

Mně moc kniha nezaujala.

sataras
01.09.2018 3 z 5

Vzhledem k tomu, že byl komisař neustále "frustrovaný", že to na mne při čtení téměř přenesl :-), víc hvězdiček tomu nemohu dát...pro mne souběh dvou případů knihu zachránil.

bend-ik
01.09.2018 5 z 5

Zaujala obálka - "odobrené" GR ratingom - musela som mať a čítať! (..a dúfať, že moja krimi-náročnosť opäť nenarazí) Nestalo sa a po dlhšom čase som si nejakú detektívku plne užila!
Pretože aj keď príliš neholdujem "scenárom", v ktorých je čitateľom vrah známy už od začiatku alebo kde je jeho zábavkou väznenie a mučenie obetí (bežne nuda), Dokonalým stopám nemám čo vytknúť. Práve noapak, veľmi som ocenila, že autorka použila viacero zriedkavo používaných vecí od nemožného rádoby profilovača, až po neklišoidne ustáty vzťah hlavných inšpektorov Luca a Avy.
Pestré a príjemné postavy. Nehostinné Škótsko. Atraktívny zločinec motivovaný intelektuálnymi pohnútkami. Forenzné (ne)dokazovanie. Žiadne zbytočné opisovačky či hluché a zbytočné miesta. Helen Fields vyskladala všetko tak akurát, že ďalší prípad by som si dala aj hneď - a toto sa mi stáva len pri top krimi autoroch.

astra3
26.08.2018 5 z 5

Začátek pomalejší, ale pak se to rozjede. Už se těším na další pokračování.

Dumicek
21.08.2018 5 z 5

No pane jo.. co říct..kniha měla v sobě pro mě něco nového co jsem zatím v jiných knihách nezažila nebo si to už prostě nepamatuji. Každopádně naprosto promyšlené a dokonale sestavené dílo u kterého se Vám tají dech. Na postavu Luca jsem si musela chvilku zvykat, ale nemusí být vyšetřovatel v každé knize dokonalost sama a bez sebemenší poskvrny..Ava ta je skvělá a nakonec se vzájemně tak pěkně doplňují, že nemám co bych vytkla. Líbí se mi, že je tam zmenší části zanesen i úplně jiný případ, který též určitě zaujme. Co se týče hlavní dějové linie, tak postava doktora Harrise byla naprosto skvělá a co člověk dokáže ve své hlavě vymyslet a nakonec to i zrealizovat, tak nad tím zůstává rozum stát..snad se toto děje jen v knihách..Rozhodně doporučuji a těším se na další :)

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields