Dokonalé stopy

Dokonalé stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373989/bmid_dokonale-stopy-2O8-373989.jpg 4 1588 406

V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Remains , 2017

crazyjuan
08.02.2019 5 z 5

Za mě perfektní. V té záplavě různých zápletek a hlavních hrdinů se rozhodně neztratí. Napínavé, čtivé, Luc Callanach zajímavá persona, takže rozhodně stojí za přečtení.

Idahou
06.02.2019 4 z 5

Skvělá a smysluplná detektivka. Zajímavě a napsaná a brnkající na notu ve které jsem se dokázal alespoň částečně vžít do vraha i detektiva

Hustoles380
31.01.2019 4 z 5

Detektivka, které nelze nic vytknout.

terinkha
26.01.2019 5 z 5

Jasně, záporák byl opět pěknej psychouš, ale od něj se to tak nějak očekává ne? Jinak se mi koncept knihy fakt hodně líbil a moc dobře jsem se začetla. Jestli vám nevadí sem tam morbidnější popis událostí, tak do týhle knihy jděte :-)

SimonaP
20.01.2019 4 z 5

Knížka byla napínavá, i když místy dost brutální, až možná zbytečně, ale mně se jako celek líbila.

kytarka
19.01.2019 5 z 5

Ve zhořelé chatě v horách se najde zhořené ženské tělo. Vše nasvědčuje tomu, ž to je Elaine. Vrah umí dokonalé zmást svými stopami vyšetřovatélé. Na scénu tedy vstoupí Callanach, který přišel do Skotska z francouzského Interpolu. V příběhu je i druhý případ, který má na starost Ava, která se stane jeho nejlepší kamarádkou a i dobrou kolegyní.
Velmi čtivá detektivka. Vraha budete sice znát již na prvních stránkách, což však vůbec nevadí, protože se nám dále ukáže jak vše provedl a taky proč. Označila bych za Dokonalou detektivku.

evca7271
19.01.2019 5 z 5

Me se kniha moc libila,ale jen ten konec byl trochu predvidatelny.

harena
17.01.2019 4 z 5

Další thrillerový debut. Tady je hlavním hrdinou francouzský detektiv Luc Callanach a inspektorka Ava Turnerová a vyšetřování probíhá ve Skotsku. Nechybí tu akce, napětí a brutalita, ale nebýt Natashi, která ani není policistka, tak vraha asi nedostanou, neboť k němu nevedla žádná stopa. Hrdinové jsou sympatičtí, vypadá to, že i to jiskření mezi nimi bude silnější. A protože druhý díl je prý ještě lepší, než tento, těším se na pokračování.

kleo9554
15.01.2019 3 z 5

Neurazí, hezky se čte

petaSk
06.01.2019 4 z 5

Lehce nadprůměrná detektivka, která vám dovolí vypnout, a kvůli tomu jsem si ji taky vybrala. Sériový vrah, únos, ženy v nesnázích, nevrlý detektiv a jeho přidrzlá parťačka. To všechno tady je, takže spokojenost. Dokonalé stopy si nehrají na náročnou literaturu, je to čtení na večer, kdy konečně po dlouhém dni potřebujete vypnout. Pokud vás tedy nerozhodí krvavé scény.
Autorka se snažila o prokreslení postav, ale žádnou velkou psychologii nečekejte. Pokud byste chtěli více do hlav únosce a jeho oběti, doporučuji knihu Sběratel od Johna Fowlese.

Lkomrska
05.01.2019 3 z 5

Kniha je čtivá a líbí se mi i děj knihy. Trošku mi vadí některé ,, useknuté, kapitoly a konec. Nato,že vcelém v příběhu neměli jedinou stopu a poté byl případ na dvou stranách vyřešen.... To mi trošku vadilo.

Trustty
04.01.2019 5 z 5

Skvělý příběh. Od začátku až do uplného konce jsem se bavila, i přesto že jsem nemusela přemýšlet o tom kdo je pachatel. S radostí se vrhnu na další díl a autorku řadím mezi své oblíbené :)
Doporučuji

Ivana2342
01.01.2019 5 z 5

Perfektní. Příběh je napínavý, přečetla jsem na dva zátahy. Zajímavá vztahová linka mezi vyšetřovateli, z nesympatického inspektora se nakonec vyvrbil docela fajn týpek. Jediné, co jsem občas přeskakovala, byly detailní popisy vrahových praktik. O tom by se mi asi zdálo. Takže nakonec musím konstatovat, že pro slabé žaludky je spíše Hercule Poirot než tato kniha.

izzzinka
31.12.2018 5 z 5

Skvělé! Děj byl svižný a vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Už se těším na druhý díl.;)

Bíčko
28.12.2018 4 z 5

První polovina knihy byla skvělá, ale pak prvotní nadšení postupně vyprchalo a chvílemi jsem se i nudila. Nicméně postavy mi byly sympatické a závěr mě opět donutil hltat stránku za stránkou.

Lotka
19.12.2018 4 z 5

Super se četla. Hrdinové, kteří mají být oblíbení, stali se oblíbenými (a těším se na ně znovu). Bavila!

Kerberos
18.12.2018 4 z 5

Napínavý příběh plný brutality a mučení.Mám i druhý díl,ale dám si přestávku není to zrovna četba v čase předvánočním.

Pauline23
16.12.2018 5 z 5

Prvotina této spisovatelky je skvělá. Nesrovnavala bych ji s Carterem, ten má brutalitu o hodně dál. Luc byl ze začátku nesympatický, časem se stal sympaťák jak ho člověk poznal. S Avou jsou skvělý. Vůbec nevadí že
vím kdo je vrah už od začátku. Těším se na další díl.

martina.tim
15.12.2018 4 z 5

Musím říct, že tato kniha byla skvěle napsaná i propracovaná. Jediný problém mi dělalo číst o týrání unesených žen, ale to je čistě můj problém né knihy. Hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí. Dávám palec nahoru a těším se na další díl.

JustWomen
14.12.2018 5 z 5

Detektivka? Ne, je to drsný thriller připomínající Cartera. Skvělá prvotina, příběh o zvráceném psychopatovi napínavý od začátku až do konce. K tomu sympatická dvojice vyšetřovatelů, jdu hned na další díl.

Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields